Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Аре и в тая тема.

    Деди, благодаря за отделеното внимание по никое време !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Вчера ми хареса, та неска пак.

      И Пенчо е прекалил с четенето на темите за КИАци, и ето какво е измислил за днес.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14995122895860.jpg
Прегледи:1
Размер:902.9 КБ
ID:5759209
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Вчера ми хареса, та неска пак.

        И Пенчо е прекалил с четенето на темите за КИАци, и ето какво е измислил за днес.
        Употребете , де.Тъкмо нема да ви чета мненията по нощите.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Употребете , де.Тъкмо нема да ви чета мненията по нощите.
          НЕкои са професионалисти, та и тая химия нЕма да ги събори !

          Иво ми отказа офертата за барбекюто, па и си би камшика, че си имал работа, а и Деди беше категоричен, че нЕма да се занимава по същите причини, а после който дойде се сокове носеше, и само тортички и пастички липсваха да е като в сладкарница.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Ма набора да ти пече мръвки , или да ти прай колата?А другите са нехуманни.Що па отвечер майстора да не изпие едно марково от благодарни клиенти...
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Я да си почешем мозъците. "Фронтера" (да ми прости Всевишния отклоненията в марката), автоматична кутия 4L30 на GM. Управление на скоростите със соленоиди (електромагнитни клапани). Единия 1-2, 3-4, другия 2-3. Е те тоя втория грее и колата гори дискове. Меря напрежение и на двата 12V. Меря ток на двата към 0.7А. Разменям им местата, пак този на 2-3 грее.....ба`ааму идея защо? Измерванията се правят с цифрови мултицети в режим постоянен ток.По "мануел" работят в режим вкл./изкл.на 12V. Евентуална от нищото вземаща се променливотокова съставна би ли гряла бобинката?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Това което казва точно на този соленоид да се активира може би е проблема, не е задължително да е ел, може чисто механична да е причината, там нали има разни сачми, финни тунели за маслото и т.н.може да грее щото му е трудно или напрегнато твърде често...

                Аз бих прочел как се активира.

                Активира се електрически от компа, във втория линк по-долу има описано всичко.

                Ako towa e kutiata - http://scottj.info/files/isuzu/4l30e.pdf

                Ето това е хубаво - http://www.atraonline.com/manuals/ge.../tetdv-c3c.htm

                Съпротивление - no matter what the temperature of the transmission, you should see a value between 19 to 31 s (if the solenoid is OK)
                Последно редактирано от BatGeorgeone; 13-07-17, 20:34.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Повечето такива соленоиди се управляват или с ШИМ (т.е. много ток да ги задейства и малко да ги държи) или сами си намаляват тока като залепнат (с контакт вътре).

                  Ама конкретно тези не знам.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    може чисто механична да е причината, там нали има разни сачми, финни тунели за маслото и т.н.може да грее щото му е трудно или...
                    Теста се прави на извадени от гнездата клапани, не неработеща кола.....и единия който е на куплунга 2-3 грее.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Повечето такива соленоиди се управляват или с ШИМ (т.е. много ток да ги задейства и малко да ги държи) или сами си намаляват тока като залепнат (с контакт вътре)...
                    Он/офф са, само регулатора на налягане е с ШИМ, ама той е другаде. Ако има корекция по ток тя не ми излиза. Собственика си има "Опел"-ска диагностика и тя дава команди вкл/изкл еднакви по продължителност и гадното е че тока е еднакъв, напрежението също, т.е потребляемата мощност е еднаква, а единия грее, баф`го станА андронен колайдер.....
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Теста се прави на извадени от гнездата клапани, не неработеща кола.....и единия който е на куплунга 2-3 грее. Он/офф са, само регулатора на налягане е с ШИМ, ама той е другаде. Ако има корекция по ток тя не ми излиза. Собственика си има "Опел"-ска диагностика и тя дава команди вкл/изкл еднакви по продължителност и гадното е че тока е еднакъв, напрежението също, т.е потребляемата мощност е еднаква, а единия грее, баф`го станА андронен колайдер.....
                      Дядо, как тестваш с 12 волта принудително на соленоида или през компа и после смяна на скоростите?

                      Може би не е оптимистичен вариант ама може да е комп тогава, ако не е веригата от компа до соленоида...

                      За да елиминираш това може би трябва гарантирано НОВ или здрав соленоид, или да размениш командите от компа да се види компа какво подава на "здравия" соленоид...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        И комп-а е друг, имахме съмнение в стария, имаме и друг работещ "мозък" на кутията и 8 соленоида за проба.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          И комп-а е друг, имахме съмнение в стария, имаме и друг работещ "мозък" на кутията и 8 соленоида за проба.
                          Май е време да се обадите на приятел - Стоян сспийд РВ...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            А ако някъде из куплунзите до соленоида прескача искра, соленоида ше грее ли?
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              А ако някъде из куплунзите до соленоида прескача искра, соленоида ше грее ли?
                              Кабел може да грее при два случая; 1 - през него минават повече ампери от колкото е оптимално за дебелината/качеството/състоянието му, 2 - кабела е окъсен.

                              Консуматор може грее при доста повече случаи, но искренето определено е признак за лош контакт и това ще е видно и по клемите на куплунга и по клемите на соленоида.

                              Консуматор може и да грее от по-силен ток, от прекомерно натоварване, от обратно свързване и т.н.

                              Дядо,

                              Ти хубаво мериш 12Волта, ама я закачи една 30-40 ватова лампа на тия 12Волта и пак виж колко е тока, щото ти си жичкаджия знаеш, че 12Волта може да ги има ама да не му стигат амперите заради кофти кабел/връзка.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                ама да не му стигат амперите заради кофти кабел/връзка.
                                По-горе съм писал, амперите са еднакви ( около 0.7 ) и за това съм в шах.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X