Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до САЩ

    Пак така. Дори и с група, визите се издават индивидуално. САЩ нямат "туристическа" виза. Имат обща посетителска, което включва бизнес, туризъм, посещение на роднини и т.н. Съответно, точно за тая има най-много откази.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до САЩ

      Един съвет за каквато и виза да си мислите като си взимате билета, той е двупосочен датата на връщане по е добре да е след месец т.е месец престой, а от там разбира се срещу глова ви се сменя полета. За туристи не се гледа с добро око за по-голям престой. Като вземете виза тук, неозначава че там ще ви пуснат да влезете, могат да ви върнат обратно. Водих моята приятелка миналат година и това, че датата за обратния полет беше за след 3 месеца се оказа мн голям проблем щяха да я върнат още същия ден.Ако имаш някакви въпроси, пиши на лични.

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до САЩ

        3 месеца туризъм си е много съмнително от всякаква гледна точка.

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до САЩ

          Три месеца за туризъм в щатите са еквивалентни на около 4-5 дена в БГ. Т.е. колкото ще видиш от БГ за 4 дена, толкова от щатите за три месеца.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до САЩ

            Тънка подробност е, че три месеца за двама човека туризъм в САЩ е доста скъпо меропроятие

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до САЩ

              Факт. Много малко ще са българите, които да могат да докажат такъв законен доход, а в посолството не пасат трева и са наясно, че ако можеш да избухаш 40-50 хил $ за туризъм, 99% не ти е съвсем чиста работата.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до САЩ

                То и да можеш да докажеш доход пак ще те резнат ако решат...Моя близка с легални доходи доста над тия на средния американец,лекар,говори перфектен английски с покана за медицински конгрес на 65 години я отрязаха,в същото време на приятели бабата на същите години без бъкел да знае никакъв чужд език взе виза от воле да ходи да им гледа децата...Няма никаква логика,не вярвам да е заради парите за интервю,те са жълти стотинки за тях...

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до САЩ

                  Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                  То и да можеш да докажеш доход пак ще те резнат ако решат...Моя близка с легални доходи доста над тия на средния американец,лекар,говори перфектен английски с покана за медицински конгрес на 65 години я отрязаха,в същото време на приятели бабата на същите години без бъкел да знае никакъв чужд език взе виза от воле да ходи да им гледа децата...Няма никаква логика,не вярвам да е заради парите за интервю,те са жълти стотинки за тях...
                  Последното ми интервю, преди мен двама на по 20 години, на въпроса "кога се оженихте" последва отговор "миналата седмица", след което последва "ще си получите визите с куриер". Чакай ги да се върнат. След което пък на мен ми връчиха един лист с указания, как да ги убедя, че ще се върна, демек ме отрязаха . Ама язе съм ергенин на 30+. Парите не са толкова жълти стотинки, посолството сигурно може да се издържа от тях. Иначе да са без пари, или едни 20 долара, както е за някои други страни.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    От: Пътуване до САЩ

                    Пак така. Дори и с група, визите се издават индивидуално. САЩ нямат "туристическа" виза. Имат обща посетителска, което включва бизнес, туризъм, посещение на роднини и т.н. Съответно, точно за тая има най-много откази.
                    Съгласен съм с вашия анализ на ситуацията.
                    stumble guys

                    Коментар


                    • #25
                      След като начинаещият съфорумец ми вдигна темата, да добавя и аз нещо. Заради ковида ходенето през 20г се отложи, но го направихме миналата година септември.Десет дни в Чикаго , два на Ниагара от към Канадска страна, три дни на Хюстън. За малко се разминахме с едно изстрелване на ракета, но има какво да се види. Не знам дали ще се наканя да отида пак, но като за първи път беше добре.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X