Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Самотраки - Близко, или далеч ?" - Пътуването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Самотраки - Близко, или далеч ?" - Пътуването

    Благодаря, ще дам инфо след завръщането!
    Руен Хаджиниколов

    Коментар


    • #32
      От: "Самотраки - Близко, или далеч ?" - Пътуването



      Последно редактирано от MarioLG; 11-02-15, 10:23.

      Коментар


      • #33
        От: "Самотраки - Близко, или далеч ?" - Пътуването

        Има едно местенце на Самотраки, което оставих за друго идване. Църквата Panagia Krimniotissa. Тя е кацнала на една скала точно над плажа Пахия Амос. До нея може да се стигне като се отклоните от пътя водещ до плажа. В ляво има отбивка и черен път води нагоре, но...
        Аз бях точно след голямото земетресение. Бяха валели проливни дъждове. Скални маси се бяха свлекли на пътя. С всякаква техника хората разчистваха след природния погром.Багери, фадроми, трактори.....Църквата се вижда от далече и всячески ми се искаше да отида до там и да се насладя на гледката. Сигурен съм, че е вълнуваща. Тръгнах по пътя.След около два километра изпреварих един верижен трактор, пъплещ нагоре. Но не след дълго настилката стана мека и хлъзгава и не посмях да продължа.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG3191.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5641278

        ако се вгледате внимателно ще видите църквата на скалата в далечината.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG3192.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5641279

        а това са снимки от мястото до което бях стигнал.Долу се вижда и плажът Пахия Амос.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG3193.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5641280

        За Самотраки не се сещам други места. но почти цялото крайбрежие е камък по който може да се кара. Стига се и до върха на носа при генераторите.
        Но предполагам някой колега който познава по-добре острова от мен ще бъде по-полезен.

        За Тасос колегата Янчо е показал чудесни снимки, но мога да се опитам да бъда малко по-подробен.
        Тасос просто е създаден за offroad.
        Една от най-големите природни забележителности на острова е така наречения "Гьол". Природата е изваяла басейн в скалите с дълбочина поне 3-4 метра.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010077.jpg
Прегледи:1
Размер:245.1 КБ
ID:5641282
        Ето го природният басейн. Няма начин да не се хвърли човек в него.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010085.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:5641283
        Кеф !

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010091.jpg
Прегледи:1
Размер:223.0 КБ
ID:5641284
        Ама не бях помислил, че единственият изход е стената деляща го от морето. А този ден то не беше съвсем спокойно.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010080-crop.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5641285

        Та след като си поиграхме на играта аз излизам, то ме бута обратно пет, шест пъти
        вече бях вън.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010093.jpg
Прегледи:1
Размер:306.5 КБ
ID:5641286

        Сега обаче следваше най-гадното. Изкачване по доста стръмна пътека /къде я има, къде я няма/ до мястото където бях оставил колата.
        А сега да се опитам да обясня как да стигнете до Гьола.
        Където и да сте отседнали трябва да се окажете на южната страна на острова. В най-лошия случай, ако сте от северната са около 50 км. Най-големия град на юг е Лименария. За това ще го взема за отправна точка. Посоката е изток, а целта големия манастир Свети Архангел Михаил. Минавате през Потос, Псили Амос /десетина километра/ и виждате в дясно голяма бензиностанция в която дават и коли под наем. Продължавате направо и не след дълго пътя прави остър завой на ляво/ почти под прав ъгъл/, като в дясно ви остава един хотел. Веднага след това ще видите отклонение в дясно и тръгвате по него. Пътят е тесничък и се спуска към плажа "Калами"/Прекрасен плаж, ако търсите уединение/. Преди плажа завивате на ляво и започвате изкачване /стръмничко/ по кофти път/скала, а върху нея пясък. Когато видите стара каменна кошара

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010096.jpg
Прегледи:1
Размер:212.5 КБ
ID:5641287
        паркирайте колата и от тук, 250-300 метра надолу пеша и сте на гьола.
        Не се лъжете да паркирате на сянка под някое дърво, защото козите само това чакат.Качват се на капака, покрива и си хрупат сладко маслинови клончета.

        Бях поставил и снимки от google earth с подробно начертан път, но не се отвориха. Може би админите ги трият защото не са мои.
        Дано съм бил полезен. По нататък ще ви разкажа за другите черни пътища и пътеки на Тасос.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от MarioLG; 11-02-15, 14:49.

        Коментар


        • #34
          От: "Самотраки - Близко, или далеч ?" - Пътуването

          Благодаря и аз!
          Регистрирах се в offroad-bulgaria.com заради тези пътешествия, в които ни водите.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X