Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мини експедиция "Родители и деца"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Добре сте я намислили и завиждам.

    Бих взел резервни кондензатор, палец, чукче, или направо делко. А най-добре от готовите транзисторни - напрактика правят чукчето вечно.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Добре сте я намислили и завиждам.

      Бих взел резервни кондензатор, палец, чукче, или направо делко. А най-добре от готовите транзисторни - напрактика правят чукчето вечно.
      Не знам какво представлява транзисторното, но много си патих на времето с делкото на ладата служебната, и ще търся такова

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение

        Не знам какво представлява транзисторното, но много си патих на времето с делкото на ладата служебната, и ще търся такова
        Транзисторни запалвания имаше навремето, не сменят делкото, само смъкват тока през чукчето https://offroad-bulgaria.com/forum/%...44#post4797844

        Монтира се за 2мин.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

          Транзисторни запалвания имаше навремето, не сменят делкото, само смъкват тока през чукчето https://offroad-bulgaria.com/forum/%...44#post4797844

          Монтира се за 2мин.
          Супер, благодаря, ще търся. Ако няма тук, ще си викна от Одеса

          Коментар


          • #35
            Удоволствието е за мен!
            То и резервна бобина ще трябва
            Толкова стара, инсталацията не е ли с "изпечена/ронеща се" изолация на кабелите?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Удоволствието е за мен!
              То и резервна бобина ще трябва
              Толкова стара, инсталацията не е ли с "изпечена/ронеща се" изолация на кабелите?
              Сякаш не е. Поне тези де дърпах и пробвах. Откачиха се само кабелите на газовото, които и така ще сменя, че са безобразно направени.

              Коментар


              • #37
                Моите приятели ладата е експлоатират зверски и имат известен експлоатационен опит. Може да провериш захватите на гърнето как са, да не падне непредвидено по пътя. Лагерите на полуоските и леглата на лагерите им създаваха ядове и сменяха полуоски. Гуменото каре на кардана при тях издържа 15 мунути и сега са с тунинговоно алумиево с тампони. Охладителната система е много веротяно да е позадръстена, при тях както всичко беше наред се запуши от раз и излязаха едни подобия на утайка от кафе.
                Успех с начинанието и се запасете с репелент! Имам желание да се включа, но точно тогава няма никакъв шанс.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Карето им е било някакво менте.
                  Това е една от най-безпроблемните части по жигулетата.

              • #38
                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Гуменото каре на кардана при тях издържа 15 мунути и сега са с тунинговоно алумиево с тампони.
                Руснака каучукови изделия не може да направи и това е. Няма начин да си купя руски гуми. На едната ми Лада втулки на носача се сцепиха след 3 месеца. Затова и по-рано казах, проблема е с намиране на читави части.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #39
                  Да сте във Видин и да не идете У Град и да видите пещера Магурата е светотатство, сериозно.

                  П.П. У Град = Белоградчик, скали, крепост и т.н. час два най-много + 1-2 часа за пещерата + има още една пещера до село Гара Орешец, там са открити най-старите(до момента) човешки останки.

                  От Белоградчик до Арчар не е много далече, половин ден девиация но има какво да се види.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #40
                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Да сте във Видин и да не идете У Град и да видите пещера Магурата е светотатство, сериозно.

                    П.П. У Град = Белоградчик, скали, крепост и т.н. час два най-много + 1-2 часа за пещерата + има още една пещера до село Гара Орешец, там са открити най-старите(до момента) човешки останки.

                    От Белоградчик до Арчар не е много далече, половин ден девиация но има какво да се види.
                    Да, Магурата трябва да се види, и другата пещера също, щом е толкова забележителна. Белоградчик по време на събора го избиколихме, ще го пропуснем. Лошото е, че миже да не вдигнат карантината и да отложим ...

                    Коментар


                    • #41
                      За съжаление, епидемията разби всички планове Нищо, важното е да сме здрави, не съм се отказал, само пренасяме във времето...

                      Вчера поразходих ладата до Силистра, ще се опитам да споделя малко снимки...

                      Във Варна на пълних резервоара до горе, нали цената сега е човешка на бензина и доволен тръгнах към Силистра, да съчетая работата с разходка. Още като излязох от Варна обаче, започна да ми вани на бензин. Спрях, огледах, оказа се, че резервоарът тече. Аз не бях пълнил повече от половината, затова не знаех за проблема. Явно трябваше или да изгоря половината, за да спре да вони, или да спра, да източа в нещо. Спрях се на първия вариант, дръпнах смукача до край и карах на " автопилот" )) До Силистра криво - ляво успя да изгори малко повече от 1/3 и спря да вони. Други проблеми не ми направи, освен че започна ужасно да скърца отпред, явно нещо по окачването и че много ме заболя десния крак от явно неудобната и усукана позиция когато паддържаш газта.

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:95F23C89-1F84-4E66-A2AC-57FCCD40795F.jpeg Прегледи:0 Размер:355.6 КБ ID:6601218Натиснете снимката за да я уголемите  Име:029C0F73-BE16-4043-9F12-8BCFE3B96D45.jpeg Прегледи:0 Размер:459.9 КБ ID:6601212Натиснете снимката за да я уголемите  Име:A290915F-AE41-45D4-B1A9-388444151379.jpeg Прегледи:0 Размер:510.5 КБ ID:6601213Натиснете снимката за да я уголемите  Име:F8EFDED3-5E50-4C08-8306-04A12C27B215.jpeg Прегледи:0 Размер:556.2 КБ ID:6601215Натиснете снимката за да я уголемите  Име:48C05DE6-8C80-4B64-898A-CA9DBB9814FB.jpeg Прегледи:0 Размер:586.1 КБ ID:6601216
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #42
                        Скърцането може да се оправи след първият дъжд, но може и някой шарнир да е. Ако е шарнир сменяй веднага, вадят се.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #43
                          Короната промени плановете,
                          Ладата я продадох, но идеята не забравих, вчера тръгнахме от Варна със сина, но с друга бабушкера - старата ми 124 купе. Маршрутът ще е същия от днес тръгваме Видин от София, че вчера ходихме до Кюстендил до един манастир къде сина е кръстен и искаше да види, и дните ги направихме от 3 на 5.
                          Като свърши пътешествието, ще напиша и тук лек пътепис, надявам се да видим и снимаме много интересни неща

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3DC7DDFF-6B5B-4C9D-A1A5-88E1123898EE.jpeg
Прегледи:165
Размер:575.3 КБ
ID:6738373

                          Коментар


                          • #44
                            Браво! Безпроблемно пътуване и ще очаквам снимки.
                            В миналото ще остане, каквито сме били...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X