Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пълна обиколка на Халкидики

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пълна обиколка на Халкидики

    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
    Благодаря за пътеписа!

    Полезна информация ако някой иска да пътува и хубави разкази със снимки, които да разпалят желанието за път.

    А лесните за заобикаляне тол-пунктове са разпространени и по магистралата Солун - Атина. На всяка "порта" събират от евро и половина до две и половина. Може да се заобиколи като човек си добавя от 5 до 10 километра път и от 10 до 15 минути време към пътя. За да се спестят толкова малки суми не си струва. А и да не забравяме разхода на гориво при обиколката, че е поне половин литър отгоре.
    Пътеписа е много грамотно и интересно написан!!
    А това за тол таксите и избягването им си е наш български почерк...от приказката за триците и брашното!!
    Бях един път по тези древни места и след четенето на хубавия пътепис ми се иска пак да отида...Да даде Бог здраве и средства!!!
    поздрави!!

    Коментар


    • #17
      От: Пълна обиколка на Халкидики

      Благодаря за отделеното време, споделените преживявания, инфо и труда! Прочетох го цялото с голям интерес.

      Коментар


      • #18
        От: Пълна обиколка на Халкидики

        Много полезна и увлекателна информация!! Наистина заслужавате благодарностите ни за положения труд!!!Предстои ни пътуване до Афитос от Благоевград и бях решила да изберем маршрут от Ставрос надолу покрай морето, надявайки се да е по-живописно и спокойно, но като разглеждам картата , не мога дапреценя дали има достатъчно удобни пътища в тази посока и затова искам да помоля да ме посъветвате за най-добрия вариант- хубав и спокоен път, красива гледка и добра маркировка, и всичко останало)Благодаря предварително!!

        Коментар


        • #19
          От: Пълна обиколка на Халкидики

          Ако не съм закъснял, моят съвет е да следвате трасето, по който аз съм минал и който съм описал по-горе (край ез. Волви, с.Аполония наляво и през Полигирос). Пътят е спокоен и хубав, до Полигирос почти няма движение. Ако минете през Ставрос надолу удължавате пробега с 35 км, а няма да имате кой знае какви гледки, защото е залесено. Ако пък слезете чак до Йерисос за да тръгнете на запад и да сте по-близо до брега заради гледките, удължаването става 40 км. Ако под маркировка имаш предвид пътепоказатели, има достатъчно. Ако имаш предвид хоризонталната маркировка, през ноември 2012 г. почти не си личеше. Сега не знам как е. Успех !
          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

          Коментар


          • #20
            От: Пълна обиколка на Халкидики

            Благодаря за интересния пътепис. Преди месец и ние разгледахме някои места Ето няколко снимки от Сарти. Намира се на 79 км от Полигирос. Селото е построено през 1922 г. от бежанци от Мала Азия. Първоначалното му име е било Афися. Има красива крайбрежна алея, която минава между плажа и таверните . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070937.jpg
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5489561В центъра на селото животът си минава както в старите времена. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070949.jpg
Прегледи:1
Размер:243.0 КБ
ID:5489567 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070940.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5489562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070942.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5489564 Градинките са китни и красиви: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070950.jpg
Прегледи:1
Размер:324.2 КБ
ID:5489568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070951.jpg
Прегледи:1
Размер:318.8 КБ
ID:5489569 Новите сгради са двуетажни и не се напрапват на чужденеца: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070943.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5489565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070941.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5489563 На Великден цял ден се чуваха песнопения, но пред църквата нямаше навалица: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070947.jpg
Прегледи:1
Размер:180.5 КБ
ID:5489566 Някои къщи с по-големи дворове имаха жив плет Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070952.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5489570 от кактуси : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070954.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5489572, чиито плодове май са ядливи „ но още бяха зелени, защото са червени Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070953.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5489571 Северно от селото има малка пристанище: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070956.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5489574Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070955.jpg
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5489573
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #21
              От: Пълна обиколка на Халкидики

              И текстът и снимките много ми харесаха.Благодаря.

              Коментар


              • #22
                От: Пълна обиколка на Халкидики

                Благодаря на zippel за този и за всичките му други разкази. Благодаря за всички тези подробности и за огромния труд, който полагаш за да ни радваш като споделяш с нас твоите пътеписи.

                Огромно БЛАГОДАРЯ!!!
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X