Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

    Тъй като /заради жената-била заета с изборите/ми артиса ходенето до Златоград,днес с моя приятел/човекът АТВ/Мариян решихме да направим една хубава и по-дълга разходка из Средна Гора.Събрахме се както винаги на разклона до бензиностанцията на Петрол.


    След като се събрахме тръгнахме в посока с.Малка Верея през планината.Не след дълго доскорошните дъждове ни поднесоха изненада.Разходката изведнъж се превърна в хард приключение.Тъй като ние само това и чакахме се заформи добър купон.




    Красотата беше навсякъде около нас.Друг беше въпроса ние в определени моменти дали можехме въобще да се огледаме.






    Много скоро пътя ни стигна реката и.......беше форсирана /няколко пъти ,за да смъкнем част от полепналата кал от гумите.





    След като си поиграхме,продължихме напред и ни се откри невероятен пейзаж.



    Междувременно пътят ни свърши отново до реката/пък и гуметата пак бяха затлаченти от кал/,но от тази страна не можеше да се види добре ще можели джипа да продължи след реката.Затова АТВ-то мина напред като разведка.

    И докато аз изчаквах резултата.....

    ......тъй като реката тук уж беше плитка,но наместа при боксуване се разместват камъните и се отваря доста дълбоки дупки......


    .....моя човек след набелязване на точното направление форсира реката.АТВ-то е с 8цолови джанти и много лесно опира.Клиренса му е малък и стисках палци да не се наложи да газим в студената вода.

    Естествено не се размина работата без уплаха.Имаше две три окопавания/за щастие не се наложи намеса/,и едно по-сериозно окантарване,но всичко е добре когато свършва добре.В един момент АТВ-то се изтреля на отстрещния бряг и.........информацията беше,че път нататък нямаТъкмо се бях наточил пак да си мия гумите....

    Върнахме се малко назад и продължихме по едно панорамно пътче.Красотата на есента беше невероятна.



    Полека полека навлезнахме пак в гората и се появиха едни съмнително широки коловозчета.



    Ма те били не само широчки ами и дълбочки.това мяста за да го премина се наложи връщане доста назад и качване на десните гуми плътно в дясно над коловоза.......но тук нещата вече загрубяха....


    ....тя машината вървя до едно време,но в един момент отказа.Усетих се че искам май невъзможната проходимост/като си легнал на мостовете/.В случая най-лошото беше,че в момента когато колата заора беше невъзможно поради много високия коловоз да баде качена в страни, а като върнах назад и огледах мястото където смятах да повторя опита с покатерването ,установиих че е доста рисково.От дясно/единствено там можеше евентуално да покатеря колелетата/беше осеяно с множество ниско отрязани дръвчета около 5-7см. дебели и с доста остри върхове.Пред дилемата дали да рискувам да пукна гума ,предпочетох ......хамалогията.С моя човек събрахме дебели клони и подпълнихме коловоза къде Патролът беше спрял окончателно.След това газзззз...и след буксувания и притропвания на част от клоните по купето преодолях последните 5-6-метра и излязох на плитко.Огледахме за евентуални щети/макар,че дифовете заораха в пръст/,и след като не открихме никакви поражения продължихме през гората.




    А сега внимание да не се отнесе някой....следващите снимки НЕ са от градината на японския император ....все още сме си в Средна Гора....не е ли прекрасно........





    За съжаление обаче лиричното отклонение свърши.Чакаше ни доста дълъг път на връщане с всичките му там хард елементи.




    Това местенце е много гадничко,защото от дясно е едно хубаво стръмно деренце,а калта и коловоза ми избутваха задницата точно където не трябва.При доста осторожност и не малко буксуване ,все пак този участък беше преминат успешно.

    А ето и няколко снимки от финалното ни спускане към Ст. Загора.






    И..последна красота преди да излезенм на асфалта.


    С това розходката ни приключи .Незнайно къде/не съм разбрал дори/,вероятно при последното спускане по скалите съм закачил разширителя на задния калник.......

    ....но след измиване/за да се види аджаба за какво става въпрос/,установих че дори няма нищо счупено,а само изваден болт.
    Разходката бше едно невероятно есенно-хард-расоткаджийско преживяване.Хем се насладихме на красотата на есенните багри,хем и се поокаляхме бих казал доста добре/лебедката ще ми е първата покупка най-много до месец,щото днес на няколко пъти аха да ни лаят чакалите/Поздрави на всички.
    П.П.ще пусна и видео от най-хард изпълненията,но това вероятно ще е утре.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

    Добре дошъл в нашите редици... Само това ми идва на акъл.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
      Добре дошъл в нашите редици... Само това ми идва на акъл.
      Притеснява ме че като си купя лебедка и....сега поне това че нямам ме ограничава и мисля по трезво.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

        Много красиво!
        А лебедката е задължителна, ако беше заорал малко повече, щеше да се убедиш на собствен гръб

        Коментар


        • #5
          До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Много красиво!
          А лебедката е задължителна, ако беше заорал малко повече, щеше да се убедиш на собствен гръб
          Нуждата от лебедка е осъзната....въпрос е на още някой лев
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

            Ето и обещаното видео.
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280870.MOV
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280873.MOV
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280874.MOV
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280892.MOV
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280903.MOV
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280914.MOV
            https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...a/PA280944.MOV
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

              Много красиво. Добра разходка сте си спретнали .
              B+

              Коментар


              • #8
                До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                Хубава разходчица сте си спретнали.

                А по повод на това

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Незнайно къде/не съм разбрал дори/,вероятно при последното спускане по скалите съм закачил разширителя на задния калник ....но след измиване/за да се види аджаба за какво става въпрос/,установих че дори няма нищо счупено,а само изваден болт.
                да ти кажа - тия разширители в цвета на купето много добре изглеждат.
                Не че искам да те плаша, ама пластмасовите разширители не държат много на разходки, подходящи за този подфорум. Чупят се и се откъсват като стой та гледай ...

                Ако не бях сменил моите с гумени, досега да са станали на парчета ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Хубава разходчица сте си спретнали.

                  А по повод на това



                  да ти кажа - тия разширители в цвета на купето много добре изглеждат.
                  Не че искам да те плаша, ама пластмасовите разширители не държат много на разходки, подходящи за този подфорум. Чупят се и се откъсват като стой та гледай ...

                  Ако не бях сменил моите с гумени, досега да са станали на парчета ...
                  Абе да ти кажа пролетта ме удариха/нищо сериозно/при верижна катастрофа в преден десен калник.При смачкването му на вътре се беше причупил на две и въпросния разширител,но....да пластмасови са но/моите поне/са доста пластични.Да не говорим че мисля да го подстрижа отзад като на Чуров и твоя и така задните ще им се вдигне нивото с поне още 5-6см.Ако мога да си намеря такива гумени ще си ги сменя,но най-вероятно като изпочупя щатните
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                    10+ за разходката.
                    Гледката е невероятна!!
                    Много ми е бавен нета и не можах да гледам клиповете , но снимките са ми достатъчни.
                    Очаквам много такива разходки .
                    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Да не говорим че мисля да го подстрижа отзад като на Чуров и твоя и така задните ще им се вдигне нивото с поне още 5-6см
                      По моя опит разширителите е по-вероятно да пострадат не при удар отдолу, а от натискане при минаване през тесни места - между дървета, в дерета и т.п.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        По моя опит разширителите е по-вероятно да пострадат не при удар отдолу, а от натискане при минаване през тесни места - между дървета, в дерета и т.п.
                        Добре ама забрави да ми споменеш от къде да се сдобия с гумени и за колко....
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                          Хубава раэходка,но си сам...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи


                            добра разходка стеси спретнали.
                            ама друг пат свиркаите повечко ,чеда се съберем повече хора.
                            ще паднат повече приключения ,пък и няколко машини саси по-сигурна разходка.
                            boko
                            Jeeep---KIA
                            https://www.facebook.com/autoboko/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Есенна разходка в Средна Гора с хард елементи

                              Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

                              добра разходка стеси спретнали.
                              ама друг пат свиркаите повечко ,чеда се съберем повече хора.
                              ще паднат повече приключения ,пък и няколко машини саси по-сигурна разходка.
                              Не си казал не съм се обадилЕстествено че повече хора е по-весело и по-сигурно/макар че вече претръпнах откъм сигурността/.Естествено че ако си мераклия ще ти се обаждам всеки път/а това е почети всяка неделя/.Ще ти пиша на ЛС за да си обменим кординати.Чао.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X