Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко часа магия на яз. Жребчево.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

    Щарпването, като процес е изостряне на изображението и най видимия му ефект е вкарване на зърнистост.
    Това се налага, за да може изображението да стане по гледаемо на монитора.
    Отбелязвам, ако ще се печата на хартия - обработките са съвсем други и в зависимост от процеса на печат и в зависимост от материалите.

    Да си разваляш изображението в оргиналния размер, и след това да го ресайзваш, според мен не е правилно.
    Алгоритъма на ресайзването - например от 3 пиксела правиш 1, хич не се разбира с предходен шарпинг.
    Затова според мен шарпинга е финален процес.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #17
      От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

      Добре...а каква е разликата в Шарп и Уншарп...и при двете се изостря изображението...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

        Аз не ползвам подобна техника - Sharp/unsharp.
        Виждал съм Димо Калайджиев да прави подобни техники, ама той обработва снимките по свой, много особен конвеир.
        Факта, че е бил така добър да ми покаже как си обработва снимките, не знам дали ми дава право да споделям.

        Общото, което не е тайна сред фотографите е, че се правят две изображения, на два леъра - едното цветно, другото черно бяло.
        Цветното задава цветовете, черно - бялото, плътността им. Двете изображения се обработват отделно и накрая се наслагват.
        И после дерзаеш.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

          Любо, прекрасни снимки и завладяващ разказ, както винаги! Желая ти здраве и много подобни, че и по-добри кадри през 2014-а!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #20
            От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Аз не ползвам подобна техника - Sharp/unsharp.
            Виждал съм Димо Калайджиев да прави подобни техники, ама той обработва снимките по свой, много особен конвеир.
            Факта, че е бил така добър да ми покаже как си обработва снимките, не знам дали ми дава право да споделям.

            Общото, което не е тайна сред фотографите е, че се правят две изображения, на два леъра - едното цветно, другото черно бяло.
            Цветното задава цветовете, черно - бялото, плътността им. Двете изображения се обработват отделно и накрая се наслагват.
            И после дерзаеш.
            Ник...току що забелязах,че ресайзнати снимките от Пикаса са станали по-меки,а същия кадър след ресайз в Фотошоп е доста по-рязък/говоря за предварително шарпнат кадър/Нещо тази Пикаса повече няма да я използвам за ресайз,че доста се разваля качеството,а уж не трябва да е така.../

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Любо, прекрасни снимки и завладяващ разказ, както винаги! Желая ти здраве и много подобни, че и по-добри кадри през 2014-а!
            Благодаря!
            Много живот и здраве и от мен през следващата година и знаели се...може и по ракия някъде да пием...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

              Ник...ето сравнение.
              Първо снимката намалена с Пикаса...



              ..и същата снимка ,но намалена с Фотошоп...



              Снимката е предварително обработена,шарпната и разликата между двете снимки е единствено програмата за намаляване.То освет рязкостта като гледам и цвят и контраст...всичко се е променило в отрицателна посока
              Мисля,че има разлика и то осезаема.Уф...как ме е яд ,че се доверих на Пикасата и сега няма вече как да оправя темата.Аз ще ресайзна всички снимки с Фотошоп,ама...надали някой модератор ще ми се занимава да ми оправя темата.
              Както и да е...повече никаква Пикаса!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                Любо ЧНГ, нека новата година да донесе на теб и твоето семейство най -напред много здраве, а след това хиляди незабравими изживявания - естествено заснети подобаващо

                А сега за ресайзването - добре знаеш, че имах страхотни проблеми с него, аз като си говорех всичи ме смятахте за бегАл . Пробвах десетки програми и това което установих като най -добър резултат е - PHOTOSHOP CS6, същия като твоя . Само, че НАЙ- важния момент е избирането на подходяща настройка за ресайзване. Та след като си нагласиш снимката отиваш в image/image size тука си задаваш пикселите (обикновено 1024 по дългата страна ) - познато нали сега е тънкия момент - отиваш в долния край на прозореца за ресайзването и избираш от падащото меню третата команда от горе на долу пиша от телефона и сега може и да греша, но ще познаеш командата по това, че след името й в скоби пиише (best for rедуцтион) . И после ресайзваш. Аз само така успях за ресайзна снимки без да се нарушава видимо качеството.
                Експериментирай, в падащото меню июа още доста команди, влияещи в коренно различни насоки върху качеството


                едит - омандата е bicubic Sharper
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 01-01-14, 15:51.

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                  ЧНГ Ванка.Благодаря за пожеланията и да ти се връща всичко по две!
                  За ресйазването...пробвах с тази опция,но няма никаква разлика при мен от опцията по подразбиране-Bicubic Automatic!
                  Сравнявах ги,кьорих се...абсолютно еднакви два кадъра се получават.При бърза смяна на двата кадъра нищо не трепва дори,а камо ли някаква промяна!
                  Абе разбрах къде съм сбъркал...Доверих се на Пикасата,че там мога да ресайзвам на един път всичките снимки,а в ФШ трябва една по една само,че тя ми е разказала играта на качеството.Интересното е,че досега не съм го забелязал ,а доста често ресайзвам с нея.Вече обаче няма да е така...ще ги цъкам една по една с ФШ...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    ЧНГ Ванка.Благодаря за пожеланията и да ти се връща всичко по две!
                    За ресйазването...пробвах с тази опция,но няма никаква разлика при мен от опцията по подразбиране-Bicubic Automatic!
                    Сравнявах ги,кьорих се...абсолютно еднакви два кадъра се получават.При бърза смяна на двата кадъра нищо не трепва дори,а камо ли някаква промяна!
                    Абе разбрах къде съм сбъркал...Доверих се на Пикасата,че там мога да ресайзвам на един път всичките снимки,а в ФШ трябва една по една само,че тя ми е разказала играта на качеството.Интересното е,че досега не съм го забелязал ,а доста често ресайзвам с нея.Вече обаче няма да е така...ще ги цъкам една по една с ФШ...
                    Поздрави!
                    Зависи от кадъра, при определени кадри изпълнени с много деетайли разлика има, малко но точно, че да ти хареса

                    - с CS6, също можеш да ресайзваш зяла папка примерно, разгледай в тубата има описано доста нагледно как се прави Batch processing с automate. Ако не се справиш пиши да ти врътна една инструкциика

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                      Ок благодаря Ванка!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                        Пикасата е забавление за бабешко парти и снимки за спомен.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                          В моята галерия със снимки направих пост с ресйаз от Пикаса и ресайз с Фотошоп-паралелно,за да се види разликата.
                          Можем да пренесем дискусията там,за да не разводняваме темата тук повече/ако има въобще какво повече да обсъждаме де!
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...07#post2383207
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                            Честита нова година!
                            Пожелавам на всички здраве и щастие през 2014

                            Любо, надявам се някой ден и аз да изпитам подобни чувства.
                            Поздравявам те с тази снимка
                            Последно редактирано от verter; 01-01-14, 18:57.
                            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                            0888/00-55-37

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                              Любо благодаря ти за снимките и за споделянето. Страхнотно мястно. Даже си имам нов уолпейпър ( снимката с дървото )

                              ЧНГ!
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко часа магия на яз. Жребчево.

                                Благодаря ви приятели!
                                Благодаря и за снимката...невероятна е .
                                Пожелавам ти да изпиташ подобна емоция и вярвам,че няма да забравиш усещането и преживяното много дълго време!
                                П.П.Ето още една снимка от мястото...



                                Радвам се,че ви харесва това което споделям тук с вас.Наистина...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X