Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мноооооого софт ден ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мноооооого софт ден ...

    Е, днес ми върви като на краставо куче тоягите ...

    Иначе денят започна с хубаво време и настоение за добра разходка.
    На сборния пункт ОМВ беше настъпила навалица от бая окъснели скиори и джипки. Последните бяха тъкмо 2 групи - едната се гласеше да ходи по-близичко, из Лозен, а ние (Кики, Соти, Васко с Рубикона и аз) имахме намерение да повъртим пак из Рила по деренцата на Маркан.

    Занесохме се бързо до Самоков и 5-те джипки поеха към планината.
    След бърза и лека разгрявка стигнахме до първото интересно местенце със запазената марка на Маркан - тясно и стръмно дере, като този път имаше и солидна доза от другите 2 съставки - кал и изровен дълбочък коловоз.



    Тук за пореден път усетих зора да караш тежка джипка, която за сметка на това няма особено голям клиренс и мощен двигател.

    На 2-3 пъти преоравах терена с дифа и а-ха да мина засадното местенце



    и предното дясно колело слизаше в дълбокото, лявата част на предницата се вирваше нагоре, олекналите леви гуми губеха сцепление и това беше достатъчно за да не може дифът да изоре последните метър-два от гърбицата.

    Водещата УАЗ-ка на Ивчо също запъна малко по-нагоре, което наложи пренареждане на колоната, за да пропусне напред Паджерото и Чибуратора.



    След това УАЗ-ката се изпързаля по калта, не можа да поеме нагоре, и детевозът и Рубикон-ът трябваше да се върнат на изходна позиция за да може Ивчо да слезе долу и да обърне.

    Рубиконът, повдигнат от новото окачване и по-големите гуми, нямаше проблеми нагоре (Оставаше и да има с този як двигател и блокажи ... ).

    Като тръгнах в повторна атака, детевозът видя бая зор и в един момент нещо изпраска и ... дотам. Останах без предно, като всеки опит за придвижване напред в режим 4х4водеше до мнооого неприятни звуци ...
    Единственият избор в такива ситуации е изпълнение на команда "Кръгом".
    С малко помощ от УАЗ-ката издрапах само на задно от калта до по-твърд път и поех обратно към София.

    Ама проблемите за деня хич не бяха свършили. Малко след Самоков от колелата на задминаваща ме лека кола изхвърча камъче и се сдобих с доста неприятна ямичка на челното стъкло ...

    Бързо прозвъняване на колегите от форума с автосервизи показа, че Vladi333 работи и, тъй като на всичко отгоре ми беше по път, минах за един бърз оглед. На първо четене има подозрения за счупен лагер отдясно. Дали е така и дали е само това, предстои да се види.

    А иначе момчетата продължават разходката. Когато се чух с Маркан, вече се бяха качили нагоре при снега и, доколкото разбрах, приключенията са продължили с разбортирана гума на Соти.

    Като се върнат - ще разказват.

    Тук са малкото снимки

    А тук е видеото - 155 МВ. Малко е голямко, но нямам настроение за редактиране


    П.П. Мааму стара, на групата й е тръгнало много на карък. При всяка от последните разходки някой чупи по нещо.
    Момчета, като оправим детевоза и на Боби CJ-я, викам да направим един хуууубав курбан, както ние си знаем ...

    П.П2. Освен оправяне на счупеното, ме гризат и едни съмнения в насока турбото ... Напоследък на няколко пъти оставам с усещането, че детевозът не дърпа както преди и се озорва на не особено страшни баири. Днес пък на правата отсечка преди/след Самоков, колкото и да натисках, не успях да вдигна повече от 105 км/ч при около 3500 оборота. На 5 до 4000 оборота така и не можах да стигна ...
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Re: Мноооооого софт ден ...

    Съвсем нормално си стоят нещата. Няма как хем хард разходки хем софт ремонти... При подобна експлоатация всяка машина каквато и да е постепенно натрупва умора на материала, яко износване и т.н. И понеже от една страна вие ставате все по-добри от друга машините натрупват все повече проблеми и двете криви ще се пресекат и разминат в различни посоки... Докато стигнете положението разходка и веднага в бокса... Излиза оттам, разходка и пак в бокса... Не съм лош пророк но сами ще проверите дали съм прав...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Мноооооого софт ден ...

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      ... При подобна експлоатация всяка машина каквато и да е постепенно натрупва умора на материала, яко износване и т.н.
      Спор няма, че ще да е така. Ама все пак да не забравяме, че и машините ни най-често имат богата история, която допринася за по-честите влизания в бокса. Детевозът най-вероятно е натъркалял над 200,000 (колко точно са, знае само предишният собственик, неговата ... )
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Re: Мноооооого софт ден ...

        А аз реших, че днес ще почивате няма писано във Форума? А бях свободен (за първи път от месец и нещо).
        Но и при мен нещата са "странни" днес се опитах да запаля "камиона" и се оказа че са ми паднали акумолаторите (след един месец престой).

        Коментар


        • #5
          Re: Мноооооого софт ден ...

          за моя не се препоръчва престой над десетина дни.така че е нормално според мен.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            Re: Мноооооого софт ден ...

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            А аз реших, че днес ще почивате няма писано във Форума? А бях свободен (за първи път от месец и нещо).
            Ами беше на път да остане като почивен ден, щото:
            • CJ-ят - счупен от миналата седмица, чака доставка на части;
            • редукторна УАЗ-ка - счупена вчера в Рио де ... (Влади ремонтира до след полунощ, ама не успя);
            • Wrangler-ът на Маркан - счупен вчера (пак каре)
            Ама шило в торба стои ли! Снощи по късна доба се разбрахме, че няма да пропускаме неделята ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Re: Мноооооого софт ден ...

              Чисто практичен въпрос-що не си опъна една лебадка???Кой знае сега колко пари ще се нашиеш за ремонт.

              Коментар


              • #8
                Re: Мноооооого софт ден ...

                Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                Чисто практичен въпрос-що не си опъна една лебадка???Кой знае сега колко пари ще се нашиеш за ремонт.
                Общо взето, най-вероятно това и щях да направя. АКО не се беше наложило да се върнем назад до началото на дерето, за да може УАЗ-ката да слезе и да обърне.

                А на втория заход просто не успях да стигна до най-проблемното място преди да се счупи, каквото се е счупило. На видеото се вижда, че ми тръгна по-тежко и запънах доста по-ниско, отколкото вече се бях качил преди това.

                Освен това, от едно известно време ме тормозеше някакъв шум в предницата, който се засили от петък насам. На 2-3 пъти ходих по сервизи при колеги, вдигахме, гледахме, но нищо не можахме да намерим.
                Шумът малко приличаше на нещо като скърцане от смачкване/триене на гума/пластмаса или нещо подобно. Не знам дали има общо с днешната повреда, но е напълно възможно просто нещо да си е било тръгнало и натоварването в дерето вече да го е довършило.
                Каквото и да е, по-добре, че стана там, защото просто се спуснах на заден 20-на метра и с помощта на УАЗ-ката на Ивчо бързо излязох на твърд път. Ако се беше строшило някъде нагоре по трасето, момчетата щяха да видят бая зор да мъкнат на буксир детевоз с над 2100 кила в калта и снега ... Отделно, дето щях да им проваля и тяхната разходка.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Мноооооого софт ден ...

                  Аз пък се разминах с теб около 13:00ч на Панчарево
                  и се чудех защо толко рано сте приключили, а то какво било,
                  авария сте си спретнали.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Мноооооого софт ден ...

                    Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
                    Аз пък се разминах с теб около 13:00ч на Панчарево
                    Значи правилно съм видял, че беше ти.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Мноооооого софт ден ...

                      А Соти нощеска разправяше, че ще прави барбекю.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Мноооооого софт ден ...

                        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                        А Соти нощеска разправяше, че ще прави барбекю.

                        Ееее, той онзи ден писа във форума, че ще ходи на софт барбекю. Тази сутрин Голди ми каза по телефона, че Соти снощи е договарял софт разходка и ... тази сутрин Чибураторът цъфна на сборния пункт.

                        Въпрос: "Соти, ти де ще ходиш бре?"

                        Отговор: "С вас"

                        Само дето ми каза, че днес нямало да прави хард изпълнения.
                        А после подочух, че е разбортирал гума. Какво ли щеше да е, ако не се беше заричал ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Мноооооого софт ден ...

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          А аз реших, че днес ще почивате няма писано във Форума? А бях свободен (за първи път от месец и нещо).
                          Но и при мен нещата са "странни" днес се опитах да запаля "камиона" и се оказа че са ми паднали акумолаторите (след един месец престой).
                          Алекс без да преувеличавам направо изпусна купона.
                          Май ми е най готината разходка без собствен джип.
                          Доста километри без път(целенасочено) .Направо карахме м-у траковете.Ще видиш снимките.
                          ЯДОСВАЙ СЕ ОТ СЪРЦЕ-СТРУВА СИ.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Мноооооого софт ден ...

                            Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                            Алекс без да преувеличавам направо изпусна купона.
                            Май ми е най готината разходка без собствен джип.
                            Доста километри без път(целенасочено) .Направо карахме м-у траковете.Ще видиш снимките.
                            ЯДОСВАЙ СЕ ОТ СЪРЦЕ-СТРУВА СИ.


                            Алекс не знам, ама мене цял ден ме е яд
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Мноооооого софт ден ...

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Алекс не знам, ама мене цял ден ме е яд
                              И си прав.След малко снимки КЕ ти пуснем-(аре от менЕ да мине ).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X