Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

    На мене не ми изглежда като гнойна рана По-скоро, като го гледам си мисля колко труд е хвърлен, за да оползотвори човека природните богатства. Вдъхват ми респект обекти като този.

    Признавам, че не съм запознат с екологичните мерки, които се взимат покрай това вмешателство в естествената среда.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #17
      От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
      На мене не ми изглежда като гнойна рана По-скоро, като го гледам си мисля колко труд е хвърлен, за да оползотвори човека природните богатства. Вдъхват ми респект обекти като този.

      Признавам, че не съм запознат с екологичните мерки, които се взимат покрай това вмешателство в естествената среда.
      Да. Срещу 0,001 % годишна концесионна такса се оползотворяват 1,5 тона злато и 50 000 тона мед. Знае се кой е "оползотворяващия човек". За арсена във водите, също се знае, ама не се говори напоследък...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

        За арсена и водите,...то изобщо за нищо не се говори щото ...., в същност всичко е перфектно според собственика обаче всеки който погледне реката идваща от горе ще види че няма НИЩО ЖИВО в нея, а тя е най голямата в района!

        Даже имаме тук един лаф че който има проблеми с гъбичките по краката,преминава през реката един път и проблема е решен.
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • #19
          От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Да. Срещу 0,001 % годишна концесионна такса се оползотворяват 1,5 тона злато и 50 000 тона мед. Знае се кой е "оползотворяващия човек". За арсена във водите, също се знае, ама не се говори напоследък...
          Преди време съобщиха по телевизията, че този човек бил най-богатия в България!
          0887 526 564/ 0897 933 755 /

          Коментар


          • #20
            От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

            Така се случи, че фирмата ми поддържа част от техниката на рудника. Там почвата е толкова реактивна,че да речем, чисто нови автобуси корозират не, ами изгниват след 2 до 3 месеца. Този рудник е голямо бедствие за района.
            WR 250 F, KLX 450 R

            Нито съм вреден,
            нито излишен.

            Коментар


            • #21
              От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

              И аз съм ходил там няколко пъти.За жалост са им продължили договора за използване до 2030г И там дето се дава кисело мляко хич не е добре.Доста призрачна гледка.

              Коментар


              • #22
                От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

                в далечната 1989г. през пролетта бяхме до МОК "МЕДЕТ" на начално военно обучение. някои може и да не знаят какво е това но имаше такъв предмет в училище 10 клас се ходеше на лагер за 2 седмици. имаше и бригади. от всички тези неща са ми останали само хубавите спомени ако не бъркам тогавашният МОК и сегашните елаци би трябвало да се едно и също нещо. няколко пъти имахме преходи из околността и минавахме през една пустиня... беше човешко творение-шлаката след обработката на рудата. огромно място. от снимките няма да може да се придобие реална представа за мащаба

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150329_001136.jpg
Прегледи:1
Размер:199.0 КБ
ID:5650681

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150329_001149.jpg
Прегледи:1
Размер:228.7 КБ
ID:5650682

                Коментар


                • #23
                  От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

                  Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                  тогавашният МОК и сегашните елаци би трябвало да се едно и също нещо.
                  Не, не са едно и също нещо, макар и дейността да е същата. Разстоянието между двете е около 60км

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

                    А и вече не е "Медет", а "Асарел-Медет", стария рудник Медет почти пълен с вода, а наоколо района подлежи на рекултивация. Новата дупка - рудник Асарел, е доста по-голям и е в посока Оборище.

                    Най-горе е Елаците, по средата Медет и най-долу разрастващата се дупка Асарел:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5650695
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

                      С тия концесии сме си точно като най-изостаналите африкански диктатури... Някой прави едни пари за сметка на природата... Кога ли ще осъзнаем, че не сме собственици на Земята, а краткосрочни наематели... Даже гости за една нощ (хора има от 10 000години, а Земята е на.... малко повече от 5 000 000 0000г.)...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

                        вчера, слад като писах, се разрових из нета и се усетих че не са едно и също търсих да намеря къде е бил лагерът в който ходихме но стигнах единствено до името на местността-Ханчето близо до Златица. някой може ли да ме ориентира горе-долу къде се намира тази местност?

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЕЛАЦИТЕ-МЕД истински офроуд...

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          С тия концесии сме си точно като най-изостаналите африкански диктатури...
                          Все някак трябва да се разработват природните богатства и това е един от успешните начини (е, поне в по-стегнатите държави). Виж, преди като беше държавно си бяхме досущ като африканските диктатури - освен че си и бяхме африканска диктатура.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X