Обява

Свий
Няма добавени обяви.

През зимата с джип в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: През зимата с джип в планината

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Чавдаре,като,никога съм съгласен с почти всичко написано от теб ,тази вечер.За мен лично в сняг над 40-50см в гората ,ако е стар и мокър,няма никакво значение с какви гуми ще го пробваш,с едните минаваш 500м,с другите 550,в крайна сметка неотиваш никъде.Никога,не съм отричал и недостатъците на тракторките.На Патрола,ако му сложиш едни 12х16 става луноход в гората и е единствения джип,където мостовете са му достатъчно здрави да ти го позволят.Но ако от София се опиташ да стигнеш до гората ще си разбиеш с тях бъбреците,просто не са за скорости над 60км.
    Да не вярва човек, ама в случая имаме пълно съгласие. С последното допълнение също съм съгласен и то е много съществен момент при избора на гуми. Щото джипки се карат и извън гората.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: През зимата с джип в планината

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      През самия проход, който е на приблизително една н.в. с хижите. Разбира се не отчитам навяванията, но беше след падналия сняг на Богоявление.
      Аз си помислих, че си слизал от асфалта и се зачудих защо няма тема за ваденето ти от .....

      Коментар


      • #63
        От: През зимата с джип в планината

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Аз си помислих, че си слизал от асфалта и се зачудих защо няма тема за ваденето ти от .....
        Нямаше как. Бях с баничарката и едни ланци в багажника. А иначе си водя и впрегатно куче
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #64
          От: През зимата с джип в планината

          Последно бях на хижата на 2.1.12... Снега бе около 40см. След което при снеговалежа около 9-ти според хората горе е паднало още около 2м (по 1м на ден)...
          Е, сега се е послегнал... Но тогава цял ден снегорина (не го питах дали е бил с големия верижен трактор) не можеше да слезе по пътя от горе на долу, 'пълнейки дерето със сняг'. А за ходене по черно.
          Пътя от Петрохан до хижите не е кратък, и 100% ще има навявания (има усойни места с промяна на релефа).
          Пътя до хижите минава и през лавиноопасна зона (фунията).
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #65
            От: През зимата с джип в планината

            Ок - айде аз като инициатор на темата да сменя насоката (с цел да запазя дискусията):
            Кога може да направи една фото-разходка зимъска до Ком?

            Благодаря на Хил, че се включи - той поне познава района на пръсти и кара редовно там (не с тракторки)!
            Може би започвам да прозирам вреният отговор - явно трябва да е в началото на зимата - веднага след падане на първият лек сняг - така хем ще имаме фото сесия на зимен Ком, хем няма да е огромен риск
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #66
              От: През зимата с джип в планината

              През 2006 година се пробвахме края на април месец да стигнем до х.Ком от село Гинци и имаше преспи от по метър ...

              Първа сбирка на клуб УАЗ: 22,23 април 2006

              Коментар


              • #67
                От: През зимата с джип в планината

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                ... Може би започвам да прозирам вреният отговор - явно трябва да е в началото на зимата - веднага след падане на първият лек сняг - така хем ще имаме фото сесия на зимен Ком, хем няма да е огромен риск

                Малее май те гони мерак да караш по висок гол баир на сняг?

                Как ли ще изглежда това със сняг отгоре?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024344785-big.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5338956

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024344786-big.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5338955



                За лека ориентация, ето как може да изглежда една разходка на подобно място с малко снежец. Като тръпката може да не е само на качване, а и на слизане ...

                И още едно по-скромно.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: През зимата с джип в планината

                  Имаше едни разкошни снимки с разказ на един юнак с едно куче, който си бе направил тази разходка до КОМ в много хубаво време (като за планината)... Ако ги намеря - ще ги пусна..
                  Ако решите да се катерите - да не смачкате под снега хубавата маса с пейки дето я сложиха от Ровър клуба
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #69
                    От: През зимата с джип в планината

                    Днес минах през Петрохат и имаше около 1,5 м сняг. Следващите 3 дни го дават да вали нон-стоп, а следващите 10 дни студ и сняг. Според мен каквото е да се мисли ще трябва да се остави чак за началото на април вече.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #70
                      От: През зимата с джип в планината

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Имаше едни разкошни снимки с разказ на един юнак с едно куче, който си бе направил тази разходка до КОМ в много хубаво време (като за планината)... Ако ги намеря - ще ги пусна..
                      Ако решите да се катерите - да не смачкате под снега хубавата маса с пейки дето я сложиха от Ровър клуба
                      В момента само хеликоптер може да се качи до там
                      sigpic

                      Коментар


                      • #71
                        От: През зимата с джип в планината

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ......... да не смачкате под снега хубавата маса с пейки дето я сложиха от Ровър клуба
                        Тук Ровър-клуб няма! Клубът, направил пейката под вр.Ком е Ленд Ровър Ентусиаст България!
                        А за качването и хиликоптИра - Няма невъзможни неща!
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #72
                          От: През зимата с джип в планината

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Тук Ровър-клуб няма! Клубът, направил пейката под вр.Ком е Ленд Ровър Ентусиаст България!...
                          Извинявам се - прав си...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            От: През зимата с джип в планината

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Тук Ровър-клуб няма! Клубът, направил пейката под вр.Ком е Ленд Ровър Ентусиаст България!
                            А за качването и хиликоптИра - Няма невъзможни неща!
                            Ти тролей дърпа с мулето, че на Ком с 2 м. сняг няма да се качиш
                            sigpic

                            Коментар


                            • #74
                              От: През зимата с джип в планината

                              Може вече да е повече снега горе - последните 2 дни долу в Берковица е метнало още 40см
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X