Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Вени, на снимките има индикатор и микрометър, които се ползват буквално всекидневно. Комплекта в кутията ми се чини че е за вътрешни диаметри, има си и калибровъчни пръстени. Това се ползва сравнително рядко, но пак се ползва, ако гониш прецизни вътрешни размери. Имам сигурно по 4 броя в различни вариации и от двете + още едно-друго. И се случва да ги ползвам доволно често, особено индикаторите. Е, Mitutoyo нямам, ама до сега не съм изпитвал нужда, иначе има много добри и не до там скъпи неща, включително и като въпросния индикатор, че даже и в магазина не са чак невъзможни за купуване, даже и за такива като мен, които само си чешат крастата (а може би и именно заради това.

    До тук окото ми хвана именно комплекта за вътрешни диаметри, например. От завода е скъп, но по битаци и други такива местенца понякога изпадат и по-скъпи неща, понякога за възможни (а понякога и за никакви) пари.

    Та тъй... Да постне снимките, пък после ако трябва заинтересованите ще наддаваме. Даже това ми се чини най-правилния начин, предвид че цените са малко мъглява работа.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Индикатора ако е на разумна цена съм кандидат,макар че ако диаметъра на тялото е различен от моя,ще му правя втулки.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        И на мен вътромерите ми хванаха окото,но ми стана интересно за трите жички,Вени обясни.
        Имам си и пасиметър,подарен от някой и беше голяма чуденката за какво "аджеба" се използва...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Аз пак гледАх снимките и ник'ви жички не видОх.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Тамън щЕх да ви 'бясним, ама Вени ме изпревари....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Пламене, това, дето го написах по-горе, беше поради факта, че тия неща са инструменти не за мерене, а инструменти за контрол на качеството.
              Те не са приложими в общата и специализирана работа, а само в серийното производство.

              Краишните мерки, или Йохансонови пластини, се използват основно за настройка на пасаметри.
              Тия пасаметри ( айде баш на теб да не ти обяснявам, де) са инструмент за мерене на допуски или отклонения от номиналния размер.

              Който не знае какво е пасаметър, да потърси в специализираната тема за мерителни инструменти във форума. Румбата е писал.

              Та пасаметъра се настройва с тия краешни мерки. ( Не са краищни! )

              Когато трябва да се мерят резби, то пасаметъра се настройва да мери средния диаметър на резбата. Това се прави по метода на трите жички - две жички в две съседни падини на резбата, и една - в отсрещната. Мери се външен размер, и с една елементарна формулка се смята средния диаметър.

              После с пасаметъра той се контролира.

              Това е т.нар. контрол на качеството в машиностроително предприятие - ако още има такива, де.

              И това са инструменти за контрол на качеството, а не директни мерителни инструменти, и си мисля, Пламене, че на тебе не ти трябват.

              Поне засега, де - като направиш завод, тогава ще е друго.
              Ако го искаш - желая ти го от сърце.

              На дядо Владо дядо Вени му осра темата, ама се извинявам отново.
              Без Иохансонови пластини и други калибри един най обикновен микрометър не можеш да провериш къде е и да го калиброваш . Вършат си работа навсякъде където се налага да се работи с прецизни измервателни уреди . Вътромерите и на мен са ми интересни но зависи от цената . Горе при мен има една дисциплина измерване и контрол в машиностроенето не друго ама да има какво да показвам на студентите че колегата е болен и тия дни аз я водя . Такива измервателни уреди имаше почти всяко предприятие на времето което имаше дори и малко общо с машиностроенето . Безценни са когато ОТКто има да провери няколко хиляди детайла за една смяна . Във военните заводи се работи основно с калибри и пасиметри . В БЕТА имахме сигурно стотици изчекнати калибри като почнеш от такива с точност до хилядна и свършиш с нещо като шаблон за обща дължина на машината по неточен и от рулетка Горе в малките мощности имам един колега инженер Митко Янков който е събрал едно от най добрите инструментални производства в България . При него работата с прецизните измервателни уреди е 99% . Миналия месец ходихме да гледаме една прецизна измервателна установка на Митотойо но и бяха обрани главите . Сега пробвай да убедиш някой от новите ръководители с S класите че трябва да инвестира примерно едни 10 000 евра в измервателни инструменти . Преди няколко години с моята SKFска скоба вадих едни лагери в една печатница и понеже кума ми е главен механик там викна шефа да му я покаже защото реално им е много необходим подобен инструмент защото спестява дни престой и разглобяване на машини заради един лагер . Човека я хареса ама като чу цената направи една язваджийска физиономия и естествено до ден днешен те такава скоба нямат . С повечето от новите капиталисти се работи много трудно . Колегата да пуска темата ама ако може привечер че през деня нямам време да седя пред компютъра . Освен моята работа и със студенти ми се налага да се занимавам тая седмица .
              Последно редактирано от sek.1; 11-10-16, 06:00.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Окакахте на Деди темата спамери такива
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  Окакахте на Деди темата спамери такива
                  Остави това, ами и Ясеновите компроматни снимки не излезнаха и сега съм притеснен предизборно какво ми гласят
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0023.jpg
Прегледи:1
Размер:244.3 КБ
ID:5730908

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      ..Във военните заводи се работи основно с калибри и пасиметри ...
                      Да, ама се оказва, че не е известна разликата межу пасАметър, и пасИметър.

                      Това е за последно, на наборчето при първа среща ще нося необходимите извинения в наливен, и транжируем вид.
                      Владо, не ми се сърди, бе, братко...

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...(коНпромеНтираща снимка?)...
                        Какво е това? Дядо Владо поправя камион с кран? "Лесовоз" някакъв?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Какво е това? Дядо Владо поправя камион с кран? "Лесовоз" някакъв?
                          Не какъв да е камион а Камаз
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Евала на "стария"!Универсален войник е той.
                            Я Дядо кажи за оня компромат дето ти донесох хареса ли ти другият път като минавам да донеса още.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                              да донеса още.
                              ....може, може....
                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Владо, не ми се сърди, бе, братко...
                              Няма защо да се сърдя, щом си помагаме, в случая помагаш със знание........а за наливното -живи и здрави да сме ще го употребим

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              .....
                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Не какъв да е камион а Камаз
                              Мммм, да .......в същност е компромат за педалската ни реалност
                              Шофьора на камиона (той и оператор на крана)вместо като истински "равноправен тъмнозелен българин" (какъвто е) да ревне за социални помощи, дискриминация инаправо да почне да краде, работи на ремонта на ж.п. линията в района.
                              По наш си адет сигурно е имало и конкурс и т.н. за изпълнител и подизпълнител и той е спечелен от "нашите", работи се ударно 7 дни в седмицата.......ама парЕ за техника йок, "щО, може и с то`а". Може, ама не може 15мм дебели планки за основата на крана разкъсани като хартия от умора на материала, всичко олято с масло и естествено "....срок гоним, оправяй се" и човека от врата на врата кой в района може да заварява камион в неделя вечер............иебемтисвепосписку .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06059.JPG
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5732345
                              Да си продължа обаче по темата. Понеделник - почивен ден (поне за мен) та си поклошарствах малко и си намерих задно седло "Хоби", но:
                              1. Няма пинола
                              2. По кондика седи на нещо, не е директно върху струга
                              ......съответно питането -на някой да му се намира нещо по складове и кашони

                              Основата на седлото е 116х94, Ф за пинолата 27.5 (грубо заради очилата)
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Имам при мене една малка пинола от някакво подобно стругче даже днеска я изритах . Утре ще я мерна все нещо ще стане . За камаза ако някой търси продава се перфектен нашия служебен .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X