Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

    Върхът, дано да се състои разходката!

    Нивата-класик засега я "тунинговам" до пълноценно фабрично състояние - т.е. всичко съмнително и хлопащо заминава и се подменя с ново. Откъм оборудване съм на ниво шанцов инструмент, но гумите са правилни и се надявам да не мотам групата, ако тръгнем.

    Идната седмица имам ходене до Смолян, така че бих могъл да проверя на място съмнителни участъци в онзи район, ако се налага.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • #17
      До: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
      Каква е прогнозата, ще я бъде ли тази обиколка?

      Районът ми е много любим, но познавам добре само малка част от него. Ако приемате съветски машини в компанията на британските дами, бих се включил с кеф.

      Междувременно бих могъл да разуча и евентуални трасета на изток от Широка Лъка, ако има интерес.
      ако става въпрос за района към х.Изгрев и с.Зорница, или Чудните мостове има готини заигравки за ентусиасти а пък аз мога да подслоня група до 16 човека при комфортни условия в с. Зорница със цена от 6 лв./за разходи/
      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

      Коментар


      • #18
        До: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

        Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
        Идната седмица имам ходене до Смолян, така че бих могъл да проверя на място съмнителни участъци в онзи район, ако се налага.

        Еееее, то няма да е интересно, ако някой мине по маршрута предварително.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          До: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

          Колеги, ако не са задължителни калните гуми можете да броите мен, жената и Мазньо

          Аз ще се постарая да си купя кални гуми до тогава... но все пак нищо не се знае.
          One Planet, One Internet!
          We Are All Connected!

          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

          Коментар


          • #20
            До: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

            Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
            Колеги, ако не са задължителни калните гуми можете да броите мен, жената и Мазньо

            Аз ще се постарая да си купя кални гуми до тогава... но все пак нищо не се знае.
            Кални гуми няма да са задължителни. Трасето е такова, че едни добри АТ гуми трябва да са достатъчни за по-голямата част от маршрута, особено пък ако е сухо. При кал, на някои места с АТ-тата ще видиш зор. Но пак ще можеш да минеш. Питай Яро ...

            Гуми за асфалт обаче няма да вършат работа. Дори при малко дъждец с тях ще береш ядове на най-елементарни места.

            П.П. Кални гуми не виждам смисъл да купуваш, ако не смяташ да караш по-сериозен офроуд с тази кола.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

              Като гледам накъде отиват нещата, май и аз ще взема участие. Отдавна имам желание да се запозная по-отблизо с Родопите.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #22
                До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                Като гледам как са извадени мненията от старата тема, май излиза че аз трябва да съм организатора, аз не съм добър организатор! Но ще се опитам да да помогна до колкото е възможно.

                Коментар


                • #23
                  До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Като гледам как са извадени мненията от старата тема, май излиза че аз трябва да съм организатора, аз не съм добър организатор! Но ще се опитам да да помогна до колкото е възможно.
                  Най-малкото си инициатора. И недей да скромничиш толкова! Миналата година се получи много приятно преходче.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                    Засега не давам отбой, но съм канен отдавна на вила Чаири, и ако дните съвпаднат, ще съм там. Ако не, съм с Вас.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      До: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Еееее, то няма да е интересно, ако някой мине по маршрута предварително.
                      ОК, значи слагаме маските за заваряване и тръгваме с мръсна газ по трасето :-)

                      Бройте ни екипаж от двама души и куче. Ще вземем и 4 станции за връзка - не са от най-мощните, но вършат работа.
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #26
                        До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                        Тъй като времето си върви и няма да усетим как ще стане време за тръгване, припомням предложенията за маршрут (траковете, маркирани с черно и синьо на картата).

                        И в двата варианта преходите са от по 80 - 100 км дневно, преобладаващо по черно.

                        В определена степен изборът на маршрут ще зависи от избора на местата за нощувка - в района на яз. Батак или в района на яз. Доспат.
                        Моля желаещите да вземат участие в родопската разходка да изкажат предпочитанията си и (ако има такива) да дадат и предложения за конкретни обекти.

                        Няма да е зле да имаме някаква ориентация за местата за нощувки и поне горе-долу броя необходими стаи колкото се може по-рано, защото в периода 23-25 май е много вероятно голяма част от по-читавата база да е вече ангажирана.
                        Прикачени файлове
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                          Из тия райони съм минавал само по асфалта, така че нямам много да кажа за маршрутите. Вариант 2 ми се струва малко по-див (и забавен) в първата си част, но това са само впечатления от картата.

                          За спането - най-близкото място, където бих могъл да организирам нещо, е Момчиловци, но много се отбиваме от трасето. Мога да разпитам и за варианти в Зорница (над Чепеларе) тези дни.

                          Нямам и нищо против палатката, ама на 24 май обикновено вали
                          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                          Коментар


                          • #28
                            До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                            Аз нямам претенции къде ще се спи, стига да е в легло, а не на палатка.
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                              Ох как ми се идва и на мен.... Но на 23.05 е абитиурентакия бал на дъщеря ми. Обмислям вариант да се включа на 24.04 следобяд в последната фаза, ако е възможно разбира се. За сега не правя заявка, като реше ще пиша тук.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • #30
                                До: Поход на ЛРЕ в Родопите 2, 2008г. - Подготовка

                                Както гледам, дните около 24-ти май се оказват проблематични за хората с абитуриенти в семейството - iiiopo не може да стартира на 23-ти по очевидни причини, колегата ми, с когото щях да пътувам, също ще трябва да пропусне разходката покрай завършваща рода. На мен самия ми се задава едно друго официално събитие, което може да се падне точно на 23-ти - макар че аз бих го отсвирил, ако трябва да избирам между него и похода.

                                Как гледате на варианта да се планира походът за следващия уикенд - 31-ви май / 1-ви юни, със захапване на петъка или понеделника? Ден на детето, таман време да си окаляме играчките за пълнолетни. Ако не е въпрос на традиция или на почит към светите братя, преместването с една седмица може да облекчи и въпроса с настаняването, ако има проблем с базата по празниците.

                                Кажете какво мислите.
                                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X