Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турско западно черноморско крайбрежие .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Турско западно черноморско крайбрежие .

    Браво Ник, добър пътепис!
    От няколко години силно ме интригува района между Резово и Инеада. Подушвам разкошни плажове, но за пръв път виждам някаква по-подробна информация.
    Извинете, не се представих! Казвам се Христо Варчев, карам Паджеро Спорт и тегля малка каравана - 600 кг. без багажа. Влача я като сламка на всякакви места, но с жена ми най-много предпочитаме Източните Родопи - хем красиво, хем обезлюдено (за сега). На 1-ви май качих джипа на Харманкая, можех даже да го вкарам в светилището, ама се осъзнах навреме - то офроуд офроуд, ама чак пък тъй. Но ми беше кеф, щото личеше, че от незапомнени времена там не е тъпкала автомобилна гума.
    Та за Туркия - може ли някой да каже дали около Инеада или най-вече още по на север (Лиманкьой), може да се къмпингува със съответните глезотийки (ток, вода). От пътеписа на Ник разбирам, че едва ли може, ама знае ли човек!?
    Решили сме в средата на август да ходим на море на някой къмпинг, обаче четейки по форумите каква гмеж человеческа е по тях, ми настръхва косичникът. Не съм асоциален тип, ама айде без врещящи деца, майки и домашни любимци. Чудя се дали да пробвам в района на Шкорпиловци или да бягаме чак към Карвуна и Космос. Ако някой има идея или съвет - помагайте!

    Коментар


    • #17
      До: Турско западно черноморско крайбрежие .

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      Капи долу пред убийствения хуморезик на Ник! Това, да се заблудиш като обикновен простак...Друго си е с ДжиПиЕс
      Шапки долу....

      Това трябва да стане официалния девиз на подфорум " GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране."

      репликата е директно за торбата с лакардиите

      а описанието е много познавателно,
      и много привлекателно...

      кога ли ще се открадна от себе си ....

      Коментар


      • #18
        До: Турско западно черноморско крайбрежие .

        Отдавна не бях се зачитал така внимателно в пътепис Браво. Благородно ви завиждам.

        P.S.
        Описанието го видяхме, ама дайте и точките, де
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #19
          До: Турско западно черноморско крайбрежие .

          Здравейте, аз не карам джип, но попаднах на този форим, докато търсех информация за Инеада. Харесват ми спокойните местенца с хубави плажове и затова се насочих натам. Мислим тази седмица да видим как е положението на живо, но имам някой притеснения и въпросчета. Ще се радвам, ако споделиш, като човек с няй-скорошен опит.
          Едното е - Местните разбират ли някакъв чужд език, защото ние не говорим Турски и не знам как ще комуникираме? Второто - Вчера прочетох в един сайт, че ако не пътуваш с личен автомобил е необходимо пълномощно, заверено в Турското консулство. Колата, с която ще пътуваме е на майката на мъжа ми. Ти от турските митничари ли знаеш, че само за служебни и лизингови автомобили е необходимо това, дали не рискуваме да не ни пуснат, ако нямаме?
          Последно редактирано от eridanus; 03-08-08, 10:05.

          Коментар


          • #20
            До: Турско западно черноморско крайбрежие .

            Ако автомобила не е на името на този, който го управлява ..... изискването е - нотариално заверено пълномощно плюс официален превод на турски.
            Относно вербалната комуникация ..... проблем комшу ... никакъв (почти) шанс да се разбереш ...
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              До: Турско западно черноморско крайбрежие .

              Незнам за вас,,,ама аз рядко съм виждал такава комбинаця,,ръка и море,,абе ,,и паркинга и къмпинга не е много скъпо,,
              скоро май ше имаме път до там !

              Коментар


              • #22
                До: Турско западно черноморско крайбрежие .

                " © "
                Прикачени файлове
                siko

                Коментар


                • #23
                  До: Турско западно черноморско крайбрежие .

                  Прекрасен пътепис!Само едно уточнение-казва се "Къркларели", защото i без точка отгоре се чете Ъ."С"-дж, "С" с опашка отдолу е Ч, "S" с опашка е Ш.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Турско западно черноморско крайбрежие .

                    Точно две години след публикуването на темата брои ли се за късно да я прочета? Дори и така да е, пак се смях с описанията на Ник. Дали нъкъде има по-скорошно инфо за тая дестинация? Сега ще се поровя....
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X