Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Люлин планина и около Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Люлин планина и около Витоша

    Голям Карък ни преследваше днес, първа щета по Патриота - скъсана гумена обвивка на степенката до шофьора, не успях да си пробвам лебедката - не за друго, а защото Фулда-та е толкова бърз - по точно Ели в разпъването на лебедките (около 4-5 май) че аз не можах да се включа, много и тежък сняг ни отказваше от избраните посоки веднъж, два пъти, три пъти...,а накрая просто нямам думи - бяхме на 500м от асфалта, но не можахме да минем и се върнахме около цялата Витоша, за капак аз си вкарах тревичка м-у гумата и джантата на връх планината и Естествено нямахме компресор и резервна, НО за късмет всичко се размина с спадане на налягането до 1.8 атмосфери - чудо, чудно беше и времето, изкарахме си чудесно и Много интересно, така е като се разхождаш с прекрасни хора, Митко Фулдата, Ели, Тедо и Дани - "Оператора" чийто Филм ще имате щастието да видите малко по-късно.
    А ето и малко снимки

  • #2


    Ето и нашите опити
    Скоро ще кача и Филма, за съжаление се получи малко дълъг, Но може да превъртате където ви доскучае

    Коментар


    • #3
      имам чувство че пътя за ярлово е почти преди селото карах го януари не го познах по снимките Тедо звънкаите и ме земете беее0888908596

      Коментар


      • #4
        даам, преди селото е, през горичката, вдясно и сте там...

        аз наобратно го правих обаче...

        Коментар


        • #5
          А ето и една Много Къса версия на филма

          Много зор е да се направи филмче
          Казваите има ли смисъл да се пъна?

          Коментар


          • #6
            ПЪни се Има смисъл.

            Коментар


            • #7
              Е ,Алекс ,това с двата резорвоара,започва да ме кефи много.Гледал съм и други твои филми ,/имаше един такъв завършек с Хънтара и два маркуча от двата края и ошашавен бензанджия/,ама това се превръща в запазена марка . Нали знаеш къде е ЦИНТИ и патентното..........
              B+

              Коментар


              • #8
                Много харчи този Патриот за една разходка,мойта Уазка
                мирише бензина 20/100км. в планината

                Коментар


                • #9
                  Да си кажа и аз мнението като един от участниците. Това беше една от най-чаровните разходки. Имаше доста красиви природни гледки и пътечки. Единствено леко бяхме разочаровани, че в няколкото опита да пресечем планината все не успявахме, а последния път почти виждахме асвалта (е поне на GPS-а) . Оказа се, че въпреки затоплянето, снега горе в планината си седи на преспи достатъчни за да направят невъзможно преминаването. Красива беше гледката как Митко фулдата местеше паднало дърво, видяхме две сърнички и един лос (лоса само най-добрата навигаторка в галактиката (Ели) успя да го види в опита си да намери заобиколен път ;-) ), нещо което доста ме впечатли. На един от баирите имаше еколог седнал на един стол, и наблюдаващ с бинокъл птиците от къде и накъде летят, поради причината, че там предстои монтирането на вятърни генератори за ток.

                  Абе с три думи, беше много добра разходка!
                  LZ1JJJ

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от alex_markov
                    А ето и една Много Къса версия... Много зор е да се направи филмче Казваите има ли смисъл да се пъна?
                    Има, има смисъл!
                    Само не го прави в онзи (нов) формат, дето го гледаш ти, няколко човека от Сони и група шведи - ИТ ентусиасти (засега) ..

                    Все още ми е малко тъпо, че не дойдох..

                    Коментар


                    • #11
                      Алекс, какви са тия риторични въпроси.

                      Няколко не претенциозни съвета от мен (имам малко опит от снимане на алпинизъм):

                      Реално погледнато, ако клипа е кратък, с музика, няма смисъл различните ракурси да са повече от 10-15, мах. 20 секунди. И цяла дължина не повече от 10мин. На хората, които са присъствали им е интересно, но май само на тях. Редуването на интерсни, но кратки кадри държи вниманието и това май е най-доброто представяне от една разходка/състезание и т.н.

                      За по-дългите версии, според мен музиката трябва да отпадне, защото тогава човек може да си направи някакви изводи, да чува какво се случва, какви глупости си говорят участниците . Освен фън може да има и полза.

                      Иначе за компресирането незнам как го правиш, но ако се компресира и аудиото може доста да падне размера.

                      П.С. Пусни малко повече инфо за лебедката в темата за Патриота и ако може някоя снимка на светло

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от jimmy
                        Алекс, какви са тия риторични въпроси.

                        Няколко не претенциозни съвета от мен (имам малко опит от снимане на алпинизъм):

                        Реално погледнато, ако клипа е кратък, с музика, няма смисъл различните ракурси да са повече от 10-15, мах. 20 секунди. И цяла дължина не повече от 10мин. На хората, които са присъствали им е интересно, но май само на тях. Редуването на интерсни, но кратки кадри държи вниманието и това май е най-доброто представяне от една разходка/състезание и т.н.

                        За по-дългите версии, според мен музиката трябва да отпадне, защото тогава човек може да си направи някакви изводи, да чува какво се случва, какви глупости си говорят участниците . Освен фън може да има и полза.

                        Иначе за компресирането незнам как го правиш, но ако се компресира и аудиото може доста да падне размера.

                        П.С. Пусни малко повече инфо за лебедката в темата за Патриота и ако може някоя снимка на светло
                        Благодаря за съветите имах подобни подозрения, НО има много проблеми:
                        1. Няма Оператор за различните разходки прецаквам различен возещсе (най често , както и в случая Дани)
                        2. Нямам време (и опит) за да прегледам целият материал (1час и повече) по-няколко пъти за да изрежа най-интересните моменти и да ги навържа по най-добрият начин - просто мноооооого зор
                        3. За дългата версия си трябват и Коментари, пък за това въобще никога няма да има време

                        Така че ще се старая (докато Много не ми писне) и се "молете" да се намират Добри Оператори (камерата е от мен) и ще имате възможност (поне малко от малко) да ставате съпричастни с нашите разходки

                        А Патриота не харчи чак толкова много - винаги е ПОД 20л а средното е около 15л (не че е малко ама 2Т и много кал/сняг и баири....)

                        Коментар


                        • #13
                          не знам колко ти харчи на 100км, но на мен ми изгори около 20л нафта... и това за около 5 часа работа /не засекох километри/
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            не знам колко ти харчи на 100км, но на мен ми изгори около 20л нафта... и това за около 5 часа работа /не засекох километри/

                            Аз засекох по ГПС - 4736км Не знам какво му стана ама Que-то показва толкова ??? иначе трака е 76км. т.е. ти си постигна "Нирвана" от 26.32 л/100км

                            Ще си купиш ти "Патриот"
                            П.С. Про това ти си тръгна по-рано - т.е. си минал по-малко километри.

                            Коментар


                            • #15
                              трака ти не включва квлИзток-Горна баня /отиване/ и с.Диканя-квИзток /връщане/...
                              А и твоя среден разход 15/100 едва ли е само от офроуда...

                              не на последно място - 1/2 от горивото ми беше биодизел
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X