Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Станал е на пелети , кво му се чудиш
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар



    • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      Станал е на пелети , кво му се чудиш
      чудя му се кЪ да го обърна в мазни кинти тоА прОцес


      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Това са извънземни организми бе деди!

      п.п. Като стане моето возило с Мишо трябва да ви водя на кръчма.
      Абе извънземни ще да са, ама дзифтари ги питах да подредим числата от тотото с помоща на силата, те си трайкат нЕма числа от тотото - нЕма парЕ за кръчма ( и без това не обичам да ходя )
      .........и те така за да минава времето почвам да си експериментирам


      Сетих се, че в някогашните междусъседски войни кой къде да паркира се вихрише мнението че захар в резервоара води до залепнали клапани и премахване на съседската кола от пред блока .........ама или днешния бензин не е бензин или днешната захар (купчинката на дъното на дясната чаша) незнае че трябва да се разтваря в него ( само леко го размъти)


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07605.JPG Прегледи:0 Размер:34.5 КБ ID:6939207

      После решавам да промия горивната система като за целта произведа малко резервоарче което да може да се наблюдава. Речено-сторено, но ( винаги има НО ) знаейки че "маслоустойчивите" маркучи са маслоустойчиви само отвътре ( ял съм дървото да потопя такъв на цяло) решавам да запожа на полиетиленов ( найлонов по нашенски) градински маркуч, .....все пак правя експеримент - МЯУуууу кЕтайЦкия полиетилен ич не се спогоди с наЩо бензин


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07604.JPG Прегледи:0 Размер:44.8 КБ ID:6939206


      слагам си медни тръбички, а той само за преходи външно на "резервоара" (при това временно)
      Специално по внушение на Калин 09 ( да разтвори налепите от стария бензин ) зареждам с коресилин и пускам помпата



      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07601.JPG Прегледи:0 Размер:43.3 КБ ID:6939204


      първия и втория литър отиват за в печката, едва на третия приемам за задоволителен резултата,



      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07603.JPG Прегледи:0 Размер:39.8 КБ ID:6939205


      сипвам бензин и вече имаме гладка силна струя


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07607.JPG Прегледи:0 Размер:35.3 КБ ID:6939208

      но ( поредното НО ) двигателя пали и гасне, след няколко теста откривам - дебитомерната клапа си има налягания, но към дюзите на отива нищо (както и да е натискаш те не пръскат, а са чистени )
      И сега въпроса е тези щуцери ( в червеното кръгче + другите 5 ) които са здраво запекли имат ли някакъв специален инструмент да ги отвива или да режа и МА-МА-ТА......


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07608.JPG Прегледи:0 Размер:51.4 КБ ID:6939209
      Последно редактирано от дядо владо; 03-10-23, 18:18.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • Пробвай с рязан ключ като за спирачни тръбички.
        При натискане на клапата усещаш ли разлика с налягане от помпата и без налягане?
        Откачи удобна тръбичка откъм дюзата и виж какво има вътре.
        Ако текне - може би дюзите са залепнали - не развиваш откъм главата.
        По книжка имаш 2 налягания - 3.5 бара когато дюзата не пръска и около 5-6 бара когато пръска.
        Т.е. от около 4 бара нагоре дюзата трябва да "отвори" и да пръска.

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Рязани ключове имам и милиметрови и инчови, но не влизат ако има нещо специално като за ламбда сонди?
          Разлика в наляганията има със и без помпа и то осезателна
          Утре ще развия някоя дюза, че сега едни тук жЕби крЕкат нещо .........РИ-Ки-кИ-Я 🍷

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          За дизеловите тръбички има. Тези 14мм ли са? Започни отвън навътре да развиваш - ще махнеш част от пречещите ти тръбички.

          Вържи един манометър на най-удобната тръбичка откъм дюзата. Включи помпата да върти постоянно. Виж налягането. Натисни клапата. Налягането вдига ли се ? Идеята е да не развиваш тръбичките откъм главата, но да знаеш "какво мисли" главата.
          Последно редактирано от stefsab; 03-10-23, 18:40.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Деди, със срязана лула (не звезда) няма ли да стане номера с развиването? Да минава отгоре, над тръбичките...

      • Аз съм забелязал ,че веднъж "одъртял" бензина ,ако колата на се кара редовно само на бензин ,последващото "одъртяване" е много по-бързо. Лошото е че сега ти е пекъл джетроника ,или по-добре ,само дюзи.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Сега съм с "днешен" бензин , другия ще създава зимата "фини прахови частици" на софиЕнци 😂

      • КЕтакайЦкия градински маркуч е PVC, Деди.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
          Откачи удобна тръбичка откъм дюзата и виж какво има вътре.
          Ако текне - може би дюзите са залепнали - не развиваш откъм главата..
          12мм са, щуцерите. Експеримента е проведен до дюзите идва много малко гориво, пръсва за миг и после капе по някоя капка без значение колко съм натиснал клапата

          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Главата трябва да има сервизна точка за манометър. Виж там какво става с налягането.

            Стартовата дюза нали затваря? Трябва да е електрическа с Thermotime Switch.
            На блока на мотора трябва да имаш термо управляем диференциален регулатор на налягането. Предполагам е изправен.

          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Погледнах букварите - от диферециалния регулатор зависи пръскането на гориво. Откачи му тръбичките и виж дали е проходим със сгъстен въздух. Има клапан с пружини и трябва да поддържа определено налягане м/у входа и изхода. Това налягане се променя от температурата и вакуума.
            Налягането в главата се мери на хоризонталната тръбичка, която е почти централно на главата. Слага се Т разклонител с манометър. Тази тръбичка трабва да е входна за регулатора на диф. налягане.


            Ако е проходим без налягане - това може да причината .

            Трябва да държи около 0.8-1.0 бара и да ги променя до около 1.8 бара. Под 0.8 бара трябва да го усещаш запушен с незначителни утечки. През него не тече сериозно количество бензин, а малко, за оперативни цели.
            За проверка - от входната тръба, при помпа принудително пусната за 1 мин. трябва да събереш около 300 - 450 мл бензин или каквото има в резервоара
            Последно редактирано от stefsab; 04-10-23, 15:27.

        • Както се казва - край с опитите за реанимация. Клъцнах му главата.
          Извадена от мястото си е по-удобно да пробвам с цепени ключове - не щуцерите се заоблят но не мърдат, за това си ги оставям на мястото. Чистя си парченце от тезгяха, разглобявам и гнусотийки

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07610.JPG Прегледи:0 Размер:65.7 КБ ID:6939312


          отворите за гориво май бяха към 0.01-5 мм и е ясно че това няма как да работи,

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07611.JPG Прегледи:0 Размер:43.3 КБ ID:6939313

          отделно буталото има както драскотини, така и от старата лепкава гняс ( добре че Калин спомена за коресилина )
          Сега Скорпиона да търси има ли в Бг-то нещо такова или от чужбинско
          Ако някой знае да не се срамува и да обажда (кафе)
          Последно редактирано от дядо владо; 04-10-23, 16:35.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


        • Кой може от цял разсадник с елхички да откопае борче


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07631.JPG
Прегледи:665
Размер:117.5 КБ
ID:6941407 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07630.JPG
Прегледи:687
Размер:119.2 КБ
ID:6941406
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            квой туй, бре?

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Вероятно заводски дефект - може бе към 15 секунди работа и МЯУ т.е късмета на дядо ...........понякога даже ми става смешно

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            В какво се състои заводския дефект? Че е имало нещо в цилндъра се вижда, ама какво по-точно? Буталото ли е изкудкудясало или нещо друго?

        • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Сега Скорпиона да търси има ли в Бг-то нещо такова или от чужбинско
          Днес дойде комплекта, ще ти го донеса тия дни!

          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            късмета на дядо
            Ето ти малко поезия:
            (да знаеш че не си сам)

            Първоначално публикуван от Вл. Висоцки
            ...
            Сколько лет ходу нет - в чём секрет?!
            Может, я невезучий - не знаю!
            Как бродяга гуляю по маю,
            И прохода мне нет от примет.

            Может быть, наложили запрет?
            Я на каждом шагу спотыкаюсь:
            Видно, сколько шагов - столько бед, -
            Вот узнаю в чём дело - покаюсь.

            Коментар


            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Ааааа не! Последния ред не ми харесва 💀

          • Отговарям на Спарки - при разглобяването на главата в цилиндъра не видях нищо и за това реших че се е отчупило парче от буталото,

            но белезите ме наведоха на други мисли

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07644.JPG Прегледи:0 Размер:80.7 КБ ID:6941578

            аутопсия - и магнита извади две желязни парчета ......

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07643.JPG Прегледи:0 Размер:102.7 КБ ID:6941579


            остава да се чудя от какво са и как са попаднали там


            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • Това според мен си е било в главата или колекторите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Съгласен, ама пак ми е гадно!

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Е гадно си е. Още повече предвид факта че предполагам си бил пред предаване на едно возило и прибиране на едни кинти.

                И аз ще се самоухапя по гъзО от яд, ако ми се случи такова нещо. Сигурно щях и да строша нещо, или няколко неща.

              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Така е, само заради гърбицата ми немога да си достигна газО за се захапя 🤣

            • И както е извесно злото не се движи само или дядо отново вместо с елхичка в ръка с борче в ъъъъ за
              Докато се забавлявах с форда дойдоха три "черока" либърти и трите с умрели мотори ( по-късно се оказа че не са умрели, а са убити от некадърни "ма$турч€та") .
              Познат двигател V6, почва се с първия и натам подред, (ако е интересно мога да кача снимки на "ремонтираното от колегите") И така собственика на единия каза че е идвал при мен преди месеци, чул съм лекото тропане, не съм могъл да установя от къде е точно и съм казал да го кара докато не се засили и не сме сигурни от къде е .........дойде с невероятно тропащ двигател, следва нови бутала сегменти лагери гарнитури шлайф хонинг и т.н сглобяване и пак тихото чук-чук си го има. Собственика каза че това си го е имало и преди ремонта, а внимателното слушане на канал показва отдолу и по към скоросните ( т.е между скоростите и двигателя ). Взема си ремонтираната кола и ......след няколко дни идва на репатрак с неработеща лява част на мотора, Разглабяне гледане - ударени клапани, На пръв поглед центровката не е нарушена, зъбни колела вериги обтегачи и т.н всичко е О.К. но се оказва че разпределителния вал е превъртял в ангренажното колело.
              Хората правили шлайфа след оглед на щетите отхвърлят задрал клапан ( не виждат типични драскотини по стъблата на клапаните) отхвърлят хидравличните компенсатори ( и шестте си стоят "надървени") Изпадналата кобилица на единя клапан се приема като следствие ( ударения клапан е останал в долно положение и тя просто се е изхлузила)
              Остава пина който блокира вала за ангреннажното колело да си е бил тръгнал

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07665.JPG Прегледи:0 Размер:300.2 КБ ID:6944875
              ...........приемам всякакви идеи защо
              П.П. В ляво е новото ляво колело, отгоре е старото дясно, а в дясно е проблемното,
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Виждал съм стегнат винт, но е стегнал в резбата по някаква причина, а главата не е натиснала сглобката.

              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Мерси!🥂Колкото и да са ми неприятни ремонтите по гаранция , поръчах малко части, като дойдат ще внимамам х2 👀

              • kalin09
                kalin09 коментира
                Редактиране на коментар
                Това не е еднократен удар ,колелото е разбито и в двете посоки ,хлопчело е доста преди да "откъсне"

            • Тъй , като мен ме гониш от сервиза и ме пращаш за догодина виж ся кво ти се случва .. а колко хубаво щеше да ти е да си лежиш под Корейското Вихрогонче и да си рботиш кротичко ; ) ( що няма още икона с лимонови резенеки ???)
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                ЕмЗеПеРИкс братче мило обади се, Забравяяяяям, ...............това помниш ли от къде е ?

              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                Младите няма да си спомнят Семейство Мейзга , гледах го на черно-бял ТВ

              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Mz/x ….помня аз ….ще звънна след кафето ти

            • В този ред на мисли някой да има за продан една нова биела за "Либърти 3.7"
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X