Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охраната

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

    За съжаление не излиза подредено, както е в оригинал, но мисля, че ще го разберете!

    Коментар


    • #62
      От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

      Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
      За съжаление не излиза подредено, както е в оригинал, но мисля, че ще го разберете!
      Защо не се напънете да хванете истинските злодеи, а поставяте всички под общ знаменател???
      Или така по- лесно се стреля на месо.....
      Последно редактирано от Жоро Йорданов; 22-07-10, 14:20.
      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
      0894328706

      Коментар


      • #63
        От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

        Нанко, честито. Продължавай добрата работа. Само с диалог и съвместни мерки могат да се решат проблемите в Парка.

        Коментар


        • #64
          От: До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охр

          Тези забрани за кой са.Мотори, джипове, леки коли ,камиони ,туристи, овчари, кравари , дървари,браконери- защота като гледам ние мотористите най рядко ги нарушаваме.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • #65
            От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

            Проблемите с движението на мпс в парка, според мен няма да приключат никога, както и кавгите свързани с тях във форума. Всяка страна си е права за нея си, дори някоя от страните да знае, че умишлено нарушава закона.
            Лично при мен нещата стоят така: Искам да отида до връх Васил Левски. Любител съм на планината, но пък нямам време и желание да отида пеша до там. Значи изходът ми е само един. Паля мотора и отивам.
            Що за репортаж би се получил и що за офроуд преход е с.Чифлик - хижа Хайдушка песен ? А що за форум ще е офроуд България ? То вярно, че пътят е под всякъква критика, но все пак не мога да проумея.
            При прочета на пуснатото от Нанко, виждам че май има и промени в забраните. До колкото си спомням от разговора на Тъжа, Ивайло Николов каза че ще се опита да смекчат забраните и съществуващият път от републиканската пътна мрежа от Табиите до Ботев да бъде отворен за нас. Също така Пътят Лъгът - Мазалат беше отворен. Май от ловното стопанство в раьона са извадили по големи връзки. За раьона на Троян, уж беше забранена само безлесната зона, сега обаче виждам че има и други забрани.
            Спирам до тук. Моето мнение по въпроса, няма да го изказвам. Имам само един последен въпрос:

            Колко лева е акта за нарушителите ? Задавал съм го и друг път и нямах отговор. Дано сега ме огрее слънцето.

            Ако е поносим, освен за дежурните консумативи ( гуми, зъбаци, вериги, масла и накладки ) ще се спестява и за актове.

            Май имам и още един въпрос. Кой и колко пари лапна от ветро генераторите в Българка. Там също имаше забрана за каране. как разрешиха построяването на магистралите до върха. Върха на който беше построен бетонов възел .
            Нямам и идея защо се паля.
            Ну, зайец погоди. Нека гонката започне сега.



            Така ще стане и в Централен балкан. Въпрос на време и много пари.

            Коментар


            • #66
              От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

              Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
              Колко лева е акта за нарушителите ? Задавал съм го и друг път и нямах отговор. Дано сега ме огрее слънцето.
              Не знам на каква стойност е актът. Но преди няколко семици или месец ми написаха един акт за преминаване по пътя от Беклемето до х. Дерменка. Охраната беше препречила пътят на едно стръмно място и нямаше как да се измъкна, а в джипа бяхме доста хора и беше излишно да поемам непремерени рискове. С нас имаше и 1 АТВ, но момчето нямаше документи в него та се оттърва без нищо. В такава ситуация е най-добре да казвате, че нямате документи, така ме посъветваха и от охраната на парка, но вече беше късно... дадох личната си карта веднага. Здраве да е, това са бели кахъри... Кеф цена няма, та каквато и да е глобата... все тая...

              P.S. Друг въпрос е това, до колко охраната на парка е адекватна и охранителите познават пакра, неговите пътища и граници. Миналата година водих 2-ма охранители от х.Тъжа до билния път към Калофер, защото не знаеха на къде да хванат и как да си отключат, тогава отключената, бариера при Табите.
              Последно редактирано от vladoniki; 22-07-10, 22:19.
              Светът на Владо

              Коментар


              • #67
                От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                Поредната безмислена тема, която ...........тоест не , темата беше съвсем друга.
                Но по начина който се разви, колкото по- скоро бъде заключена, ще е по-добре за всички.
                Някъде се казваше, че форума е за офроуда във всичките му форми, а малко по малко взе да се превръща в трибуна за публикуване на закони, укази и забрани.
                В каквото се превръща и държавата но това пак не е за тук.
                Познавам доста служители на ДНП и всички са свестни хора и отговорни служители.
                Специално за тях е следващия поздрав. Вникнете в смисъла на текста. Който не разбира руски, има право на преводачка/препоръчвам украинките/

                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #68
                  От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                  Не виждам какво е виновен парк Централен Балкан от това че некоя лакома чутура е разрешила ветрогетератори и път в Българка или някъде другаде (извинявам се на Витлиемоф че ползвам примера му).... Дай сега затова да съсипем и Балкана ... щото някой има да доказва нещо или пък по логиката : Те ли па ше ми кажат на мене.

                  Нещата ще претърпят промяна и когато престанем да поставяме собствения си кеф преди всичко и приказката "кеф цена няма" стане "кеф цена има .... ама голямаа". И по света е така.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    Не виждам какво е виновен парк Централен Балкан от това че некоя лакома чутура е разрешила ветрогетератори и път в Българка или някъде другаде (извинявам се на Витлиемоф че ползвам примера му).... Дай сега затова да съсипем и Балкана ... щото някой има да доказва нещо или пък по логиката : Те ли па ше ми кажат на мене.

                    Нещата ще претърпят промяна и когато престанем да поставяме собствения си кеф преди всичко и приказката "кеф цена няма" стане "кеф цена има .... ама голямаа". И по света е така.


                    Хахаха значи според пеб моторите съсипват балкана.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                      Гусин "Слик", проблема е, че .... Вижте, природата ще ни го върне много преди да я "изкопаем" с моторите. Мене ме дразне супер много това, че от природа отивате на: закони, забрани, заплахи, наказания, пари, много пари..... Привърженик съм на по-благи мерки!!! Дайте да говорим повече за природата и да я опознаем и да знаем как да я опазим от колкото да търсим под вола теле....
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                        Ай пък сиктир му на тоя свят дето все ми го дават за пример.На мен ми омръзна да ми се повтаря "по света е така",ама само в точките дето не засягат интереса на големците.Мотористите за Централен Балкан са най-малкия проблем,при тях работата е всичко,да е с мярка-ако тази седмица някъде минат 3-4 мотора след два дни там няма и следа,че е стъпвано.Виж ако се изсипят петнайсет и карат на фортик,гледката става друга.Казвам гледката само,защото реално поляната ще се е увредила пренебрежимо малко от едно минаване на 2-3 месеца.Тия как се ровел дори от едно минаване безценния тревен килим,който не можел да се възстанови идете ги разправяйте на някой от града.Огромния проблем на Парка в момента са бракониерите на дивеч и всичко друго е само отчитане на дейност,за да не се предприема нищо по този въпрос.Че то заек не можеш да видиш какво остава за нещо по-едро,само като се разчуе малко,че някъде са видяли дивеч и сън не се спи докато не се пречука.Да ама да се ловят моторджий разни е къде къде по-лесно,единствено най-много да избягат,а партизаните ще стрелят със сигурност като ги притиснат някъде.Та стига сте се правили на ощипани,ами вземете да хвърлите усилията си където наистина се унищожава природата. ( Едно единствено предимство има при наличието на толкова много мръвкари при нас-никога няма да имаме проблем с мечките .)
                        Последно редактирано от BulAf; 23-07-10, 00:10.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат



                          Последно редактирано от Красимир Найденов; 23-07-10, 04:00.
                          0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                          Коментар


                          • #73
                            От: До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охр

                            1993г. работех на Дерменка брои лсъм отсреща на Куманица по 280 елена на 4-5 стада.Тогава имаше 2-3 матора.Сега моторите наболяха а от елените 2-3. Е според вас къде отидоха, дали моторите като станаха повече ги изгонихо в Китай или някой ги изядоха без да ибават забрани.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                              Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
                              Нещо с прикачването не стана !
                              Но ето ги въпросните пътища!
                              Списъкът на пътищата вече е качен на нашия сървър.

                              Оригинален документ (формат MS Word)
                              Вариант в PDF формат
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                                Не виждам какво толкова Ви дразни в поста ми - останалите колеги казват същото, аз само посочих, че хората по света са едни и същи. Когато липсва самосъзнание, което да ни спира да правим глупости, обикновено добри правила на ползване и съответните му мерки за неспазването им работи най-добре.

                                @Pacharoza - Балкана се съсипва от: безсъвестно каране извън определените за целта пътища или пътеки съответно ако е пешОходец. Хвърлени боклуци, изровени камъни, отстреляни животни и т.н. Като цяло човека е душманина на природата, било на мотор или не.

                                @ Ivan Minkov мисля с по-горното съм отговорил и на теб. Аз не обичам рестрикциите, но когато ги има се опитвам да ги спазвам. Самия ти пост казва че си наясно какво правиш, просто търсиш причина да не го признаеш или да си кажеш - Ама те и другите .. За което си прав - не са само моторите - а и другите. Ама ако всеки се ограничи помалко .. нещата няма да станат по-зле. А иначе - работил съм точно за опазването визираната от теб природа - не е тук мястото просто.

                                @Лелин - ти си видял 3-4 мотора днес, аз - 3-4 утре ... колко ли са всъщност? И пак казвам не са само моторите - ВСЕКИ който влиза-излиза би трябвало да спазва правилото : каквото съм си донесъл, съм си изнесъл ... и все едно никога не съм бил тук. А и още нещо - докато въртиш газта на мотора, заек не чакай да видиш. Има едни други места (от тия дето не ги брОиш за нищо) там може да гледаш елени, мечки докато си бръмчиш дори из махалата - факт.

                                Извинявам се за отклонението от темата, поздрави и лек ден

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X