Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карибски острови или моята Карибска сватба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карибски острови или моята Карибска сватба

    Доста време се каня да споделя това незабравимо пътуване с вас. Като всяко далечно пътуване и това започва от голям Европейки град с международно летище. За наше щастие има полети директно от Бургас за Лондон, в повечето от пътуванията които съм правил най-много ме мъчи транспорта с кола до София или Истанбул и на връщане пак.

    В Лондон кацнахме късно вечерта и се настанихме в малко но чисто хотелче близо до гара Виктория, чудесна изходна точка за разходки пеша из по-известните забележителности на града.

    На сутринта докато вървяхме към двореца на кралицата това нещо определено привлече погледа ми:



    За Лондон бяхме слушали много, но поради една или друга причина не бяхме стъпвали там. Реда и чистотата на централен Лондон не могат да не направят впечатление.

    Ето ни пред вратите на двореца:


    От двореца се насочихме към Big Ben по алея в парка посветена на принцеса Даяна. Покрай нас имаше много животни свободно разхождащи се в парка.



    Четири патки



    Гледал съм филми за Абатството но на живо е неописуемо, усеща се Английската монархия колко е била велика само по излъчването на една сграда.













    Кумицата и шаферката, изглеждам щастлив






    Насочихме се към прословутото виенско колело "London Eye", как само звучи.






    По пътя ни напомниха, че е хелоин. Тази кака искаше да ни гримира за празника


    Аз и без грим го докарвам


    Следващите снимки са от "Окото на Лондон". За да се качим на него чакахме около 1 час, но си заслужаваше всяка минута.

    Жените малко се сковаха при влизането в тези "ампулки"



    Един оборот на колелото трае 45 минути, слизането и качването става без да спира.



    Темза



    Тук се вижда сградата на MI8



    Обратно на земята ни чакаше изложба на Салвадор Дали, но мнозинството в компанията казаха НЕ



    А кой е с нашите дами



    Посетихме още куп забележителности като имах чувството, че ще ми се откачат краката от ходене, накрая се закотвихме в едни Италиански ресторант и никой не беше в състояние да ни вдигне от там.











    Е само си мислехме така жените се бяха подготвили и знаеха какво е и къде е улица Оксфорд . Магазини много магазини, нямащи край



    Без да знаем всички ще запомнят една моя реплика по време на вечерята ни в ресторант. Когато бъдещата ми жена ахана при вида на купа пълна с ягоди аз я секнах с думите "Недей си поръчва от тези дунапренови ягоди отиваме в рая и там ще ядем всякакви плодове докато се пръснем"

    Следва ............

  • #2
    До: Карибски острови или моята Карибска свадба

    Оженил си се! Честито, да е жива и здрава съпругата ти да ти харчи парите, пък ти да и се радваш!.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      До: Карибски острови или моята Карибска сватба

      Ти верно ли се ожени!!!!

      Коментар


      • #4
        До: Карибски острови или моята Карибска сватба

        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
        Ти верно ли се ожени!!!!
        Да бе виж:



        Ама чакай сега имам 9 дена за споделяне преди да стигнем до сватбата

        Коментар


        • #5
          До: Карибски острови или моята Карибска сватба

          Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
          Ти верно ли се ожени!!!!
          Нали знаеш човек и добре да живее ......
          O888888-211

          Коментар


          • #6
            До: Карибски острови или моята Карибска сватба

            Айде ЧЕСТИТО и ти си вече в нашата ПАРТИЯ на БРАКУВАНИТЕ!!! Айде още веднъж честито - "Трябва ми..." - доста често ще започнеш да го чуваш Живи и ЗДРАВИ!!!

            Коментар


            • #7
              До: Карибски острови или моята Карибска сватба

              Честито и от мен

              Пускай снимките тук и после честитките ще ги отделя в друга тема

              Коментар


              • #8
                До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                Ама чакай сега имам 9 дена за споделяне преди да стигнем до сватбата
                Ама ти това е трябвало да го споделиш преди свадбата за да те разубедим. В партията на "бракуваните" не е лесно. Ама вече е късно като гледам.
                Майтапя се. Честито!
                Чакам с нетърпение продължението на темата. Страхотни снимки до тук.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                  Живи и здрави.Таз година булка, догодина люлка!

                  Аз като се ожених, колега ми каза "Мъж ако не мълчи, жена ако не гълчи, семейство няма!"

                  ПП Ти как от 2 блондинки с теб улучи чернокосата?
                  Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                    Е-е-е, най-после.... вече си мислех, че Вяра не те е взела въпреки Карибите.
                    Добре дошъл в социалната група на бракуваните!!!
                    Що пък да си по-добре от нас..
                    Поздрави от цялата банда дето се навърта в къщи!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                      Островът, който избрахме за нашата сватба еСейнт Лусия на английски: Saint Lucia, известен и като Света Лусия е островна държава в източната част на Карибско море. Разположена е върху едноименен вулканичен остров, част от групата на Малките антилски острови. Столицата е Кастрийс. Следите от вулканичния произход на острова се забелязват навсякъде. В южната част на острова има верига от 18 вулканически конуса и голям брои кратери. Климатът е тропичен със средни месечни температури 18-26оС и валежи от 1700 до 3500 мм. Островът има изключително красиви плажове, оградени с тропични гори.
                      Основа на икономиката на страната са селското стопанство, туризмът, риболовът. Света Лусия е вторият най-голям производител на банани в Карибите. Около 94% от населението са потомци на негри и мулати, останалите са с британски и френски произход.
                      В миналото страната е била владение на Испания, а след това и на Франция. В интензивната борба на колониалните сили за владения в Новия свят Сейнт Лусия от 1650 г. става спорна земя между Англия и Франция. Никой друг карибски остров не си е сменял собственика толкова често. През 1814 в крайна сметка Сейнт Лусия е дадена на британската корона. През 1838 колонията се присъединява към Съюза на подветрените острови. През 1967 островната република получава статут на свободно управлявана държава в рамките на Западно индийските държави, а на 22. февруари 1979 Сейнт Лусия получава независимостта си. Към 2006 г. е членка на Общността на нациите.

                      Кацнахме на летището късния следобед, температурата на въздуха беше поне 30 градуса. Самото летище представляваше дървена постройка тип бунгало . Вън ни чакаше транспорта до курорта, в който бяхме резервирали страхотна вила с всички удобства.
                      Потеглихме и всички възкликнахме като видяхме самолета, с който бяхме кацнали преди малко, той беше като Гъливер в страната на джуджетата в сравнение с летището. Стоеше някак си неестествено в заобикалящата го среда.

                      Пътувахме дълго, оказа се, че курорта е в другата част на острова, а ние вече бяхме гладни и жадни. Спряхме на нещо като крайпътно капанче и с радост установихме, че BBQто което приготвяха ни отговаря на вкуса.

                      Пристигнахме по тъмно защото е зима слънцето залязва около 17:00ч.
                      Мъчеше ни часовата разлика и недоспиването, но всички бяхме решили да не си лягаме за да можем по бързо да се аклиматизираме. В къщата ни чакаше бутилка вино подарък за добре дошли, но никой не и обърна внимание мъжката част на компанията директно се изсипахме в басейна на къщата който беше обграден от всякакви тропически палми и цветя. След малко към нас се присъединиха и половинките ни като ни провокираха да се замислим какви късметлии сме всъщност. Стояхме си всички в басейна като съзерцавахме звездите, но умората в нас рязко ни превзе и легнахме да се наспим.

                      На сутринта без да сме се уговаряли всички станахме по едно и също време точно 05:00 ч. по тукашните часовници

                      Трудно се описва какво се върти в главата на човек който е на напълно непознато място и има куп очаквания от него без да има идея от къде да започне на къде да тръгне какво да прави. А в същото време има и една еуфория от всичко това около него.

                      Въпросът беше какво да правим толкова рано сутринта или може би късно вечерта . Как какво отиваме на плаж.

                      Любимата ми палма плоска палма



                      Изгледи от уличките на курорта









                      Не открихме кой да ни снима и ползвахме една улична лампа за стойка



                      Плажът



                      Целият е само за нас. Сега разбрах защо туристите на Слънчев Бряг ходят толкова рано на плажа



                      Всички животинки бяха много доверчиви и се приближаваха без страх до хората, на няколко пъти до нас се приближи и колибри, ама много са бързи тези хеликоптерчета докато хвана апарата и офейкват



                      А това си стоеше на плажа нямат си мангали и вторични суровини



                      Кеф ......



                      И в къщата си е кеф



                      Научих че няма забрана за шофиране извън пътя и веднага наех първото 4х4 което открих а именно новата Гранд Витара с автоматична трансмисия.
                      Веднага хванах гората



                      Колицата се справяше доста зле с терена отдавах го на гумите!

                      Изглед на нашите вили.



                      Тук установих че Витара въобще не и харесва да я карам, без да съм издевателствал над нея скоростната кутия блокира. Естествено бях увикан от пасажерите, ама какво да направя като вече не се произвеждат истински коли



                      Следва......

                      Коментар


                      • #12
                        До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                        Дотук само красота, навсякъде......

                        Коментар


                        • #13
                          До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                          Поздравления за сватба и за снимките!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                            ЧЕСТИТО ЗА СВАТБАТА

                            Кажи сега а Витарата,че отивам на Колорадо и ми трябва нещо да наема из снега,няма да е Витара като гледам
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              До: Карибски острови или моята Карибска сватба

                              Честито и от мен
                              Three witches watch three Swatch watches.
                              Which witch watch which Swatch watch?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X