Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка към вр.Мургаш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка към вр.Мургаш

    Качването беше невъзможно (засега), понеже имаше навявания от 3-4 метра. Това, обаче, не означава, че следващата седмица няма да пробвам пак. За целта от днес (понеделник) до неделя имам да режа калници и да слагам по-големи гуми и ще видя да измисля някаква тава под предницата, която при наличие на сняг да ме повдига нагоре. Ще си направя и някаква подходяща котва (тепърва ще го мисля). Оттам нататък - лебедка и инат...
    Тук е материалът.... и не всички снимки и клипове са по темата, така че моля за търпение
    http://www.ruse-news.com/gallery/svi...ad/15-02-2009/
    Enjoy.
    Последно редактирано от tk3c-pyce; 16-02-09, 13:20.

  • #2
    "О неразумна Орка ".....Не знам какво да кажа ако те похваля ще те поощря,ако ти се карам ще ми направиш на пук ,което е още по зле ,затова само ще кажа:Нямам нищо общо с деиствията и постъпките ти. И още веднъж те Моля : ПИШИ във форума преди да тръгнеш ,защото тук са хората ,които ще те СПАСЯВАТ .........

    А и между другото, постави си снимките така, че да са лесни за разглеждане .......
    Последно редактирано от cveti; 27-02-09, 21:39.
    Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
    "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

    Коментар


    • #3
      До: Разходка към вр.Мургаш

      Колега,ако пак се качвате на Мургаш през Бухово се обади ,ако имате нужда от помощ ,недай се боже- 0885100805 Илиан
      Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
      Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

      Коментар


      • #4
        До: Разходка към вр.Мургаш

        Отдавна се каня да направя някакъв що-годе нормален интерфейс за гледане. Ще се хвана. Само да довърша котвата, която проектирах днес - хитрото е, че ще потъва в снега, докато задере на земята. Другата неделя съм пак там. Няма да се откажа, пък ако ще и 10метра сняг да има. Ако следващата седмица не стане, по-следващата ще си купя снегорин. Ще го кара Захари
        Илиян, благодаря, ще си го запиша.

        Коментар


        • #5
          До: Разходка към вр.Мургаш

          Ще го кара ......ама на ЛЯТО
          Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
          "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

          Коментар


          • #6
            До: Разходка към вр.Мургаш

            Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
            Качването беше невъзможно (засега), понеже имаше навявания от 3-4 метра. Това, обаче, не означава, че следващата седмица няма да пробвам пак. За целта от днес (понеделник) до неделя имам да режа калници и да слагам по-големи гуми и ще видя да измисля някаква тава под предницата, която при наличие на сняг да ме повдига нагоре. Ще си направя и някаква подходяща котва (тепърва ще го мисля). Оттам нататък - лебедка и инат ...
            И без "тава", когато снегът е дълбок и тежък, в един момент джипът ще се качи отгоре. И какво от това?!? Гумите ще увиснат, ще загубят сцепление и си дотам. Пробвано е.

            Е, ако искаш да се влачиш догоре само на лебедка, може и да стане. Ако ти устискат акумулатор и алтернатор и ако има къде да вържеш въжето, пък то горе на високото не е като има и храсти. Котва в дълбок сняг хубаво, ама за да се забие и да върши работа, обикновено си трябва някой да я натиска. Честито на печелившия навигатор, който ще се влачи и ще потъва в снега заедно с нея!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Няма навигатор. Аз сам си сърбам попарата

              Всъщност си доста прав за тавата. Трябваше да се сетя. По-скоро ще си измисля нещо като снегорин, което да закрепя на предната броня
              Последно редактирано от cveti; 27-02-09, 21:38.

              Коментар


              • #8
                До: Разходка към вр.Мургаш

                Първоначално публикуван от tk3c-pyce
                ... Трябваше да се сетя. По-скоро ще си измисля нещо като снегорин, което да закрепя на предната броня
                Щом те забавлява да се правиш на снегорин ...
                Ама, да ти кажа, на млади години служих в едно високопланинско поделение на един връх в Родопите. Та там за разчистване на снега се използваше не джипката на командира, дори не и наличните джугани и виетнамки, а булдозер. И пак снегопочистването стигаше до близката хижа, а останалите 4-5 километра зимата ги минавахме пеша и всичко се носеше на войнишки гръб ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Не ме забавлява много, но обещаното си е обещано - трябва да се кача на Мургаш

                  Тази събота и неделя ще има втори опит. Джипът, Ford F-150 и едно АТВ.
                  Последно редактирано от cveti; 27-02-09, 21:38.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходка към вр.Мургаш

                    Обстановката беше доста усложнена. Имаше много повече сняг от преди. Но най-големият проблем - че времето беше топло и снегът се топеше и отдолу имаше мокра кал. На места, където преди минах само на задно задвижване, сега и с 4х4 закъсвах... Въпреки всичко се движехме добре, докато не установих, че съм направил феноменална глупост - не се досетих, че заради повечето сняг ще ми трябва и повече гориво. И така нафтата ми стигна до 3 км преди върха, след което се спуснах надолу на резерва. Супер тъпо. Сега можете да се посмеете малко за моя сметка. Следващата седмица пак. Видео и клипове тук:
                    http://www.ruse-news.com/gallery/svi...road/1-3-2009/

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходка към вр.Мургаш

                      ехо! Привет от връх Мургаш! вчера се качихме с рактрака на 100метра. голямата преспа на 1 км под хижата дето свършваха дирите от гумите я изринахме на ръка да можем да минем. че бяхме с много багаж. до върха пробихме на много места и ако не завали сняг и както в момента се топи, събота ще дойдеш до горе. лопатка и лебедка си е нормално да имаш с тебе. можеш ли ми каза кога се качваш нагоре, че ще имам една молба. всъщност един приятел трябва да се качи до тука ( вр. мургаш) да ни донесе нещо по служба и същевременно нещо да смъкне. ако може поне нагоре да те ползва.ще ми качва малко антифриз, че без него не мога да си пускам агрегата, че ми е жизнено важно. около 1 1/2 литра ми трябва, а той ще го вземе от службата. това е за сега.чао.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходка към вр.Мургаш

                        браво , красива расходка , видеото е супер
                        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходка към вр.Мургаш

                          Е браво готино сте си прекарали,кефите максимално.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходка към вр.Мургаш

                            Първоначално публикуван от albert_elbi Преглед на мнение
                            ехо! Привет от връх Мургаш! вчера се качихме с рактрака на 100метра. голямата преспа на 1 км под хижата дето свършваха дирите от гумите я изринахме на ръка да можем да минем. че бяхме с много багаж. до върха пробихме на много места и ако не завали сняг и както в момента се топи, събота ще дойдеш до горе. лопатка и лебедка си е нормално да имаш с тебе. можеш ли ми каза кога се качваш нагоре, че ще имам една молба. всъщност един приятел трябва да се качи до тука ( вр. мургаш) да ни донесе нещо по служба и същевременно нещо да смъкне. ако може поне нагоре да те ползва.ще ми качва малко антифриз, че без него не мога да си пускам агрегата, че ми е жизнено важно. около 1 1/2 литра ми трябва, а той ще го вземе от службата. това е за сега.чао.
                            Няма проблем, остави телефон и ще ти звънна. Неделя съм там. Този път ще се заредя с нафта, за да не стане пак издънка. Аз проверих нагоре - нямаше да има усложнения да се качим, ако не беше проклетата нафта. Носихме си и лопати и кирки и всичко. Много ме е яд. Но всичко е за добро, дет се вика

                            Днес поработихме върху джипа, задната ос я вдигнахме с още 5см, че опираха колелата Нови, по-здрави вериги и още няколко доработки. Че след това ни чакат и седемте Рилски...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходка към вр.Мургаш

                              Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                              браво , красива расходка , видеото е супер
                              Благодаря, по-нататък ще поработя върху някакво сайтче, та да е по-удобно...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X