Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Според мен такова таркало е тотално грешно инженерно решение.

    Ама кой ли съм аз да споря с инженери купени от Италиански макараноджии.
    Без да се знае какви предимства дава подобно решение, ми се струва прибързано да се обявява за "тотално грешно"...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Не знам дали това колело е конструктивна грешка или е иновация,но знам че Jeep KJ не е недоразумение,както го нарича Пенчо,а Дядо е гений!
      Оня с KJ-я трябваше да го позлати, защото нямаше кой друг да му оправи колата.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        reluctance ring ще да е чудото. Бедата са му не толкова цветните заварки (макар че сигурно и те го обезсмислят), колкото че е нагрявано, при което "релуктансът" му отива на майната си.

        Горенето на бушона е от прекалено дълго зареждане на бобините за запалване, защото софтуерът който ги управлява е писан с гЪзЪ и не обработва елементарни грешки.

        Отнася се той от неочаквания входен сигнал при което забравя да изключи бобината, а пък в аналоговата част е спестено ограничението на тока през бобината щото нали компютърът няма как да сбърка.

        Бобината пък е нискоомна и след 3-4 милисекунди токът в нея нараства до пукване на бушона.

        Добре, че са бушоните.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
          Не знам дали това колело е конструктивна грешка или е иновация,но знам че Jeep KJ не е недоразумение,както го нарича Пенчо,а Дядо е гений!
          Оня с KJ-я трябваше да го позлати, защото нямаше кой друг да му оправи колата.
          Не е гений деди, просто получих труден урок по най-трудния начин.
          Хронологията:
          - собственика промивайки охлаждането пълни и картера с вода
          - понеже не е палил, а е на кучИ в .... му казвам да източи водата през пробката на картера докато потече масло и да пали
          - пали прибира се сменя маслото (то не е пресечено)
          - на другия ден двигателя изтропва (две седмици след покупката)
          - Деди ти вода масло съвет дали ???? Не, а и влизам за операция. Ти си влизай ние с приятели ще разглобим....
          - купена е кола брутално некадърно сгласена за продажба, омазана със силикон, липсващи болтове, дори рапидка в маслото при кобилиците.
          - поръчани нови гарнитури, друг колянов вал, една биела и се зачаква възстановяването на деди ( да се зачака да се зачака колко да се зачака )
          - 10 дена след операцията частите са доставени, главите и "новия" вал шлайфани и....
          - мяу, много ми трябва, отварям гаража и къде по халат и пижама, къде с работни дрехи наблюдавам монтажа (тук почва най-лошото)
          - шлайфистите в базата не реагират за проблемен ринг
          - собственика той и извършващ ремонта (технически грамотен) не реагира
          - "наблюдаващия"(също технически грамотен) не реагира
          - аз ....аз даже и не съм го забелязал, а и да го бях май щях да го пропусна (к`во пък счупен/заварен)
          - при сглобяването се отстраняват всички "поиталианчвания" "побългарявания" и други по-
          - при първия старт стартера "чука" но не върти - като на слаб акумулатор - оказва се силова маса към блока кородирала
          - нова маса, "чук, бръм"двигател тресе и се почнА - чек енджин "лоша верига 5 и 6 бобина" и све по списку по-горе
          - т.е. натрупване на малки и незначителни на пръв поглед човешки грешки като "Титаник" "Чернобил" и много други
          Последно редактирано от Валери Недялков; 07-10-19, 09:02.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Недей да скромничиш!
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              reluctance ring ще да е чудото. Бедата са му не толкова цветните заварки (макар че сигурно и те го обезсмислят), колкото че е нагрявано, при което "релуктансът" му отива на майната си.
              В кУлУлото няма нищо намагнитено. Магнита е на датчика. Тоест от жегата нищо няма да му стане. Ама цветните заварки са като въздушна междина (Деди казА 2 десети и нагоре), което тоталн му променя карактеристиката в област поне 5 мм около заварката, ако не сантиметър. Това ако предположим че няма сплавяване. Едната заварка е баш около зъбче, другата по средата на "долинка". Как хваща зъбчето, ако изобщо, и кво става по средата на долинката от гледна точка на датчика, не е ясно. Тоест ясно е че става мармалад.

              На 80% съм сигурен че с черни заварки щеше да работи, може и не чак като щатно, но минимум толкова, че двигателя да работи практически нормално.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...Добре, че са бушоните.
              Понеже са били достатъчно настоятелни, бяха думнали И транзистор (ако помня добре - MOSFET), в компира.
              Последно редактирано от sparkybg; 07-10-19, 11:24.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                На стандартното зъбно колело с пропуснат зъб не знам какво не му харесвате?
                Например това че на компира му трябва цял оборот за да се ориентира къде е. На горното като гленам му трябват 30-ина градуса, в най-лошия случай.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Наистина, недей да скромничиш, защото това е една от най-големите гадости, която може да ти се случи при ремонт на двигател.Не съм запознат с конструкцията на конкретния двигател, но като го гледам съм сигурен, че пак се е наложило сваляне на скоростна кутия, съединител, маховик, картер и колянов вал докато стигнете до шибания пръстен.
                  Иначе не съм забелязал температурата да ги променя, може би понеже в случая е заварявано с оксижен и е нагрято доста, но приспособлението с което пробвам индуктивни датчици е едно бракувано делко с всичко изрязано и ламаринката с прозорчетата е заварена за оста на делкото.Развъртам го в струга и приближавам датчика до него, сигнала при изправен датчик е перфектен.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Например това че на компира му трябва цял оборот за да се ориентира къде е. На горното като гленам му трябват 30-ина градуса, в най-лошия случай.
                    Е той тоя оборот се случва доста често, пък и датчик за положение на разпределителния/те валове.Не мога да си обясня каква точно му е идеята.Сумати коли включително и с COP запалителна система си работят с такъв пръстен.Доста от тях въобще не се трогват и като се скубне буксата на разпределителния вал, най-много да светне чека.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Е той тоя оборот се случва доста често, пък и датчик за положение на разпределителния/те валове.Не мога да си обясня каква точно му е идеята.Сумати коли включително и с COP запалителна система си работят с такъв пръстен.Доста от тях въобще не се трогват и като се скубне буксата на разпределителния вал, най-много да светне чека.
                      Тоя двигател точно на всичкото отгоре е с 2 вида такива рингове, в зависимост от годината. И нямат нищо общо.

                      А дали COP или не - не виждам повод за разлика. Виж ако изключва цилиндри в ниските режими може и да има някаква идея.

                      ...или пък ако не е с едновременно а с отделно впръскване на дюзите за всеки цилиндър. Тогава при палене максимално бързо му трябва да знае на кой цилиндър е и в какво положение е той.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Двигателя на сегашната ми ежедневка е с такава система, 4 дюзи индивидуално управлявани от компютъра - мотроник 7. нещо си.Пръстена на коляновия вал е съвсем нормален, а и впръскването в колектора няма кой знае какви претенции при стартиране и с една спринцовка да пръсна пак ще запали.
                        Виж за старт стоп система и за изключване на цилиндри не ми дойде на акъла, че може да служи, там има фокуси за спиране на двигателя в точно определен момент и лесно палене, с които не съм се сблъсквал и не са ми съвсем ясни.Също ако е с директно впръскване може да има някаква идея.
                        На доста коли я има тая п*дерастия, маховици напълно еднакви но с дребни разлики в зъбите за положението на коляновия вал, еднакви коляновия валове с различни пръстени, еку-та, които упорито отказват да работят с какъвто и да е заместител освен заводския.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Няма никаква драма да има отделен алгоритъм за палене
                          Например
                          Макс аванс + ток и бензин на всички цилиндри
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Ами то има отделен алгоритъм за палене. За някои от ЕКУ има подробно описание какво и как.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Няма никаква драма да има отделен алгоритъм за палене
                              Например
                              Макс аванс + ток и бензин на всички цилиндри
                              Не казвам че няма да запали. Драмите са другаде и не са инженерни.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Ами то има отделен алгоритъм за палене. За някои от ЕКУ има подробно описание какво и как.
                                Е именно. Това по горе не съм си го изсмукал от пръстите.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X