Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до САЩ

    Одъртях, а още не съм ходил до щатите. Намислил съм да се разходим с жената до там през следващата година. Най лаишкия въпрос - някой може ли да ми каже колко време предварително мога да кандидатствам за виза/интервю/ ? Щото си мисля поне около 3 месеца по рано да си вземем билети за самолета. Пътуването се очертава към май-юни.

  • #2
    От: Пътуване до САЩ

    В момента дават 10 годишна виза, така че можеш да се запишеш веднага. Пожелавам успех, мен ме отрязаха два пъти. Повече не мисля да се занимавам с тях.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до САЩ

      Около три месеца е нормално. Сега процедурите са млако по-бързи от едно време, но това ще го уговаряш с агенцията, с която ще пътуваш.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до САЩ

        Ако си над 40 и те одобрят ще ти дадат поне 3 годишна.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до САЩ

          Влез на сайта на посолството - всичко е описано подробно, ако нямате покана от близки ще е добре да покажете повече поводи за връщане в БГ: имоти, банкови сметки и т.н. Иначе могат да ви преценят като рискови и да увиснете с $320!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до САЩ

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Влез на сайта на посолството - всичко е описано подробно, ако нямате покана от близки ще е добре да покажете повече поводи за връщане в БГ: имоти, банкови сметки и т.н. Иначе могат да ви преценят като рискови и да увиснете с $320!
            По принцип да, дефакто не помага. Най-много накланят везните жена и деца, пък и ако си по-дъртичък още по-добре.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до САЩ

              Вече съм на 60, няма за къде да им ставам имигрант. Шурата е от 15г в Чикаго, та ще прати покана.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до САЩ

                Ако не стане за щатите, има достойна алтернатива-Канада. Много подценявана дестинация.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до САЩ

                  Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  Вече съм на 60, няма за къде да им ставам имигрант. Шурата е от 15г в Чикаго, та ще прати покана.
                  Леля ми, лека и пръст на 70+ я отрязоха - потенциален имигрант...

                  Баща ми и него първия път, иска се подготовка защото това си е сериозно нещо, сметки, имоти, заеми, деца, работа и т.н.

                  Важно е и подготовка за интервюто.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до САЩ

                    Благодаря за отговорите, имаме време за подготовка. Пък каквото стане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до САЩ

                      Абсолютно никой не ме е питал подробно за сметки, имоти, родители и работа. И никога не ме викнаха на интервю. Да кажем, че първия път съм минал между капките с J1 виза. Ама после още два пъти ми дадоха виза, като втория път дори не се водех никъде официално на работа в БГ, да не говорим пък за имоти да съм имал на мое име.
                      Приятел, който кандидатства за виза с мен по същото време, имаше и проблеми със закона. Така де, какво е истинския левскар, ако поне веднъж в живота си не получи забрана да посещава футболни мачове и обвинение в хулиганство...Е, летя две седмици след мен.
                      Никаква логика няма в тия визи, не търсете под вола теле. На случаен принцип ги дават. Някога може и да не е било така. И Зелената карта и тя е същото тото.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до САЩ

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Ако не стане за щатите, има достойна алтернатива-Канада. Много подценявана дестинация.
                        Съгласи се,че Канада не е USA.
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до САЩ

                          Добре а като турист как се ходи ? Без разни познати и гостувания.
                          Само с организирана екскурзия ли ?
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до САЩ

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Добре а като турист как се ходи ? Без разни познати и гостувания.
                            Само с организирана екскурзия ли ?
                            Е то за туристическа виза си говорим тука. Друга закономерност(може би) - и двата пъти като ме отрязаха беше в края на годината. Моят приятел в щатите, който ми прати покана, забеляза, че на доста българи пак в края на годината са им отказали. Включително родители за сватба на децата им, които са съвсем редовни там. На моя приятел отказаха виза на сестра му, а той можеше тогава да и извади зелена карта. Теорията на конспирацията - има си процент отказани визи на година, и към края на годината си оправят статистиката. Въпреки, че всичките българи, дето можем да стигнем до там, сме има-няма 2 милиона, няма и да ни усетят. Но друго мое наблюдение - 300 доларес на човек, 3 дни в седмицата мисля имаше интервюта, едно 3 групи по 30 човека на ден. Това са си кинти.
                            п.п.Иначе всичкият крими контингент от БГ е там легално. Ама за такива като мен, дето искат да идат свят да видят - йок. Ако много ми е било зор да емигрирам, можех да ида на студентска бригада сто пъти до сега.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до САЩ

                              Покай "експириънса" на разни мои познати аз също стигам до заключението, че отказите са доста често на случаен принцип. Просто трябва определен процент да отрежат. А като не стига сухото, гори и суровото ...

                              Пробвай се, изпълни всички изисквания максимално стриктно и най-вероятно ще минеш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X