Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут София-Етрополе-Тетевенска Рибарица-София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Маршрут София-Етрополе-Тетевенска Рибарица-София

    Благодаря!

    Разгледах картата на навигацията ми. Ориентирах се за маршрута, който предлагаш.
    В червено оградих място, на което на моята карта има танкче, пише, че има военна станция.
    Между двете сини кръгчета ми го показва като зелен трак с означение, че е за мотори.
    Карал ли си от там и може ли да се мине с джип?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:okolo etropole.jpg
Прегледи:1
Размер:325.5 КБ
ID:5513781
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #17
      От: Маршрут София-Етрополе-Тетевенска Рибарица-София

      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
      Благодаря!

      Разгледах картата на навигацията ми. Ориентирах се за маршрута, който предлагаш.
      В червено оградих място, на което на моята карта има танкче, пише, че има военна станция.
      Между двете сини кръгчета ми го показва като зелен трак с означение, че е за мотори.
      Карал ли си от там и може ли да се мине с джип?

      [ATTACH=CONFIG]621171[/ATTACH]
      От връх Баба до Кашана (прохода) е "Магистрала с три платна" - минавал съм я нееднократно, както и местните с жигулките, червеното кръгче имаше една една антена и камион с бариера, като стигнеш вдигаха бариерата, но преди две-три години я махнаха от тогава не съм минавал.
      Горещо препоръчвам и минаването през Оффроуд Тунела (на картата имаш две точки Тунел Юг и север!) ! голяма забава е!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        От: Маршрут София-Етрополе-Тетевенска Рибарица-София

        Разгедах на Google Earth сателитни снимки около Елаците, наситина всичко горе е като магистрала

        Благодаря за съдействието! Очертава се една приятна разходка.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          От: Маршрут София-Етрополе-Тетевенска Рибарица-София

          Не успях да пиша миналата седмица. Изпълних маршрута успешно, получи се страхотна разходка.

          Успях да тръгна от София в петък, към 18:00. Относително бързо стигнах до отклонението за черния път - 20-тина километра по подбалканската и рязко в ляво на разклона за Горно камарци.
          В гората си е черен път като път - равно и прашно. Част от маршрута съвпада с прехода Ком-Емине. За съжаление на много места за минавали дървосекачи. Попаднах на 2-3 места на фургони и оставени камиони. Работници не видях. Оголването на планината е огромно. Всичко се реже подред равно с тревата.

          В един момент се оказах на края на моторджийска пътека и до там. Това са последните метри преди включването към пътя, който е по билото.
          Поогледах се, видах, че пътя по билото е на 50 метра в дясно и хванах правилната посока.

          За около 2 часа стигнах до военната станция. Останали са само основите на бариерите и площадката, където са били антените.
          На около километър в посока Кашана има постройка, от която не се вижда нищо, освен антени. Явно "слушат" нещо хората.
          Тъкмо мръкваше, беше около 20:30
          Поздравихме се с дежурния. Няма проблеми с преминаването, препятствия по пътя няма, само сграда, покрита с антени и военен камион.

          С бързо темпо се отправих към Златица-Етрополе. В тъмнината се обърках. Не можах да намеря къде е отклонението за да мина над Елаците. Хванах по черния път, който излиза на върха, но на практика заобикаля рудника.

          От прохода към Етрополе е "асфалтов" път. На места има следи, че е имало път някога. Кара се без проблеми, но трябва да се има едно на ум. Пътят няма обезопасяване и на доста места има пясък и камъни, отделно животни безпрепятствано излизат в тъмното и може да стане голяма беля.

          Спах в Етрополе, на следващия ден разгледах града и Етрополския манастир. Уникално красиво място!

          Следобед поех към Тетевен през Етрополска рибарица, Ямна, Черни вит. Път има, но в окаяно състояние. Бяхме две коли в една и съща посока, насреща нямаше никой.
          На доста места платното е свлечено и има само една лента. Разминаване е възможно, но с много аеробики. От Тетевенската страна пътят е ремонтиран и е като нов.

          Помотах се в Тетевен и хванах към Тетевенска рибарица. Спах там. На следващия ден ранния следобяд реших да потегля към София. Минах по царския път и магистрала Хемус.
          Видях отклонението към Гложенския манастир, но трябваше да се прибирам и той остана за следващо посещение.

          За съжаление имам няколко снимки само в началото. Когато започна да се стъмва се ориентирах повече към каране за да излазя на път преди да съм замръкнал съвсем.
          Събота и неделя фотото реши да дава Memory Card Error. Оправи се след вадене на батерия, но в София.

          Задължително маршрута ще трябва да се повтори. Има уникални места и гледки!
          Благодяра на всички Ви за съдействието!
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            От: Маршрут София-Етрополе-Тетевенска Рибарица-София

            Като го повтаряш -викай!! Идвам!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X