Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Последен влак" за Тунис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
    Прекрасно и забавно
    Пресни български фурми ядох в Лозенец, виреят по южното черноморие, бяха ми дали да опитам, не се продаваха
    За синковеца ти, да ходи в Камиларовград да пита как се гледат камили ​​​​​​, сигурно има останал някой стар керванджия. Като дете съм виждал камила по улиците там като сме си ходили на село
    "Камиларов град" = Ортакьой = Ивайловград?
    То там си има едно село Камилски дол до язовира.

    А изпуснах финиковата палма, която посадих едно време от костилка, преди да замина в казарма. Уволнявам се - гледам саксията празна. Майка ми вика: "поливам, ама две години - нищо не се показа". Реших да я изхвърля, изсипах пръстта и ... шах - костилката пуснала израстък като покълнало бобено зърно. След още година се показа едно листо, на следващата година - още едно... и така за 30+ години се оформи дръвче, което обаче залиня, пак тръгнах да го изхвърлям и установих, че кошчето за боклук, позвано за саксия е цялото изпълнено с навити като въжета корени Пръст не беше останала - само корени със заблуждаващ - същия като пръст цвят. Пресадих го в една бъчва (вече нямаше начин да се мести от сам човек) и си се оформи палма. Само още 70 години ѝ трябваха да почне да ражда, ама нà - остаря много майка ми, отиде в старчески дом, през това време никой не поливал палмата и тя неспасяемо увяхнала...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      Тц, камилари казват на тополовградчани. Даже и герб имат такъв, с камила. От Свиленград посока Тополовград като се свие по моста "Звездата" и на уширението се вижда табелата с герба отдясно. Малко преди с. Българска поляна
      Някога са се прехранвали с камилски кервани, там съм виждал камила
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Те всички камили в България - например по плажовете, дето ги разхождаха, за да се снимат туристи върху тях, си бяха местни.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X