Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки от х.Чумерна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки от х.Чумерна

    Ето ги и тях.

    И още малка част от красотата на Еленския балкан.

    Времето беше супер-около-2-3градуса и съвсем тихо.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Венци- малкия; 07-02-09, 10:59.

  • #2
    До: Снимки от х.Чумерна

    Много красиво,от кога са снимките че нещо много сняг ми се вижда
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      До: Снимки от х.Чумерна

      От 2.01.2009г.-снегът на неутъпканите места беше до колене.

      Коментар


      • #4
        До: Снимки от х.Чумерна

        Тук долу-горе се вижда колко е снегът.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Снимки от х.Чумерна

          Ето малко снимки и от мен...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Снимки от х.Чумерна

            Здравейте колеги-реших малко да обновя остарялата тема със нов снимков материал тъй като тези почивни дни прекарахме на въпросната хижа.Снегът все още не е много дебел и ни предостави възможност да пообиколим района и да се насладим на великолепната Природа.Съвсем случайно се запознах с колегата от Сливен "Антироуд" и даже успяхме на момента да спретнем разходка в покрайнините на хижата.Участие в разходката взе и УАЗ-а на ПСС,който се представи на ниво.Тъй като вече беше тъмно снимки от прехода нямам.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Снимки от х.Чумерна

              Днес минахме и през град Елена и след традиционното посещение на сладкарница Лилия се отправихме към прохода Вратник.Именно там в района на Агликина поляна моите спътници ме изтърваха за момент и аз без много да му мисля реших,че не е присъщо за мен да прибера Нивата чиста в Ямбол и ...? гьола си го биваше...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Снимки от х.Чумерна

                Ето малко снимки и от мен.След като стигнахме до хижа Чумерна,решихме да потърсим пътя за Бяла паланка през връх Чумерна,но горе на върха времето беше доста лошо и след неколкократни опити да открием пътя,след един час щеше да почне да се стъмнява,а и имаше по-трудни участъци/на един баир уазката се наложи да слага вериги/ решихме да се върнем на хижата,откъдето по-късно поехме през Боров дол за Сливен.Имахме спор за това има ли път или не от връх Чумерна за Бяла паланка/естествено черен/,а оттам за прохода Вратник,но аз съм убеден ,че го има и някои от следващите седмици ще го щурмуваме!Ако има желаещи да пишат!!!
                Прикачени файлове
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #9
                  До: Снимки от х.Чумерна

                  Антироуд не стоял мирен, че и при нас прескача от време на време да покараме заедно.
                  Извинявайте за лаишкия въпрос ама за какво се използват тези "шейни" на предния капак на Уаза?
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Снимки от х.Чумерна

                    Колега това не са шейни,а сгъваеми носилки за пострадали в Планината.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Снимки от х.Чумерна

                      Така е.Откъм оборудване има какво да се желае,имайте предвид,че уазката ,горивото,и почти всичко се заплаща от джоба на спасителите.Всичко е на доброволни начала и евентуални спонсори.За офроуд не успях да добия някакви кой знае какви впечатления,но силата на тези спасители е в катеренето,алпинисти са и са ходили на експедиции по целия свят,включително и на Хималаите!
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Снимки от х.Чумерна

                        Темата нещо доста поизостана,но горе в планината все още е Зима и има хубав снежец.По този повод днес набързо ни хрумна идеята да направим разходка до въпросната хижа и да се порадваме може би за последно тази Зима на красотите на Балкана.Имаше и друга причина за разходката-доста отдавна не бяхме се виждали с гостоприемния хижар Жоро.Наобед разбира се имаше и стабилно хапване,за някои и пийване,а за други като мен леки заигравки покрай хижата.Ето и снимките...
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Янко Желязков; 14-03-10, 22:56.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Снимки от х.Чумерна

                          Янко там на тази хижа правят много хубава боб чорба трябва да я опиташ ако още не си
                          0898707872-Здравко

                          Коментар


                          • #14
                            До: Снимки от х.Чумерна

                            Колеги,кажете как са условията на хижата.Четох форума им,имаше недоволни и много доволни,правени са ремонти...Сега как е,имате пресни впечатления.Има ли ремонтирани стаи,отопление,хранене?Поздрави.
                            Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                            Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                            Коментар


                            • #15
                              До: Снимки от х.Чумерна

                              Ремонт на хижата е правен-в смисъл сменена е дограмата и дотам.Стаите не са лоши,но не трябва да се очаква нещо особено-нямат собствен санитарен възел.Банята и тоалетната са на първия етаж.Отоплението е с парно и като цяло е добро,с изключение на столовата,която е голяма и се отопля по-трудно.Хижата разполага с лавка,през почивните дни обикновено хижаря готви разни ястия,но най-добре е човек да си носи за ядене.Иначе вътре си има всичко-имам предвид кухненска посуда,печки и скари и не е проблем човек да си приготви сам,каквото желае.Що се отнася до пътя,стигащ до хижата последните 2 км. са доста стръмни и пътната настилка на места липсва.Най-добре е да се ходи с джип.Когато е сухо става и с лека кола,но трябва да се внимава повече,тъй като поражения отдолу не са изключени.Мястото определено си заслужава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X