Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Калифорния 2010 в много снимки

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Айде отивай в Йосемити вече! Пуснал си шкембе от тия разходки с колата и мазната американска храна. Там, в планинта, ще се раздвижиш, имаш нужда. И не ми казвай, че аз съм дебел, а си виж снимката на фона на острова.
    WEB Cam



    Та както се вижда...аз зимни дрехи нямам и гумите на колата са летни, и не пускат с тях

    Коментар


    • #92
      До: Калифорния 2010 в много снимки

      Аман от оправдания, айде тогава върви в Долината на смъртта, та да видим и ние пътуващите камъни. Или си купи яке и обувки за 100 долара и отивай в Йосемити-и-и-и
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #93
        До: Калифорния 2010 в много снимки

        Днес посетихме един друг курортен град - Кармел.

        Красиви къщи, красиви голф игрища и красив скалист бряг.











































        И самият град







































































































        Колата на Google Street View.









        "изкуство"









        е така се спира











        Наторяване на безкрайни ягодови ниви.





        Ето така си теглят колите с кемперите.





        А зашо не и пикапа да си теглиш Додж Рам 2500..









        Коментар


        • #94
          До: Калифорния 2010 в много снимки

          Следя темата с интерес,но снимките от днес са върхът.Браво.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #95
            До: Калифорния 2010 в много снимки

            Отдавна се канех да посетя Golden gate park и академията на науките.

            Паркът е по-малък от Борисовата градина, разликата...
            Там се и намира академията на науките. Не знам колко е научно заведение или повече е атракцион.
            Сградата е разделена на 2 секции , в едната е джунглата и дъждовната гора заедно с аквариума,
            а другата е планетариум.

            Тропическата джунгла е изградена в огромна сфера. Вътре се поддъжа влагата и температурата в реалната природа.
            Събрани са всякакви растения и животни и са направили една мини джунгла.
            Аквариума от долу има секция със хищници и такава без. Мини коралов риф и т.н.
            Имат си и алигатор албинос.

            Планетариумът определено ме изуми. Представлява нещо като кино зала в формата на сфера, но столчетата са полу легнали,
            цялата стена насреща и тавана представлява 180 градусов екран. Прожекцията представлява виртуален полет над самия град,
            в космоса, луната, марс и цялата галактика. Графиката, звукът и ефектите дава някаква представа колко сме малки.
            Изключително красиво и приятно направено.

            Повече информация може да видите на сайта на академията:
            http://www.calacademy.org/

            След разходката из академията задължително минах през японската градина.
            Цветя, езерца, пагоди и нахални туристи. Всичко това за $7 на човек.

            Из самият парк има много игрища за всякакви спортове и забавления.
            Ако на някой все пак не му харесва парка, океанът и плажната ивица са на 200 метра от парка.










































































































































































































            С това разходката приключи.
            Времето взе да се оправя и гледам, че в Йосемити вече няма сняг.

            Коментар


            • #96
              До: Калифорния 2010 в много снимки

              Страхотно! Гледам в аквариума си имат даже арапайма! А пък за албиноса алигатор нямам думи!
              Благодаря!

              Коментар


              • #97
                До: Калифорния 2010 в много снимки

                В Йосемити да снимаш и водопада, сега ще е пълен и страхотно внушителен.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #98
                  До: Калифорния 2010 в много снимки

                  Много много красиво.
                  Благодаря страхотни снимки.
                  Константин Вълчанов.0888313247

                  Коментар


                  • #99
                    До: Калифорния 2010 в много снимки

                    Най-накрая времето се оправи и веднага тръгнах за Йосемити.
                    На около 300км от Сан Франциско, пътят минава през невероятно подредени земеделски плантации.
                    Може би така изглеждат всичките, но аз в България не съм виждал.

                    Бяхме наели стая в хотел в някакво малко градче на около 35км от входа на парка.
                    С изненада открихме, че от входа на парка до самият посетителски център и водопадите са около 40 км през перфектен планински

                    път.

                    Такса за вход нямаше , но събираха дарения и някак си при тази красота няма как да не си дадеш парите за вход.

                    След като караш 40 км през гъста гора не очакваш такава гледка.

                    Първият ден се мотахме из целият център и по близките пътечки.
                    Вторият ден изкачихме пътеката която води покрай долният и горният водопад.

















                    Един от малките водопади.



















                    Долината. От ляво е скалата Ел Капитан, средата Halfdome и в дясно.. един водопад с трудно име.

















                    По-чиста река не бях виждал. Водата беше кристално чиста.



































                    Горният водопад, не съм и предполагал, че ще се кача почти до върха на водопада.
                    Разбира се пътеката беше доста трудна, особено за кашкавал-турист като мен.









                    Халфдом-а

















                    Долният водопад









                    Долу по скалите, начинаещите алпинисти се забавляват







                    От тук нагоре пътеката започва на зиг-заг право нагоре.
                    Много изморително, но всяка гледка си заслужава.





































                    Най-накрая, след 2 часа катерене, при страхотен пек стигнах до горният водопад.















                    Със сигурност по снимки не може да се усети размера на всичко наоколо.
                    Надолу по пътеката при преспата се виждат хора.









                    Това беше, аз бях до тук. Пътеката продължава до върха на водопада, но аз неможех повече.
                    Очакваше ме и 2 часа слизане на долу, а и над 300 км за прибиране.

                    Най-после на паркинга.







                    Докато се подмотавам забелязах, ливадата напред се напълни с фотографи и техника за хиляди долараи.
                    Обърнха се назад и кубето си има шапка.











                    Последна спирка преди да излезем от планината и да хванем безкрайните магистрали.






                    Йосемити е нещо невероятно и за съжаление трябва да се види на живо за да се усети чувството.

                    Коментар


                    • До: Калифорния 2010 в много снимки

                      Добре, сега съм почти доволен. Можеше да се покатериш още, но айде... Имаш време и за Долината на Смъртта, пък виш там и за Каньона, Монюмент вали и прочие.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • До: Калифорния 2010 в много снимки

                        Поздравления, Венци!

                        Коментар


                        • До: Калифорния 2010 в много снимки

                          От една страна,вече ми е домъчняло за тебе ама като се замисля....кога ще ги видя тия неща..... ама айде постой още малко и после самолета и............Варна
                          Страхотни снимки!!!
                          Последно редактирано от D.Bonev; 28-04-10, 19:28. Причина: правопис
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Калифорния 2010 в много снимки

                            Абе, Малък, отиде ли до Долината на смъртта? Нещо взе да се спотайваш, да не си хванал някоя от тия, дето карат кънки по прашки на крайбрежната алея в Малибу и да си решил да емигрираш? Ше се разправям с тебе, я вземи да понапишеш и покажеш нещо
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: Калифорния 2010 в много снимки

                              Служебните ангажименти се увеличиха, и поради ред други причини,
                              всички далечни дестинации отпаднаха.

                              Почивните дни мисля все пак да се разходя някъде около СФ.

                              Коментар


                              • До: Калифорния 2010 в много снимки

                                За днес плана беше Гигантските секвои.
                                350 км в едната посока.
                                150км планински пътчета и много красиви гледки.
                                След Йосемити, за съжаление там ми се видя адско скучно.

                                След като разгледахме Генерал Шърман нямаше какво повече да се види в тази гора
                                и поразрових ГПС-а за по интересни точки и се насочих към най-близката.
                                Красива и голяма скала по която има изградена пътека и невероятни гледки.
                                От снимките разбира се не може да се усети и дори най-малка представа.

                                Редакция за коментари :

                                Пътят минава покрай този язовир. Освен за производство на електроенергия го използват и за поливане на безкрайните земеделски земи.














                                Тук започна изкачването в планината. Страхотен път, страхотна настилка.















                                Над 1800-2000 м надморска височина си имаше сняг. Въпреки, че беше много топло снегът беше доста корав и на места преспите бяха над 1 метър.













                                Образувани водопади от топящият се сняг покрай пътя има през 200 метра.







                                Главната атракция, Гигандската гора.







                                Огромните секвой. Доста посещавано място. Невъзможно е да снимаш без да хванеш някой турист в кадър.





























                                Информационна табела относно секвоите. Най-интересното е ,че 100 годишна секвоя, стеблото и е дебело колкото стотинка от 50 ст.



                                И най-известната секвоя - Генерал Шърман. Нещо загубих интерес и не обърнах внимание защо е толкова интересна.










                                Снегът..



                                и водопадче



                                И това беше.. 350 км за 2 бора. Бях доста разочарован. Разцъках ГПС-а и намерих някакви забележителности. тръгнах доста предубеден.
                                Но като стигнах ми мина

                                Обезопасена пътека до хребета на една огромна скала. Изключително красиво.





































                                Интересното но не за добро в този парк е, че въздуха от долината и големите градове така се завихря ,че там се изсипва най-мръсният.
                                И това разрушава парка.





                                Циганска му работа. На върха на скалата някой си изпуснал шишето.











                                Старият път е минавал от тук, но са го отбили, сега е само атракция.



                                Еййй там горе в ляво на върха на скалата бях малко преди това.



                                На връщане минахме покрай друг язовир, който скоро се е напълнил. Освен големите дървета под водата има и една беседка.







                                От тук вече следваха нови 300 км в жегата по скучни магистрали.

                                С това моите пътешествия из Щатите приключиха.
                                Следващият(последният) ми уикнед тук мисля да се изкъпя в океана и да си се прибирам към БГ.
                                Последно редактирано от Венци- малкия; 17-05-10, 02:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X