Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уикенд на Витоша и коментари за хижа Звездица и хижа Боерица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уикенд на Витоша и коментари за хижа Звездица и хижа Боерица

    Малко със закъснение качвам снимките, но нямах време по-рано.
    Миналата събота и неделя беше планувана за уикенд с преспиване на Витоша или по-точно на хижа Звездица (една от най-високите - 1850 м.). Времето беше уникално за началото на януари, което се вижда и на снимките.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1241.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5916559 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1242.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5916564 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1244.jpg
Прегледи:1
Размер:202.5 КБ
ID:5916565 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1246.jpg
Прегледи:1
Размер:208.4 КБ
ID:5916566 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1256.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5916561 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1251.jpg
Прегледи:1
Размер:191.4 КБ
ID:5916562 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1263.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5916563 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1435.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5916567 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1394.jpg
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5916568 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1374.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5916569 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1375.jpg
Прегледи:1
Размер:146.2 КБ
ID:5916573 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1348.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5916560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1389.jpg
Прегледи:1
Размер:232.5 КБ
ID:5916570 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1445.jpg
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5916571 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1444.jpg
Прегледи:1
Размер:154.4 КБ
ID:5916572
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

  • #2
    От: Уикенд на Витоша

    Чудесни снимки и разходка. Може ли малко подробности, координати и телефони, как са условията, може едно кратко разказче да спретнеш.
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Уикенд на Витоша

      Боерица е по добра алтернатива и е на същото разтояние само че на Офелийте не завиваш на дясно а продължаваш на право по пътя.Познавам собствениците там и всичко е с пъти по добро от на Звездица,всяка стая е със парно, санитарен възел със баня,булсат ком и др.Но където и да е по това време на годината е много красиво на Витоша

      Коментар


      • #4
        От: Уикенд на Витоша

        Ако има желаещи, хайде да организираме един уикенд в някоя от двете хижи...

        Коментар


        • #5
          От: Уикенд на Витоша

          Аз лично хижа Звездица не я препоръчвам . За 20 лв на човек спахме в стая от соца не барвана , парно нямаше топла вода с много търпение около 30 минути да се поизтече за да стане хладка . Дадоха ни ел печка от времето на баба ми , а от дограмата постоянно духаше и влизаше студено . Кухнята също не ми хареса , а хижаря е някъв бесен чалгар и се слуша само сръбско . Не бих повторил да отида пак там иначе мястото е много готино .

          Коментар


          • #6
            От: Уикенд на Витоша

            Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
            Аз лично хижа Звездица не я препоръчвам . За 20 лв на човек спахме в стая от соца не барвана , парно нямаше топла вода с много търпение около 30 минути да се поизтече за да стане хладка . Дадоха ни ел печка от времето на баба ми , а от дограмата постоянно духаше и влизаше студено . Кухнята също не ми хареса , а хижаря е някъв бесен чалгар и се слуша само сръбско . Не бих повторил да отида пак там иначе мястото е много готино .
            Именно за това говорех и аз.На Боерица за тези пари имаш баня с вряла вода в сяка стая даже някой от стайте имат и вани ,кабелна телевизия,хладилник,и много важно стайте скоро са ремонтирани и са много чисти и приятни.Кухнята е много добра а музика има всякаква каквото поръчаш такова слушаш.до колкото знам скоро си направиха и сайт та който иска може и да разгледа.А ако решите за някаква сбирка винаги може да издеиствам оферта

            Коментар


            • #7
              От: Уикенд на Витоша

              [QUOTE=Vlados;1435341] Времето беше уникално за началото на януари
              Благородно ви завиждам за близостта на планините! Чудесна разходка,уникални снимки,уникално време,(уникален номер ) Благодаря!
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • #8
                От: Уикенд на Витоша

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Чудесни снимки и разходка. Може ли малко подробности, координати и телефони, как са условията, може едно кратко разказче да спретнеш.
                Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                Аз лично хижа Звездица не я препоръчвам . За 20 лв на човек спахме в стая от соца не барвана , парно нямаше топла вода с много търпение около 30 минути да се поизтече за да стане хладка . Дадоха ни ел печка от времето на баба ми , а от дограмата постоянно духаше и влизаше студено . Кухнята също не ми хареса , а хижаря е някъв бесен чалгар и се слуша само сръбско . Не бих повторил да отида пак там иначе мястото е много готино .
                Общо взето си прав. Спахме в "апартамент" за цена от 50 лв. Състоеше се от две стаи свързани със свод и завеса. Общата площ беше около 20 кв.м., а обзавеждането беше от близките години - спалня, вярно без нощни шкафчета, гардеробче и 14-инчов телевизор със стайна антена, вярно с усилвател... В другата "стая" (около 7-8 кв.м) имаше относително модерен диван с масичка и две табуретки, както и хладилник. За банята не искам да говоря, защото ме върна в далечното социалистическо минало, когато всеки сам си лепеше плочките след като е избрал едни от 7-те вида произвеждани такива. Парното го пускаха на 3-4 пъти за по 1 час, което въобще не може да стопли стаите (а времето беше с температури около 0 градуса през нощта и 8 градуса през деня със силно слънце). Добре, че си носех духалка (някакво шесто чувство ме накара да кажа на жената да я вземе). Иначе в стаята имаше и една окапана с боя печка "Елби" или нещо такова беше от детството ми с две тръби. Съществената разлика от описаното от колегата е, че дограмата беше ПВЦ и се затваряше перфектно. За сръбското и на мен ми направи впечатление, въпреки че ядохме само на обяд. Вечерта имаше някакъв рожден ден и не сме слизали.
                Иначе наистина наоколо е много красиво, но за цена от 50 лв. съм спал в мнооого прилични стаи в различни градове на страната.
                Определено ми е неудобно да препоръчам на някой да спи там. Иначе за екскурзия и пикник става - пред хижата има дървена маса с пейки и барбекю, както и голям паркинг. Също така има моторни шейни и нещо като малка писта.
                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Уикенд на Витоша

                  Писал съм и в другата тема ( http://www.offroad-bulgaria.com/show...12#post1429712 ) за Звездица, ще пиша и тук, защото преди да се смени хижаря всичко беше ОК, а сега човека който я управлява я е съсипал. Вярно, че е стара и няма екстри, но поне беше топло и кухнята беше много по-добра.Аз много я харесвах за разходка и 1-2 нощувки, но вече не ходя. Дано по-скоро се смени хижаря и дойде човек, който разбира и си обича работата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уикенд на Витоша

                    И аз съм писал в същата тема за перипетиите си там, никога не бих повторил дори разходката до това място. И тъй като стана дискусия отново за тази хижа, надявам се автора на темата няма да има нищо против за малкото допълнение в заглавието.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уикенд на Витоша

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      .... надявам се автора на темата няма да има нищо против за малкото допълнение в заглавието.
                      Нямам абсолютно нищо против, добре ще е да се опише всичко, за да си направят хората сметка дали да отидат или не.
                      OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уикенд на Витоша

                        Снощи бях на едно мероприятие в хотел Боерица и ще споделя няколко днимки от днес за да видите горе долу за какво говорех в по горните постове.А времето днес беше много приятно валеше сняг и не беше студено.Снимките не са много добри но толкова си мога
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уикенд на Витоша и коментари за хижа Звездица

                          Ети, ако искаш, драсни и два реда в темата Препоръчвам това място, явно си довоблен и това е добър атестат за Боерица.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уикенд на Витоша

                            Хижа "Звездица" е една дестинация което бих препоръчал на всички, не заради условията в нея, а заради прекрасното място на което се намира.
                            Зимата не знам, но лятото след съвсем кратък преход през гората стигате до "Конярника", от където се откриват страхотни гледки. Това е много удобен маршрут за "пишман туристи" които са свикнали да си преместват г..а само от колата до кръчмата, и да видят нещо по-различно с малко зор. Също така има и много лек и красив маршрут до хижа "Кумата", който може да затворите в триъгълник с предния, ако имате повечко време и желание.
                            Поради това, че се намира на 1850м, и е в крайна точка на пътя, няма случайно пребиваващи "туристи" като в ниската част на Витоша.
                            Битовите условия и кухнята няма да коментирам.
                            тел. е (или поне беше) 02/957 1111
                            Пътя се потдържа и става за всякакви автомобили.
                            И в заключение ще кажа още веднъж, че бих препоръчал на всеки поне веднъж да посети мястото.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уикенд на Витоша и коментари за хижа Звездица

                              Мен в х.Боерица не ми хареса.........от прозореца духаше а спалнята в стаята която бяхме запазили бяха 2 легла едно до друго , отделно отоплението беше зле и жената ме псува .Доста хубави коментари бях слушал за тази хижа но това е моето мнение .Мислех , че всичко ще се компенсира с хубава вечеря но даже и супата беше студена и ги молих да ми я стоплят.........затова пък жената яде топли пържени картофи нищо че бяха 7 картофчета наредени по интересен начин.След 4-тата ракия вече нищо неми правеше впечатление де .Навярно пак ще отседна там само и само заради хубавата природа наоколо !
                              Лудак

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X