Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охраната

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

    Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
    Колеги да попитам и аз в тази стара тема.
    1. Карлово-х.Хубавец с атв може ли да се качи. Навремето бяха тесни дървени мостове сега какво е положението?
    2. Априлци-връх Ботев? Ще ходя на почивка лятото. Каква е системата за пътуване? Трябват ли разрешителни и за двете места и от къде се получават?
    Благодаря.
    п.п Ако има някой началото на август на почивка Априлци с желание за миткане по балкана да свирка
    По втория въпрос до хижа Тъжа си е разрешено напълно, не е необходимо нищо. Нагоре абсолютно забранено, има патрули с ендуро мотори и риска от сериозни глоби и дори конфискации на МПС е реален. За Ботев евентуално само през Калофер и Паниците, и то с изришна спирка в Управлението на парков участък Калофер и разрешение от там. Това е точно на площада в Калофер, но май работят само делничн идни, не знам уиекнд и празници дали има дежурен. Обикновенно името на нашия форум и обещанието за движение само и единствено по пътя, което е задължително, върши работа. Поне така беше преди време.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

      До Ботев явно няма да стане. Другата седмица съм на почивка в Априлци. Дайте интересни места за посещение.

      Коментар


      • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

        Понеже искам аз и още няколко приятели да посетим връх Ботев с моторите, звъннах по телефона да разпитам за разрешителното и общо взето г-н Минков ми каза, да си пусна една молба, но най-вероятно няма да ми бъде разрешено...Обясни ми, че на повечето молби не им се дава разрешение и за да получа такова, трябва да дам много основателна причина за моето посещение на върха...ако например напиша, че целта на ходенето ми е разходка, молбата няма да бъде уважена и няма да получа достъп...Изчетох всички теми по тази тема и бях останал с впечатление, че всичко с достъпа става без проблеми...просто се иска разрешение, но се оказва, че май вече е невъзможно да се качиш до горе с МПС...

        Коментар


        • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

          Hякой скоро да се е качвал...

          Коментар


          • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

            За нужда от информация за изкачване на Ботев вече се обръщайте към новия началник на Парков участък Калофер-Николай Стайков-0887905746. Имайте в предвид, че заради меко казано варварски и повсеместни действия на мотористи и джипари ситуацията на територията на парка е сериозно затегната.
            Последно редактирано от zzlatev; 10-11-17, 11:01.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

              Толкова затегната, че който не е поискал той не е отишъл.... аман вече
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                Да си призная: аз искам да отида с МПС с регистрационен номер съвсем РЕГЛАМЕНТИРАНО, като си спазвам маркировки, пътища и не ора с "тракторки" и "таралежки" и да си нося последствията ако не спазвам правилата...
                Точно "орането" е причина покрай сухото да изгори мокрото...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                  Движението на МПС-та от Баклемето до хижа Дерменка вече е разрешено свободно.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                    Имам новина - приет е новия План за управление на Парка и в него е регламентирано, че през почивни дни до максимум 10 автомобила ще могат след получаване на разрешително да се качват до Ботев с цел ТУРИЗЪМ само и единствено по официалния път. Досега все трябваше да се мисли конкретна цел, вече тази цел може да бъде туризъм. Механизма е същия, минава се през парковия офис в Калофер, регистрира се МПС-то и се взима бележка. Но уловката е в броя, максимум 10 МПС на ден, ако сте 11 или 12, получавате отказ. Идеята е да не се пренатоварва планината, но и все пак да има достъп до върха за мототуристи
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                      Браво - разумно решение... Въпроса е как може да се получи това разрешение дистанционно (например да се планира дадена дата занапред)..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                        Коментар


                        • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Имам новина - приет е новия План за управление на Парка и в него е регламентирано, че през почивни дни до максимум 10 автомобила ще могат след получаване на разрешително да се качват до Ботев с цел ТУРИЗЪМ само и единствено по официалния път. Досега все трябваше да се мисли конкретна цел, вече тази цел може да бъде туризъм. Механизма е същия, минава се през парковия офис в Калофер, регистрира се МПС-то и се взима бележка. Но уловката е в броя, максимум 10 МПС на ден, ако сте 11 или 12, получавате отказ. Идеята е да не се пренатоварва планината, но и все пак да има достъп до върха за мототуристи
                          През останалите дни от седмицата?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                            Мисля също и за делничните дни, за справки по горе е телефона на Николай Стайков( мнение 110), шеф на парков участък Калофер, звънете на него
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                              А как стои въпроса с качването до Голям Кадемлия. Искаме да качим провизии, дърва/дървени въглища до заслона?

                              Коментар


                              • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                                Заради участък, в който сватбуват елените, е абсолютно забранено. Искахме да ремонтираме заслона, но той се оказва собственост на армията и няма правно основание за ремонт, та така...... Пътя от Смесите нагоре е забранен и се следи постоянно заради бракониери. И на Сладката вода има бариера и още там, преди Кадемлийското пръскало записват всички минаващи и като кажете, че сте за Тъжа или Априлци пускат всички, пък ако се озовете другаде, сте лесно откриваеми, дори и само да ви видят, да не ви спират. Все пак питайте Николай Стайков да ви насочи към шефа на Парков Участък Тъжа да питате.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X