Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тръгнах да търся тракийско светилище над Брезник, но не го намерих, затова пък се разходих по нови и неизвестни места, едно от които беше Желязната вода, извор на минерална вода, закътан в гората, мястото е приятно, виж водата не пробвах, че имаше много предупреждения, само по лекарско предписание


    Последно редактирано от alex_markov; 26-09-23, 09:40.

    Коментар


    • Цяла Витоша е изградена от тези камъни, но почвата и дърветата ги покриват, освен на няколко каменни "реки" където водата и/или вятъра са ги оголили. По хоризонталната пътека се пресичат подобни места, но аз лично за пръв път попаднах на това място под Камен Дел и реших да го щракна


      Коментар


      • Днес духаше як вятър на Витоша (пак пусках дрона, но това е друга история ), та реших да пробвам хаиперлапса на телефона. 40 минути от живота ми се събраха в това кратко филмче но танца на облаците си заслужаваше всеки момент във ветрилника, а и беше 9 градуса


        Коментар


        • На път за майстора на колата, реших да видя нещо ново, а на картата забелязах интересно име, местността Пеклюк до Гургулят. И еи го де и отскочих, интересно място, но някакси не ме грабна и просто направих един опознавателен полет, имаше много силен вятър и не навлезнах в детайли, дори пропуснах монумента заради вятъра и многото хора в неделя


          Коментар


          • Пътечката между Звездица и Конярника на Витоша ми е едно любимо местенце за бягство от жегите, шума прахта. И всеки път се кефя на едно малко безименно поточе от което кутрето утолява жаждата, този път, чак се поспрях да пусна и дрона на завет, че отгоре поривите бяха над 50 км/ч, а тук беше приказка


            Коментар


            • Качих се с колелото до платото на Витоша, едно от любимите ми места близо до София. И макар облаците да бяха ме захлупили пак си ми хареса и пуснах дрона да се разходи.


              Коментар


              • В летните жега (а и не само ), често разхождам кутрето по кръгов маршрут на Витоша, Кумата - Конярника - Звездица - Еделвайс - Кумата, около 5 километра, с малки денивелации, прекрасни гледки, чудесни сенки, е и малко кал на места . Докато се разхождам, често се изкушавам да пусна дрона и съм снимал прекрасни моменти и места, но до сега не го бях пускал на Владайската река на сто-двеста метра от Кумата, такакто се пее в песнта, по-добре късно от колкото никога


                Коментар


                • Винаги като ме питат кой сезон най-много харесвам, се затруднявам с отговора, защото всички сезони имат своите красоти и всички ме кефят. Всъщност преходните сезони май са най-добре - пролетта със свежестта и зараждащият се живот е обаятелно, но май най-много от всички харесвам есента и тази феерия от багри събрала дъгата в себе си. И точно това идва сега - времето е все още топло, по планините е сухо, съвсем скоро ще може да се видят всички цветове на едно място - от зелените низини, през обагрените склонове до побелелите върхове... какво повече му трябва на човек... освен да отиде да ги види дано да имам тази възможност, но до тогава един прекрасен спомен от една чудесна есен на 21-ва година


                  Коментар


                  • Имам си един приятел който реши да заживее на село. И явно му се отдава, защото направи най-щурият двор които съм виждал. А и всента вече започна да го разкрасява, та нямаше как да не разходя дрона

                    Коментар


                    • Вчера ходихме до Беласица, всъщност тръгнахме за Рила, но Воденичката в Кресна ни отклони и се отзовахме в тази прекрасна планина. Имаше ултра маратон от Самоилово до Петрич през планината, та срещнахме много бягащи, май не е за мен тази работа . Ужасно се ядосах на дебелата черта забранена за полети покрай границата, не я схващам тази забрана, ние сме в евросъюза заедно с Гърция но чиновниците са решили, че дроновете са "основен враг на тутраканскара селищна система" (ако трябва да цитиръм стар соц плакат ) и понеже аз все се съобразявам, не пуснах дрона и изпуснах едни приказно красиви гледки, много ме е яд . Та на връщане когато най-накрая излезнах от забранената зона пуснах пилето поне да хвана залеза. И макар и далеч от Конгур и Радомир, все пак беше прекрасно


                      Коментар


                      • Връх Камен Дел и Ушите в края на платото, завършека на една прекрасна разходка мястото е много красиво защото разкрива гледки във всички посоки и винаги ме е радвало. Помня като ученик как търсех компания да ходим до там, а сега кутрето си е с мен



                        Коментар


                        • При поредната разходка на кутрето попаднахме на изоставената хижа Бор, много странно нещо - чудесен и сравнително нов покрив, а от долу всичко изкъртено, дано пък да я гласят за ремонт. Но пък в момента е прекрасно място за разходка на дрона, а и наоколо е приказна красота, ведна зад хижата минава Боянската река и местенцето е уау, чак отидох да пускам пилето и там, но за това - утре


                          Коментар


                          • Обикаляйки с дрона изоставената хижа Бор на Витоша видях много приятно местенце на Боянската река и реших да го разгледам по-отблизо. Каскадата от водопадчета закътани сред зеленината придаваха магическо усещане на местенцето, а и видимо някой се беше постарал да направи мястото по-привлекателно за любителите на пикника

                            Коментар


                            • Само да напомня - Има такава карта на България с 840 обекта (обикновено природни забележителност, но и други красоти ) с около 2000 клипа от въздуха (и не само ).
                              За да можете да си планирате следващата разхода, да видите друга гледна точка или просто да разгледате Родината от комфорта на дома си (дори някой попита дали може да я ползва в часовете по География - Може )
                              Просто отидете на мястото което ви е интересно и кликнете с мишката върху съответната икона, че ви излезе обекта със снимки и клиповете в описанието - кликнете върху клиповете за да ги гледате - обикновено са повече от един показвайки мястото от различен ъгъл и ли различно време

                              https://www.alexmarkov.eu/

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sep23.jpg
Прегледи:82
Размер:649.3 КБ
ID:6940155

                              Коментар


                              • На слизане от Черни връх времето беше страхотно и се изкуших въпреки силничкият вятър да пусна дрона около поредният изоставен лифт на Витоша. Горната станция на Романския и вр. Малък Резен - приказни панорами във всички посоки. Леле колко студ съм брал на този лифт зимата, ееееех младежки спомени



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X