Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старите къщи VS Сабазий

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Старите къщи VS Сабазий

    Както си карах леко из планината и проверявах дали всичко си е на мястото ... и ето го



    там си беше.
    Вярно е ,че е в България вярно е, че е в сърцето на Родопите, вярно е, че е до сами пътя. Проблема е, че е по пътя за Сабазий - място разкошно и ...изнервящо нещастния, наивен турист.



    След всичките неща, които изживях този винил ме накара да се замисля, колко ли е голямо чувството за хумор на собственика на комплекс Саазий.
    А какво се беше случило?
    -Ама нищо! Просто според гпс-а, а и според километража на колата, разстоянието по указателните табели до комплекса е оптимистично занижено.
    Та разстоянието бе далечно.
    Красотата крепи изнервения турис!


    гледките спират дъха






    И си викам:
    -Боже-е, Боже, колко красота са е събрала тука!
    ВЪзклицавах! И умирах от глад и кал.
    И всичко изглеждаше далечно, величествено и недостъпно


    О светлина, озарила от небето, този стимулиращ храносмилането, двор



    Предвкусвайки чорбичка, храничка или къшей хлебец с чубрица поне ...



    ... Уви, затворено е, че метем!

    По антистресовата пътека на горе си бе голям баир!

    Спестявам връщането обратно по ПЪТЯ, защото то бе изпълнено с нечленоразделни звуци и стонове.
    Но както случва всяко нещо има край. Тук историята си имаше своя край, който бе в началото на ПЪТЯ. "В Комплекс "Старите къщи" ви очаква с уютна атмосфера, пресъздаваща китните родопски селца и обичай"



    За децата - люлки,

    За уморените - дом



    А за мене печен слон. Това е специална порода. Така се раждат...





    И като му ханахме и пийнахме, установих, че елементарния лукс не е излишен



    шезлонг с изглед към отсреща

    И само от стената главате ме следи...
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    До: Старите къщи VS Сабазий

    Преди две години през септември почивахме няколко дни в "Старите къщи".Понеже не бяхме с високопроходими автомобили тогава стигането до комплекса доста ни затрудни.Пътя беше в процес на изграждане и отводняване и на доста места освен дълбоките дупки имаше и микроязовири с неизвестна дълбочина,които трябваше да щурмуваме.Накрая стигнахме до заветната цел,в описанието на която в интернет,беше подчертано,че има път до нея.Битовите условия тогава не бяха от най-добрите,т.нар.ресторант предлагаше неголямо меню,с някои доста вкусни ястия,като сервирането беше на самообслужване.Направен е опит за интригуващ селско-битов комплекс,но детайлите на бяха доизпипани.Сега нямам представа как е.
    А иначе природата е прекрасна наистина и величествена.За Белинташ имаше отделна тема във форума и няма да я повтарям.Светилище!
    Като стигнахме до Белинташ видяхме въпросната табела за Сабазий.Сега изглежда доста по-добре-табелата де.В първия момент не се престрашихме да щурмуваме,защото се опасявахме действително от разминаване в написаното и реалното разстояние , а и преди това доста се бяхме помоткали из планината.На другия ден обаче решихме ,че с едно старо Мондео достигането до Сабазий е по-реално.Още от отклонението при Белинташ пътя се показа в истинската си същност.Това си е черен път с доста пресечен релеф,като естествено пода на Мондеото доста често опираше,но поради напредналата му възраст не драматизирахме този факт.Накрая стигнахме до една полянка,на която все пак оставихме колата. се заспускахме по доста стръмна пътека.Мястото наистина е много красиво,обградено отвсякъде с величествени скали.Тогава обаче работеше.Механата беше много уютна,на огнището се печаха питки,за които като се сетя как ухаеха ми се пълни устата.Менюто беше изпълнено с доста местни специалитети и тези които опитахме бяха превъзходни.Разгледахме и хотелската част-нещо подобно на тази в "Старите къщи",но малко по-добра.
    Лично на нас Сабазий ни хареса доста повече от "Старите къщи",но това е въпрос на вкус.А всъщност и на двете места природата е прекрасна.

    Коментар


    • #3
      До: Старите къщи VS Сабазий

      За тези които проявяват интерес към района на Беланташ си позволявам да приложа линкове за известните ми места за настаняване в околността:
      Бялата къща - село Мостово
      http://selo.bg/accomodation_details/...ta_kyshta.html

      Веселата къща - село Мостово
      http://www.veselakashta.com/

      Старите къщи - махала Кабата на село Мостово
      http://selo.bg/accomodation_details/...te_kyshti.html

      Стари времена 2 - село(махала?) Врата
      http://www.hoteloldtimes.com/hoteloldtimes2/

      Вилно селище "Сабазий" - Курджиева махала на село Сини връх
      http://www.sabazius.eu/

      Чотрова къща - Чотрова махала на село Сини връх
      не ми е известно да има сайт.

      Коментар


      • #4
        До: Старите къщи VS Сабазий

        браво,добри снимки,аз често ходя в Сабазий,предпочитам го пред Старите къщи

        Коментар


        • #5
          До: Старите къщи VS Сабазий

          Живея във Варна, но пъпа ми е хвърлен нейде из Родопа. Родом съм от Асеновград, а половината ми рода е от Райково (Смолян). Разкошни са тия места!
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: Старите къщи VS Сабазий

            Пламене, какво стана с уговорката за кафе от миналото лято?

            А във ВС "Сабазий" бяхме преди 1 година и мога да кажа само хубави неща. Нещо сте имали лош късмет....
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #7
              До: Старите къщи VS Сабазий

              Само за протокола - от февруари тази година собственика на ВС "Сабазий" го е дал под аренда на други хора (от Стара Загора), така , че естествено обстановката е по-различна, дали към хубаво или лошо - преценката е индивидуална.

              Коментар


              • #8
                От: Старите къщи VS Сабазий

                Опитах се да направя резервация в Старите къщи за 4 семейства за около 2000 лева. Просто не съм срещал по-просташко отношение по телефона. По няколко пъти в годината ходим на различни места - никъде не съм срещал подобно отношение. А пък хич не ми се мисли, ако отидем там, какви ли магарии ще срещнем на място. Толкова са се наяли, че хич не им пука ...

                Коментар


                • #9
                  От: Старите къщи VS Сабазий

                  едва ли.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X