Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тази нощ излитаме за Ирак...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тази нощ излитаме за Ирак...

    Тази нощ излитаме за Ирак.....като чета ,никак не ми става весело....! Дано всичко да мине без проблеми че .....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: SOS - Критична ситуация с руски мото пътешественици

    ДАНО !!!!!! Че с Русия горе-долу се съобразяват.......ама с нас не.....Имаме кофти управляващи, пу..ки и не застават зад своите хора ,както Русия и Америка....Абе мани.......И не забравяйте ,че ние там сме чужда армия,тоест окупатори.....Пазете се и КЪСМЕТ !!
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #3
      От: SOS - Критична ситуация с руски мото пътешественици

      Здравейте,аз от вчера съм в Багдад и околностите,тука ситуацията е много особенна меко казано,трябва да се внимава с всичко,особенно поведението ти навън,гъмжи от въоръжени като за война и т.н.
      Пускам няколко снимки с телефона от днес ,понеже ако изкарам канонския обектив,може да ме сполети същото ,макар че е описан в митническата декларация....









      Не можеш да снимаш полицай,военен и т.н А те са навсякъде ....!

      А и цената на бензина е около 0.60 ст. за литър ! Мъка....мъка...братя !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: SOS - Критична ситуация с руски мото пътешественици

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Здравейте,аз от вчера съм в Багдад и околностите,тука ситуацията е много особенна меко казано,трябва да се внимава с всичко,особенно поведението ти навън,гъмжи от въоръжени като за война и т.н.!
        Мале баце,ти си луд !!!
        Няма да стъпя там за нищо на света!Ако ще и камъни да ям в България.
        Чудя се на Вики и Боико и компания как са се решили да одят в Сирия и там незнам кви си подобни.

        Коментар


        • #5
          От: Тази нощ излитаме за Ирак...

          Да позная ли , че си търсите служебни коли , взимай онова бялото , щом е 60ст бензина .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: Тази нощ излитаме за Ирак...

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Да позная ли , че си търсите служебни коли , взимай онова бялото , щом е 60ст бензина .
            Краси здрасти.... ....сега ни возят със такова....голям автомобил...за асфалт обаче.....
            А бензина за да бъда точен по днешния курс е 0.63 ст. за литър ....а как карат тука....няма ограничение на скороста,или ако има не съм разбрал..Няма знаци...с клаксоните си комуникират....хаус пълен......

            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Тази нощ излитаме за Ирак...

              Еееее не съм разбрал че темата е тука,пускам снимки !Някои съм ги правил с DSLR,други със сапунерка и най-вече с телефона !Качеството е различно !

              В момента в който кацнахме в Багдад,първото впечатление беше че нещо работят ,боядисват,мирише на боя в летището.....
              Обаче скоро разбрахме истината,горещата истина .....48 градуса на сянка.....боята се е напекла неистово и мирише....!
              Жега....жега...жега.....АД под небето...как живеят тея хора ,жега и жега....принципно до тук се изчерпвам......!
              Мога да разкажа малко за хората ,това което научих за тях ,от първа ръка......Делят се основно на шиити и сунити,едните пробладават на север,по разкрепостени са ,залаг на бизнес,наука и т.н Другите са по централната част и на Юг...те са фундаменталисти...традиционалисти....!
              Работят от неделя до четвъртък ,почивен ден петък и събота...!Работното им време е 6 часа,от 08:00 до 14:00,после приключват заради жегата ,никой не бърза за никъде,нещата просто се случват от днес за другата седмица,месец....и т.н Ефективно работят по 2-3 часа от работния ден,имат време за храна,молитва,баня.....! Доколкото разбрах заплатите им са около 300-400$ но ми се стори че при тях е почти по две ....незнам как е храната,защото се хранехме в хотелите.....Храната е пикантна,имат си домати,краставици,дини,пъпеши,чушки,нахут,фурми.....особенно дини,пъпеши има планини от тях.Гледат се целогодишно,вода в пустинята има много ,Саддам е правил канали за напояване,имаше сол даже в каналите кристализирала.....камили....В общи линии представата ми за Ирак на живо е съвсем друга,цари абсолютно военен режим,чек поинт на всеки 500 метра в населените места ,че и на по 100 метра,въоръжени с калашници,бронежилетки,каски и всичко необходимо за бой.По улиците цари хаос,движението е много натоварено,чуваш само клаксони,колите им са от възможно най-скипите до възможно на големите трошляци.....контраста е огромен,почти всичките са със спукани стъкла.....Когато кацнахме на летището първо видях това ...



              Улица в Басра




              Един от входовете на Басра



              Обичаен автосалон в центъра на Багдад



              Това е на аутобана между Багдад и Басра...около 600 км.



              Имахме щастието да видим река Ефрат,близо до Басра





              Тук в далечината ни казаха че е имало гора от палми,но американците ги изсякли,понеже оттам ги обстрелвали редовно





              Това е от хотела в Басра,това е фурма






              Това е канал в центъра на Басра,смърди на сяра,смрад,всичката канализация се изсипва директно вътре....Водата е зелена.температурата на сянка е 48 градуса...помия,воня страшна !



              Леко в страни от канала ....жегата е нетърпима .....



              Това е един едър иракчанин на пазара в центъра на Басра ,който шие традиционното им облекло,изключително възпитан и любезен човек,попитахме го може ли да го снимаме ,той каза да но първо ни почерпи според традицията ледена минерална вода и горещ чай....



              Това е нещо много интересно и обичайно в Ирак,нямат ток в по голямата част от денонощието,има решение все пак и то е че всякакви генератори бръмчат нон-стоп,някои си имат бизнес,имат огромни генератори,имат си клиенти и това са кабелите към тях,няма електромери,само казваш колко ампера ток искаш и си плащаш за толкова,киловатчас им е чужда дума !



              Ето и в друг квартал,на места неможеш да видиш небето буквално от мрежата кабели над теб....нямах с какво да ги снимам обаче...!






              Отивам да спя...за сега с последните две снимки спирам,те са от хотелската тераса в центъра на Багдад,температурата е около 40 градуса ,в далечината проблясва река Тигар !







              Отивам да спя и ще продължа утре ,със снимки и клипове от пустинята !
              Последно редактирано от Roninn; 10-08-12, 02:33.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                Здравейте,продължавам със снимките,това е същата снимка само че вече сутринта !Както казах реката е великата тигър.....


                Незнам дали забелязахте как града е обвит от нещо наподобяващо смог,това е вятър който носи пясък от пустинята,всичко е с пясък,създава впечатление че сградите са необитаеми,обаче пясъка е навсякъде,влиза ти в задника даже,температурата вече наближава 44-45 градуса а е само около 07:00 часа !




                Също от хотела,достъпа до хотела е все едно влизаш във военна база,пълна проверка на багажа,документите,колите,детектор за взривове ,това за да влезеш само в двора....после на входа на хотела металдетектор,скенер за багажа на отделна линия някъде в отделна сграда,пиколото ти взема багажа и след половин час ти го качват направо в стаята...обиск,преглед на документите и тогава влизаш.....Същата процедура я минаваш при всяко влизане,независимо че само си излезнал да видиш как пече слънцето,на входа има охрана с калашници и бронежилетки !




                Още малко кабели,в един такъв квартал слезнах да видя в един полусрутен гараж какъв магазин има,и какво продава.....Продавача ме попита какво желая,казах му че само гледам ,тогава той ме попита откъде съм,казах България,и получих отговор........ на български -Как сте в България....при вас е много хубаво...густо.... Оказа се че човека е бил в България,златни пясъци,много му е харесало,било е по времето на Саддам,сега неможе да отиде никъде...стана му много драго и ме изпрати до изхода....!



                Река тигър,това е будка за войник ......Отсреща в далечината се вижда нашия хотел,от който съм правил по горните снимки.




                Пускам още няколко снимки от Басра,това е една от къщите от алеята на богатите,в нея или съседната е живял един от синовете на Саддам,застрелян на съседната пресечка по време на размириците !По фасадата си личат дупките от куршуми,работници възстановяват ....




                Това са кадри в движение от Багдад до Басра през пустинята...разстоянието е около 600 км.Няма знаци,няма табели,няма спеед лимит,всеки кара колкото може и където може....










                Ето на тази снимка се вижда един овчар,пастир,това е на север над Багдад,планината която се вижда на хоризонта е Иран,температурата гони 50 градуса целзий на сянка.....Човека си язди камилата,пасе стадо камили,най-близкото населено място е на 80-100 км.Долу в храсталаците има канали с вода,водата идва от Ирански планини от хоризонта !Колкото и невероятно да изглежда вода има !



                Още от аутобана.....





                В общи линии раят на корейски и японски автомобили,сигорно над 70-80% колите са корейски,Киа и Хюндай,останалото Тойота,Нисан,Шевролет.....Европейски коли почти няма ,видях един голф 3,има ауди 80,опел кадет,аскони,дърти пежа,и доста пикапи с марката китайци дето се правят в Ловеч !Това е от Багдад




                Тази е отново от Басра.



                Тука жегата е нетърпима,по улиците неможеш да си държиш очите отворени,снимал съм със скорост 12000 и исо 100 ....Ф14....за който разбира ще разбере какво значи това....На тая улица ми беше най-горещо,като изключим пустинята !



                Ферма в нищото ...няма ток,няма комуникации,няма цивилизация



                Тука се наложи да сменим лачения джип !



                До където ти стига погледа пустиня,жега,АД...истински Ад....така съм си го представял,почти 50 градуса на сянка,ако намериш такава,на слънце се пукат камъните,горещия вятър те пронизва и задушава,ад.....това е адът да знаете...!

                Последно редактирано от Roninn; 10-08-12, 11:11.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                  Като гледам снимките и чета пътеписите ти, се чудя с какъв акъл си отишъл там..
                  Кракът ми няма да стъпи там ако е все такова положението, а и не мога да издържам на 35 градуса, а какво остава за 50..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                    Довечера и клипове ! Чао засега !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                      Егати ужаса! Само като гледах снимките и започнах да се потя...Повече няма да мрънкам, че вечер ми е горещо и възглавницата ми е потна...
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                        Добре дошъл! Пък другото.. майната му..
                        Не е истина какъв е ад там!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                          Евала за смелостта..........интересно ми е и чакам продължението.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                            Бравос за куража !
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тази нощ излитаме за Ирак...

                              Благодаря, за нещо различно от туристическите неща и за смелостта да правиш и снимки. Продължавай, чакаме.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X