Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

    Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
    И аз миналата година бръмчах в района, пак в едни такива дивни дъждове. Голям кеф, обаче....наистина има едни такива наклони, дето направо ми се взе акъла, особенно на тая мокра трева.

    На Мечи обаче не се качих, защото имах друга фикс идея - х. Македония - Рилски Манастир. Чувал съм, че е възможно, но аз не успях да се оправя - поне терена не предполагаше сам и неподготвен джип. Пробвах от 3-4 места, ама все ми се сториха корави, а може и само да съм се заблудил.

    Някой пробвал ли го е? Щото, ако не е - е крайно време.

    Браво за разходката. И наистина май е едно от най-високите места достижими с джип в България.

    А за Белмекен от къде минахте?
    До самата х.Македония можеш да отидеш с джип само ако го разглобиш на части и го пренесеш в раницата
    ------------------------------------
    тел. O878 9ЧЧ 999

    Коментар


    • #17
      Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

      Знам за какво говоря. Преди хижата, на кантона продължаваш по пътя на ляво и нагоре. Излиза се на превала под Мечи Връх, дори се вижда горе на снимките с едни стълбове.
      От там ако продължиш се стига на един разклон. Път наляво, път надясно и бивш път надолу.

      Този наляво е пресечен от свлачища, но може да се мине макар и трудно и отива посока Стоб.

      Този надясно отива до едно водохващане на 500м и свършва в нещо като просека, където според мен с кола е невъзможно при този страничен наклон.

      Този надолу слиза към Илиина река, и там съм чувал, че някога се е минавало. Сега обаче има едни прагове, които трябва дружина, като тази горе да провери

      Коментар


      • #18
        Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

        Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
        На Мечи обаче не се качих, защото имах друга фикс идея - х. Македония - Рилски Манастир. Чувал съм, че е възможно, но аз не успях да се оправя - поне терена не предполагаше сам и неподготвен джип. Пробвах от 3-4 места, ама все ми се сториха корави, а може и само да съм се заблудил.

        Някой пробвал ли го е? Щото, ако не е - е крайно време.

        Браво за разходката. И наистина май е едно от най-високите места достижими с джип в България.

        А за Белмекен от къде минахте?
        Присъединявам се към казаното от Боби за разглобяването на джипа.
        На нас също ни се въртяха едни такива мисли за х. Македония, ама като огледахме терена решихме, че може да сме луди за връзване, ама не сме ЧАК толкова луди ...

        За Белмекен не сме ходили направо от Мечи връх. Слязохме долу на асфалта, оттам покрай мечките към Трещеник и нататък към Белмекен. Последният участък от пътя е (с малки изключения) като магистрала. Лично за мен онази вечер беше голяма мъка доде го мина. Едно че се стръсках от друсането по чакъла и второ, че на моменти се хващах, че карам като в транс. Май се бях поизморил от 1200 - 1300-км 4-дневен маратон с доста офроуд, в т.ч. и нощно каране ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

          А тази наигравка със спускането на Марков камък ли се случва? По разказа така ми се струва и....там си спомням, че нагоре стисках и аз волана, да не изпадна в багажника.

          Коментар


          • #20
            Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Присъединявам се към казаното от Боби за разглобяването на джипа.
            На нас също ни се въртяха едни такива мисли за х. Македония, ама като огледахме терена решихме, че може да сме луди за връзване, ама не сме ЧАК толкова луди ...
            За х.Македония не говорим изобщо. То е ясно.

            А Мечи връх - Белмекен - директно май и това не е възможно?

            Коментар


            • #21
              Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

              Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
              А тази наигравка със спускането на Марков камък ли се случва?
              Малките ни приключения със спускането се разиграха в района под Царев връх.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

                А Царев връх да, аз ги бъркам сега проверих на картата.

                Коментар


                • #23
                  Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

                  За Рилски манастир/Илиина река имам предвид от този разклон наляво, както съм обяснил по-горе и после следва разклонението на 3.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

                    Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                    За Рилски манастир/Илиина река имам предвид от този разклон наляво, както съм обяснил по-горе и после следва разклонението на 3.
                    Както се вижда и на снимката, пътят наляво беше с преспи. Освен това, поне според ГПС-картата той свършва не след дълго.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

                      ГПС картата показва 1 непроверен, а там са три. Единият води директно към реката. Ама е хард - по-скоро следа, прерастваща в туристическа пътека. От мястото до което стигнах са около 3км до асфалта, който се вижда на Илиина река на картата.

                      А преспите ще се стопят след месец два.

                      Надявам се да не ви спамя темата, просто района е много интересен и е добре да обменим информация.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

                        Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                        От мястото до което стигнах са около 3км до асфалта, който се вижда на Илиина река на картата.
                        E, историята познава случаи, когато някои са стигали на 2 м. от пътя, но с 200 м денивелация ...

                        Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                        А преспите ще се стопят след месец два.
                        ... просто района е много интересен и е добре да обменим информация
                        Освен време за стопяване на преспите, трябва да мине и времето, през което на нас ще ни държи влага от приключенийцето ...

                        Понеже по-горе спомена неподготвен джип, аз не бих съветвал никого да се пробва на такива места без подготовка, и още по-малко сам.
                        Ако в неделя в групата имаше един джип с неподходящи гуми, просто щеше да се наложи да обърнем обратно. Другото би било безумие ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Re: Изкачване на Мечи връх 27.05.2007

                          Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                          За х.Македония не говорим изобщо. То е ясно.

                          А Мечи връх - Белмекен - директно май и това не е възможно?
                          Може да се говори.Минавал съм го 4-5пъти с мотор.
                          Ако джипа е с блокажи и човек има сърце проблем са само 100-200м. от хижата до канала.
                          От там нататък е магистрала.
                          Ама за тоя участък нЕкой писа преди време че качвал джип там с котва.(бялата пръст).
                          Само че требе да се мине през върха.От долу наистина е невъзможно.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X