Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Люлин планина и около Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
    трака ти не включва квлИзток-Горна баня /отиване/ и с.Диканя-квИзток /връщане/...
    А и твоя среден разход 15/100 едва ли е само от офроуда...

    не на последно място - 1/2 от горивото ми беше биодизел
    Трака включва и повече (просто не е показано тук), а 15 е средният разход на дълъг път падам и до 12, но стига за разхода има си друга тема във Форума, къде се изгуби ти накрая? Изпусна Най-хубавата част от пътешествието и най-драматичната

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от alex_markov
      ...1. Няма Оператор за различните разходки прецаквам различен возещсе (най често , както и в случая Дани)...
      Егати проблема ! Аз съм винаги насреща! Имам опит в снимането с камера! По принцип в неделя съм свободен и ако се решите да ходите, ще съм много щастлив да дойда с вас (хем ще ме изпробвате като оператор )!
      RB Patrol Team

      Коментар


      • #18
        Абе трябва да свикна още да не се местя толкова рязко. Ако има някой който знае трикове да не се тресе много камерата нека сподели
        LZ1JJJ

        Коментар


        • #19
          Тедо , откъде си сипа биодизела?
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от dani
            Абе трябва да свикна още да не се местя толкова рязко. Ако има някой който знае трикове да не се тресе много камерата нека сподели
            Триковете са няколко.
            Първия и най-разпространен напоследък се казва "дигитален стабилизатор на образа"
            Втория е доста стар и е един вид жиростатив - голям маховик със собственно захранване и задвижване, а отгоре се завива камерата.
            Третия го ползват професионалните оператори и е система от лостове и противотежести с пружини които държат камерата докато ти тичаш и подскачаш. Облича се като броня, тежи около 15 кила и е адски стърчащо и неудобно нещо.
            Така че ако камерата ти няма първия трик като опция, просто си изработвай съответния захват, стойка и походка
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от quadra
              Първия и най-разпространен напоследък се казва "дигитален стабилизатор на образа"
              Освен дигитален има и оптически стабилизатор, който уж минава и за по-добър. Ама, като гледам, и той не помага особено при по-резки движения на оператора или при снимане от клатещ се по неравен път джип. Поне при моята камера де. Като се гледа заснетото на ТВ - добре, ама като го сваля на компютър и го гледам с BS Player-а, там където има друсане и резки движения си се виждат яко едни хоризонтални черти, които много ме дразнят.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                Вземи си друг плаер, например Кристал или нещо такова.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от V93
                  ... Като се гледа заснетото на ТВ - добре, ама като го сваля на компютър и го гледам с BS Player-а, там където има друсане и резки движения си се виждат яко едни хоризонтални черти, които много ме дразнят.
                  тъй като камерата снима в interlaced режим - т.е. през ред - един кадър четни редове един кадър нечетни, а м-у кадрите картинкта (поне при "екшън") се е променила се появяват разликите м-у двете картинки в четните и нечетните редове, има начини като deinterlaced филтри или по гъзарски плечари с АТИ видео платки който се оправят в движение с този проблем, но най-добре си е да се деинтерлисва филма - което в моя случай е от 1080i (interlaced) kym 1080p (progresiv) но фаила става по-голям...

                  Коментар


                  • #24
                    или аз не съм още във времето или думи от рода на "деинтерлисва" не съм доживял все още . Гледам каквото си постнал и ме кефи.
                    Без майтап
                    B+

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от vokel
                      или аз не съм още във времето или думи от рода на "деинтерлисва" не съм доживял все още . Гледам каквото си постнал и ме кефи.
                      Без майтап
                      Убеден съм че ако седнем да си поговорим с теб аз ще имам бая думички който ще ме затрудняват всеки си има области в който (си мисли че) разбира нещо а "деинтерлисва" е простичко - телевизията от първата си поява е работила на този принцип първият кадър съдържа само четните редове на екарана (за да се изпраща по-малко информация) вторият - нечетните и така 25 кадъра в секунда за да не забелязва окото трепкания на отделни изображения , а движеша се "жива" картина, при компютрите този трик вече не се налага (по нови технологий) и всеки кадър съдържа всички редове от картината (deinterlaced) - ерго процеса на събиране на ТВ кадрите към компютърни такива (доста опростено казано) е "деинтерлисване" т.е. събирам първият и вторият кадър в един, после 3 и 4 и после една камара трикове и хитрини за да запълня мястото м-у тях, но това си е за "Хаифисти"...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X