Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тази нощ излитаме за Ирак...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тази нощ излитаме за Ирак...

    Опасностите не ги коментирам. Но чудите се, а не помните ли преди години колко наши сънародници се натискаха да работят по тези места. Като Ирак и Сирия бяха едни от най-желаните но и труднодостъпни. А в Либия? Дали е било много по-различно? За няколкостотин $$.

    Коментар


    • #17
      От: Тази нощ излитаме за Ирак...

      Опасностите бяха несъизмеримо по-малки. Проблем бяха единствено смотаните условия.

      А с Ирак нещата замръзнаха в началото на войната им срещу Иран през 1980та, поне що се отнася до гражданските обекти. Баща ми беше командирован в Багдад за да огледа нещата за някакъв голям водоснабдителен обект, прибра се с доклада и войната почна две седмици след като кацна в София. И повече за ходене в Ирак не се чу нищо.

      И не, не бяха няколкостотин $. Бяха си няколко хиляди, по-малко отколкото за западняк, но все пак като за бял човек. Дребния детайл беше че парите се плащаха на българската държава (под формата примерно на Техноимпекс), а не директно на работещите.

      А от Техноимпекс в тяхна посока вече излизаха няколкостотин $ . В Техноимпекс оставаха около 80% от парите, до работещите стигаха около 20%.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Тази нощ излитаме за Ирак...

        Като гледам, май ползвате пътя през град Кут. Ако някой път тръгнете по този през Хила и Диуаниа (така и не го разбрах как точно се произнася на български този град ) препоръчвам, да се отбиете до Бабил ( Вавилон). Според мен си заслужава ( НО !!! -не съм сигурен дали са започнали да пускат цивилни в комплекса, преди беше военна база! ), а защо не и до Карбала -така де, ще станете "хаджии".
        А жегите сега, са така да се каже "БАШ" - до края на август са най-големите там. Зора е в началото, после се свиква. Първия път като стъпих там и имах чувството, че съм си пъхнал главата в готова за печене фурна- да видиш ти как бързо се свалят ръкавчетата на ризата и яката се вдига . Пожелавам успешни и безпроблемни работа и пребиваване.

        Коментар


        • #19
          От: Тази нощ излитаме за Ирак...

          Много интересно, благодаря!

          А имаш ли информация за Иракски Кюрдистан т.е. северната част на Ирак? След две седмици ще съм много близо до там и нещо ми се върти в главата... Информацията за там е че е съвсем спокойно.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #20
            От: Тази нощ излитаме за Ирак...

            Пратих ти лично,по принцип севера е спокоен до колкото може да се каже за Ирак,виж ,на юг..... НЕ
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Тази нощ излитаме за Ирак...

              Много интересни снимки от "наш вътрешен"човек показващ действителността. Аз честно си си мислех,че вече е доста по-добре. А то си е плашещо.Мерси за релистичния поглед.
              Жив и здрав да си.
              висете отпуснато

              Коментар


              • #22
                От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                Това е кратък клип ,асфалт пресичащ пустинята,мантинелата я няма,колците са премазани от танковете.....!




                Независимо че цари разруха и мизерия,Ирак е държава с огромен потенциал,само си спомнете че имат две огромни плавателни реки през държавата,незнам защо но нямам снимки с кладенците и рафинериите,по скоро бях учуден от огромните огньове които горят на комините,разбрах че нямат инсталации за втечняване на пропан бутана и го изгарят директно в атмосферата,нашия човек каза че на ден изгаряли около 170 000 $,незнам дали е вярно или не ,ако някой е по запознат да сподели,мислих че и да имат инсталация за втечняване,кой ще им го купи !От един тон нефт излиза примерно 2 тона нафта,половин тон бензин и още мазут...това е само пример без точност,докъто от 1 тон пропан бутан излиза пак 1 тон газ,а цената за транспорта е еднаква за тон нефт и тон газ....може би затова икономически не го правят ,знам ли ?
                Иракчани са корави хора,издържат на тая жега,живеят в мизерия,а наистина са с огромни възможности,просто никой няма интерес да станат независими,това е истината според мен,навсякъде където чуят България ,и те смятат за свой човек,приятел.....!Лично аз се смятам за доста по богат вътрешно,и не съжалявам дори за миг ,за жегата и всичко останало !

                Да си поговорим за жени....такива трудно ще видиш ,ако видиш то те са забулени,млади момичета видях в северен Ирак,студентки в техническия университет,колежки,пушеха,бяха със панталони,поли и добре изглеждаха,другаде видях жени на рецепцията на един хотел,всичко останало е забулено и се брои на пръсти !Може цял ден да обикалящ пеша из Багдад и да срещнеш 3-4 жени дори и забулени.....къде се крият неразбрах !

                Разхождахме се по алеята но богатите,аз се оглеждах за такси....след малко в обратна посока спря един бял лексус,попита ни закъде сме,казахме че отиваме в хотела,качи ни и ни закара до него,не беше такси,поискахме да му платим,той отказа,каза че ни е видял че се оглеждаме за такси и решил да не ни оставя под парещото слънце,момъка беше около 22-25 годишен.....!

                Когато наблизаваш чекпоин вечер,малко преди кпп-то ,се гасятфаровете,светка се осветлението в купето и се свалят прозорците,в противен случай могат да те отстрелят на кпп-то !
                Последно редактирано от Roninn; 12-08-12, 15:04.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                  Понеже нямам снимки на военните,картечарите и т.н попаднах на това.....Снимките от хотела ги правих от средната тераса на първия етаж,тази която се вижда....а това е снимка от година и нещо назад !

                  11 души за загинали, 21 са ранени при три експлозии в Багдад. По първоначална информация са атакувани няколко хотела.


                  Една от експлозиите е станала близо до хотел Палестина, информира СиЕнЕн. По информация на Ройтерс хотел Ищар Шератон е обгърнат в гъст черен дим, се издига на стотици метри в небето. Третата атакувана сграда е хотел Вавилон.

                  Няколко минути след първата експлозия други два силни взрива са избухнали близо до строго охраняваната „Зелена зона". Полиция и линейки са намират на местата на инцидентите. Кореспондентът на БиБиСи съобщава, че взривовете очевидно са били координирани и имат за цел да подкопаят постигнатото в областта на сигурността до момента.

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                    Не ти завиждам..
                    http://vbox7.com/play:2d6874d826

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                      Мда....обувките им се топят,не асфалта !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X