Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки край Сливен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходка край Сливен

    С лопати и кирки...

    Коментар


    • Re: Разходка край Сливен

      Ловците ги правят друг път,правят ги фирмите за дърводобив!
      Наистина темата е много дълга,няма смисъл да задълбаваме!
      Дочев ,нещата могат да се съчетаят,в събота иди на лов,а в неделя ела с групата както правят другите ловци!Не се цепи от колектива,а донеси валандъра да го позагреем,пък ще се разберем,обещавам разходката да не е хард
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • От: Разходка край Сливен

        Има си и чисто ловни пътеки и пътчета в гората, където и дума не може да става за дърводобив, но както и да е... Явно в това затеорено общество не се допускат мнения на странични хора. Все пак вие сте хората с по-богат опит, а ние останалите ще си траем и така. Занапред няма да ви се меся в темите!

        Коментар


        • От: Разходка край Сливен

          Здравейте момци! Чета и ви се радвам затова че всеки държи на своята позиция.Познаваме се лично и не искам да вземам ничия страна, понеже уважението ми към всеки един от вас е огромно. Сега що се отнася до лова и офроуда аз предпочитам офроуд пред лов но...Ловния излет се организира според бележката / разрешен за обстрел дивеч/ всеки участник се вписва в бележката и тн. Всяка ловна дружинка има право да ловува само в своето ЛОВНО ПОЛЕ, това са правила като на офроуд състезание, на състезанието има правила но при разходките няма. Дочев имаше точно това впредвид че има ловни полета който са платени, а те са почти на всякъде. Ако ние провеждаме едно състезание/ офроуд /на някое поле обявено и със всичките му разрешителни и измежду лентите се появи камуфлажник с куче и пушка, КАКВА ЩЕ Е РЕАКЦИЯТА?Дано да бъда разбран от всички. Айде до нови кални срещи!
          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • От: Разходка край Сливен

            Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
            Има си и чисто ловни пътеки и пътчета в гората, където и дума не може да става за дърводобив, но както и да е... Явно в това затеорено общество не се допускат мнения на странични хора. Все пак вие сте хората с по-богат опит, а ние останалите ще си траем и така. Занапред няма да ви се меся в темите!
            Наидене, не разбирам що се товариш така, форумът е отворен за всеки участник да си изкаже мнението по темата, макар че тук много я успамихме.
            ТЛК-120 Николай Колев
            0898521295

            Коментар


            • От: Разходка край Сливен

              Правилно-именно затова всеки си изказа мнението по въпроса и е време да се върнем към ТЕМАТА.Между другото аз току що се връщам от нощни приключения и без малко да останем да спим в гората край "Люляците" тъй като отново направих грешката да сме само с моята Нива.Слава Богу явно Господ наистина има-след 10 минути зверски форсажи успях да изляза от една гадна локва,на дъното на която имаше гъста кал-/там където Иван дърпа синята Витара/.Кажете сега какви са плановете за Неделя,макар че аз май си "изгърмях отново патроните" за седмицата рано-рано.

              Коментар


              • Re: Разходка край Сливен

                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                Има си и чисто ловни пътеки и пътчета в гората, където и дума не може да става за дърводобив, но както и да е... Явно в това затеорено общество не се допускат мнения на странични хора. Все пак вие сте хората с по-богат опит, а ние останалите ще си траем и така. Занапред няма да ви се меся в темите!
                Прав си,сигурно има и такива пътища!За да не се чустваш "страничен "човек,заповядай на разходките,и ще видиш,че обществото ,за което говориш е ОТВОРЕНО ЗА ВСЕКИ!Дълго време търсих съмишленици и накрая като се намерихме-не карайте в планината,тя е на ловците и не трябва да ги притеснявате.
                Първоначално публикуван от krasio46 Преглед на мнение
                Здравейте момци! Чета и ви се радвам затова че всеки държи на своята позиция.Познаваме се лично и не искам да вземам ничия страна, понеже уважението ми към всеки един от вас е огромно. Сега що се отнася до лова и офроуда аз предпочитам офроуд пред лов но...Ловния излет се организира според бележката / разрешен за обстрел дивеч/ всеки участник се вписва в бележката и тн. Всяка ловна дружинка има право да ловува само в своето ЛОВНО ПОЛЕ, това са правила като на офроуд състезание, на състезанието има правила но при разходките няма. Дочев имаше точно това впредвид че има ловни полета който са платени, а те са почти на всякъде. Ако ние провеждаме едно състезание/ офроуд /на някое поле обявено и със всичките му разрешителни и измежду лентите се появи камуфлажник с куче и пушка, КАКВА ЩЕ Е РЕАКЦИЯТА?Дано да бъда разбран от всички. Айде до нови кални срещи!
                Ники,какво решение на проблема предлагаш?
                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Правилно-именно затова всеки си изказа мнението по въпроса и е време да се върнем към ТЕМАТА.Между другото аз току що се връщам от нощни приключения и без малко да останем да спим в гората край "Люляците" тъй като отново направих грешката да сме само с моята Нива.Слава Богу явно Господ наистина има-след 10 минути зверски форсажи успях да изляза от една гадна локва,на дъното на която имаше гъста кал-/там където Иван дърпа синята Витара/.Кажете сега какви са плановете за Неделя,макар че аз май си "изгърмях отново патроните" за седмицата рано-рано.
                Янко,предложете вие,за да ви е удобно!
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Re: Разходка край Сливен

                  Аз отново съм свободен тази вечер и мисля да не пропускам дозата нощен офф.Този път ще взема и фотото.Има ли мераклий за тази вечер....тръгвам в 22ч. от Ямбол в посока незнайна.Ако някой колега има желание да сме заедно с удоволствие приемам обаждания 0888379793 за да се разберем за среща и маршрут.П.П.Утре по изключение съм зает и ако има разходка ще се наложи да я пропусна.

                  Коментар


                  • Re: Разходка край Сливен

                    За утре се уговорихме с Бойко от Сливен да ни води по нов маршрут.Срещата е в 9ч на обръщалото на тролеите в кв.Сини Камъни.
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: Разходка край Сливен

                      Прибрахме се току що от нощния хард.Ето каква я свършихме......малко станахме накуп в Нивата.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 17-10-10, 04:04.

                      Коментар


                      • От: Разходка край Сливен

                        [IMG]DSC04376[/IMG]
                        Бончо Бонев
                        0887530661
                        0878184630

                        Коментар


                        • От: Разходка край Сливен

                          Днес направихме много готина разходка,който не дойде може да съжалява!Преходът беше от Карандила до Раково,бат Бойко ни води/Дочев ,ако е в твоя район не е нарочно,но не срещнахме ни ловци ,ни дивеч/.В началото беше елементарен,но постепенно взе да става доста кален и труден и още спускането бе съпроводено с много поднасяния ,окантарвания и закъсвания.Коловозите бяха толкова дълбоки ,че на места закъсвахме на нанадолнището.
                          Естествено още на слизане ни се въртеше в главата да го пробваме нагоре
                          След барбекюто естествено се върнахме на екстрема.
                          Иван го пробва първи,закъса два -три пъти и се наложи да го влача с лебедката надолу по корем.Обаче после направи още един опит и успя!
                          Естествено и аз бях следващия ентусиаст,малко ми остана ,но не успях -един опит!Закачихме лебедката,издърпах се малко и след това се оказа ,че се е скъсал болта ,който държи въжето/навивайте си стегнато въжето/.Останахме без единствената лебедка в групата.Закачихме две въжета и Черокито започна да ме дърпа нагоре,скъса се въжето ,пукна стъклото,ама като не пукна някоя глава-добре.След няколко лашкания,подлагания на камъни, успя да ме измъкне.Обаче аз нямах възможност за повече опити,обърнахме надолу и си тръгнахме.
                          Длъжен съм да кажа ,че си имаше хард елементи и на някои от групата може да не им хареса,но за мен разходката беше супер и съм готов ,когато има желаещи пак да го щурмуваме този път!
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • От: Разходка край Сливен

                            Браво момчета! Много добър маршрут сте си избрали и добре сте се справили.Поздрав на групата.
                            ТЛК-120 Николай Колев
                            0898521295

                            Коментар


                            • От: Разходка край Сливен

                              Яко пичове,даже и тубата с виното ли не помогна бе Тонка.Ех ако бях там с тез гуми дето ги имам сега щях да ви кажа аз.............ама нищо другия път
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • От: Разходка край Сливен

                                р
                                Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                                Яко пичове,даже и тубата с виното ли не помогна бе Тонка.Ех ако бях там с тез гуми дето ги имам сега щях да ви кажа аз.............ама нищо другия път
                                Живко в тия коловози дето ги има там,гумите няма да ти помогнат-просто си лягаш на носачи и заден диф и край на филма.Този път е детска игра,НО има едно голямо НО-Джипът трябва да е с редукторни мостове,а такива машини се броят на пръсти в България-/едната е на човек от Форума-казва се Владиан Христов-Голди/.Иска си клиренс този маршрут и това е,а колкото и да не ви се вярва нашите машини са си един нискобюджетен компромис без значение дали става въпрос за Нива или Витара.Черокито също ляга на мостовете си-просто е с обикновени мостове клиренса му даже и с 32" гуми е 26см.А това за там не върши работа.....пътя го знам много добре.Просто без клиренс в гората не става,а нашите машини отзад са плачевно ниски и оттам се пораждат големите закъсвания в коловозите.Не може задния ти диф да е на 24см. от земята-/говоря за моя/ и да се надяваш,че ще минеш по път по който примерно се иска просвет поне 30см.А този просвет няма как да се постигне с обикновени мостове,ако ще и с 33" гуми да се кара.Такова е моето мнение по въпроса и съм убеден в това,което пиша.Просто,ако имах финансова възможност щях да карам джип с редуктори и въобще да не си губя времето с разни бъхливи Ниви и др. подобни заблуждения.Защото един такъв джип даже и с малки 30" гуми има просвет отдолу 30см.Да не пиша какво става,ако му се сложат малко по-големи.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 18-10-10, 21:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X