Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТ vs МТ

    Вчера бяхме няколко джипа (паркетни войски) на една разходка от южната страна на Витоша. Маршрута беше лек и приятен. Като изключим няколко по-скалисти участъка, дори трудно бихме могли (по моите разбирания) да го наречем "софт". На финала набарахме едно торфено блатце (умалително, защото площта му бе малка) и се заиграхме в него. Ръми лек дъждец, благодарение на който имаме хлъзгави сухи треви и рядка торфена кал с дълбочина от около 40-50 см. Аналогични като мощност и проходимост джипове с кални (поизносени гуми) се забиват в блатото и спират рязко, затъвайки до мостовете. Аналогичен джип с поизносени АТ-та на Гудрич минава безпроблемно с повечко газ два пъти, там където другите затъват... Като изключим фактора "задкормилно устройство" видимо АТ-то работи по-добре в тези условия - хвърля доста повече кал във въздуха (самопочиства се по-добре), и дава по-добро сцепление. Озадачен съм..?! Моля за вашите коментари...

    П.П. Същия феномен се наблюдава и на едно разкаляно баирче - МТ-тата се държаха много по-неубедително, видимо от поведението на джиповете - танцуващи задници и почти пълна загуба на предварително набраната инерция. Джипа с АТ-та минава леко на "бързи" и само със "задно"...

    Кратки видеа от блатото:
    http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
    http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
    http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-02-14, 07:05.

  • #2
    От: АТ vs МТ

    Какви са МТтата
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: АТ vs МТ

      Не видях прелитащият с АТ, само някакви потъващи си качил. Това от скромност ли?
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        От: АТ vs МТ

        Тук се вижда едното минаване на джипа с АТ-тата:http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-02-14, 08:09.

        Коментар


        • #5
          От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Какви са МТтата
          На Гудридж

          Коментар


          • #6
            От: АТ vs МТ

            Това от линка го дава недостъпно. Относно АТ-то на Гудрич ми знаеш мнението и то не е от ЕЖК а от личен трагичен опит. Дори и резервната до ден днешен ми е от споменатото. Не съм срещал по-пикливо поведение на мокра трева от на това АТ. Относно минаването на блатца и тресавища то факторите са безкрайно много и различни. Като тръгнеш от задкормилното и минеш през тежината на возилото и правилният размер гуми за него, та до мощноста и възможноста да набира и развърта гумата та да се зачиства. Дълго е. Сега се сетих за един опит преди време да изясним поведението в блато на АТ-МТ. Тестовете на едно гадно горублянско Рио де лайнаре. Първият опит с МТ Супер Суоппър 33/10.5, вторият АТ 35/12.5. и то поизносени. Ами с по-голямите резултата беше по-добър, не много но все пак, докато МТ-тата копаеха и си затъвах точно по описаният от теб начин.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              От: АТ vs МТ

              Там ти играе диаметъра и балона.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: АТ vs МТ

                Само да вметна, като пряк участник в потъването, че моите гуми са кални, чисто нови и на Грабер..................бяха де, сега са мои, не негови
                Да метна и още нещо, че потъвахме в различни участъци на блатото, независимо че бяха един до друг. В двата края, около джипките дет потънаха, минахте от едната страна Марто с пожарната, а от другата Ванката с черока, дето е с толкова плютия двигател на VM и с който двигател досега не съм видял да е отстъпил на някого.

                Според мен опита си казва думата, а определено АТ не се държи по-добре от кална гума, защото другия зелен град с РВ регистрацията, до преди да умре се движеше пред мен с АТ гуми и постоянно му играеше задницата на кал.

                Беше супер лека друсниполянка, но поне се видяха някои слаби места при умишлено давене..



                п.п.
                Са остава да се види как на Елиан му минава джипа като на парад и да ги караме нашите там за заравяне, поне торф да стане от тях

                Коментар


                • #9
                  От: АТ vs МТ

                  А налягането какво беше ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    А налягането какво беше ?
                    Не сме си играли чак толкова - да мерим налягането в гумите! Меки бални не е имало, че да дават преимущество на някого! Преглеждайки клиповете отново, стигам до извода, че "феномена" се проявява основно заради различната кондиция на джиповете, и уменията на шофьорите им! Просто оборотите до които се развърта двигателя на джипа с АТ-тата са недостижими за останалите, от там и развъртането на гумите, по-доброто самопочистване, повечето тракшън и т.н. Въпреки това, лично аз не съм предполагал, че шарката на гумата помага толкова малко (да не кажа никак), ако няма двигател който да я развърти както трябва...

                    П.П. Това от своя страна подлага на силно съмнение всякаква практическа стойност, на слагането на големи агресивни гуми (особено тежки регенерати), на джипове които нямат необходимата мощност , да ги развъртат над определени обороти (да достигнат максималните възможни за двигателя по данни на производителя, от там и да разполагат с цялата му мощност и въртящ момент). От това се налага извода, че един сравнително маломощен джип, ще има много по-добра проходимост с по-малки като агресивност и размер гуми, благодарение на оптималното им развъртане.

                    П.П.П. Ако продължим разсъжденията в тази посока - максималния възможен размер гуми, на които трябва да се качва един джип е този, който двигателят може да развърти с максимума на капацитета си! Ако това е постигнато с промяна на предавателните числа на диференциалите (ако двигателя и скоростите са разтоварени по този начин), то максималния размер на гумите се определя от границите на физическата издръжливост на мостовете (полуоски, диференциали, ръкави и т.н.).
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-02-14, 11:33.

                    Коментар


                    • #11
                      От: АТ vs МТ

                      Дали пък съществуват начини на каране, различни от даване на газ и даване на цялата газ?
                      Ако се замислите над този въпрос може да стигнете до логичният отговор как се кара по-агресивна гума в по-мека почва
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Дали пък съществуват начини на каране, различни от даване на газ и даване на цялата газ?
                        Ако се замислите над този въпрос може да стигнете до логичният отговор как се кара по-агресивна гума в по-мека почва
                        Когато си говорим за рядка кал (и то такава от торф), когато нямаш големи (балонни) гуми, когато не си спаднал налягането и в тези които имаш, когато нямаш достатъчно клиренс и затъването под силата на собствената тежест е до такава степен, че си лягаш на мостовете, поне аз друга рецепта освен "цялата газ" не знам..?!! Ти ако знаеш - сподели я със нас! С радост бих научил нещо ново...

                        Коментар


                        • #13
                          От: АТ vs МТ

                          Аз на тема гуми за офф съм Мечо Пух, колкото повече толкова повече, на тема ширина. Пак тук някъде в годините назад на една тренировка покрай пейнтбол войната се разхаждах в блатото на Яро като пате в локва въпреки приказките за прекалено широките гуми на Скакалеца който тогава си беше в стоков вид. Същата история и когато ходихме в с. Мечка. На метър сняг оставях следа дълбока не повече от десетина см. а всичкото друго джип си лягаше по корем. Втора бърза с всичкото гасс че спреш ли почва вертикалното движение.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: АТ vs МТ

                            Марто, не може ли да ги боксува на трета в калта на прекъсвач, значи или гумите не са правилни или скрапа над тях.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Марто, не може ли да ги боксува на трета в калта на прекъсвач, значи или гумите не са правилни или скрапа над тях.
                              Е те тук съм много съгласен.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X