Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Петиция против забраната за свободно къмпиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Петиция против забраната за свободно къмпиране

    Всеки,който се чуства засегнат може да подпише петицията.
    https://www.peticiq.com/270314?fbcli...gPM0eOeUCzLkAI
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    Аз съм засегнат, ама няма да уважа петицията. Основната причина е, че ОБИКАЛЯХ Черноморието (известно сега и като "бетономорие", също напоследък и като "ла*номорие") с палатчица под едната мишничка и една торбичка с дрешки - в другата. От тук: защо ме слагат под общ знаменател с кемперите и караваните? Не ме разбирайте на криво - нямам нищо против всяка форма на къмпингуване! И от там - моята палатка заема 2х1 метър, докато един румънски кемпер заема 50 квадрата, като в тея 50 квадрата са включени импровизирана оград на "градинка", барабар с градински мебели, керамични джуджета и какво ли не. В същото време серат зад караваната....
    Мога да пиша цял роман по темата...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Само да вметна, че в на един голям остров нощуването още наречено къмпингуване на НЕоторизинани места е разрешено, същото е и в Швеция например и проблеми с чистотата НЯМА.

      Свинщина остава ВИНАГИ след местните цигани, които са бели и са от ирландски произход, това си е тяхна културна особеност но след ТИРаджии и след хора живеещи във ванове/кемпери мизерии рядко остават.

      Нации като нашата и другите балкански такива разбират само и предимно от дебела тояга/дебела глоба, тоест ако тръгне да се прилага закона по буквата му, нещата ще се подобрят значително.

  • #3
    прав си,но........ти прочете ли петицията?
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Да, прочетох я и тезата ми е: Сами си го направихме.
      И е добре да има тази наредба, че като дойде Шенген всичко ще бъде залято от подобни караванки от Румъния и от границата при Дуранкулак до Балчик всичко ще е леш...

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Петьо, а в другите страни, където е разрешено къмпирането, или поне не е ограничено със закон как се опазва реда и чистотата?

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Въпроса най-вероятно е риторичен?

  • #4
    Предлагам отговорния мод. да забоде горе тази тема.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Аз съм засегнат, ама няма да уважа петицията. Основната причина е, че ОБИКАЛЯХ Черноморието (известно сега и като "бетономорие", също напоследък и като "ла*номорие") с палатчица под едната мишничка и една торбичка с дрешки - в другата. От тук: защо ме слагат под общ знаменател с кемперите и караваните? Не ме разбирайте на криво - нямам нищо против всяка форма на къмпингуване! И от там - моята палатка заема 2х1 метър, докато един румънски кемпер заема 50 квадрата, като в тея 50 квадрата са включени импровизирана оград на "градинка", барабар с градински мебели, керамични джуджета и какво ли не. В същото време серат зад караваната....
      Мога да пиша цял роман по темата...
      ....и какво те разграничи теб -с торбичката с дрешки и палатка,от мен -с караваната?
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        (не ми се изпада в пререкания "ти си, аз съм" - изложих си тезата. най-вероятно ни различава социалния статус)
        Последно редактирано от p-pleven; 10-06-20, 10:52.

      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        ами точно това е идеята-да няма разделение-аз с палатката,другите с кемперите и караваните-всички сме обединени около нещо,което харесваме.
        И аз съм ходил на палатка и още ползвам,.....знам как се ходи до кенефа с лопатата....
        Разграничението е не межди различните средства,а между хората които пазят,и които не пазят природата.Защото напоследък се навъдиха много псевдо-къмпингари....
        Единия модел искат да имат цялото си обзавеждане от къщи на караваната в това число хола и 60 инчовия тв.....
        Другия модел искат да си направят бараката,външната тоалетна и всичко дето си имат в двора,да изсекат и изгорят поне 2кубика дърва и така......
        Та от подобни хора искам да се разграничим,а не от тези с палатки и тези с каравани и кемпери....

    • #6
      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      В същото време серат зад караваната....
      Мога да пиша цял роман по темата...
      А ти къде... справляешь естественные нужды (рус.)?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        аз пък много често съм се натъквал на разни мини и кърпички ......вместо да си опъне палатката на сянка в храстите,някой отишъл и се изсрал точно там.....

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Сигурно си е опънал палатката на слънцето и сере в сянката?

      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        сега намираш ли причина да подпишеш петицията

    • #7
      Не бих си и помислил да си замъкна караваната до нашето лайнобетономорие, дори пари да ми дават.
      Особено пък на диво.
      Дали бих могъл да си оставя лодката с мотора и бензина паркирана на плажа??
      Дали е разумно да оставя караваната без надзор за повече от час-два??
      На всичкото отгоре къмпингите в съседите са ми по-наблизо и обособено място под един ар е рядкост.

      п.с. не е да не сме летували на Иракли в храсталаците, ама бяхме 20-30 души на целия плаж.

      Та всяко нещо с времето си. все пак сме 2020г. и се водим в Европа.
      Не зная къде е разрешено диво къмпиране, както и не съм сигурен оффроуд къде остана да може да се практикува /извън Балканите/.

      Коментар


      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        Пенчо,аз пък се чуствам гражданин на тази държава и искам да се възползвам от природата и,съответно да мога да къмпирам СВОБОДНО.
        Защото сега казваш,че няма да отидеш на нашето черноморие и уж не те засяга този проблем,но утре ще дойдат и ще те изгонят от Беглика-сещаш ли се?

      • Пенчо
        Пенчо коментира
        Редактиране на коментар
        В интерес на истината и на Беглика вече не бих отишъл. В последните години стана страшно. Особено след като се появи Бегликафест.
        Вече място за палатка трудно се намира, камоли за каравана!

      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        Аз имам къде да отида,и други хора има къде да отидат и не бива такава безучастност.......и без това са ни се качили на главите

    • #8
      А има ли такива теми във форумите за кемпери и каравани?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #9
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        А има ли такива теми във форумите за кемпери и каравани?
        Сигурно има,но се чувствай свободен да я разпространяваш
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Не, но си мисля, че там има по-голяма маса заинтересовани.

      • #10
        Тук забраняват свободното къмпиране, в Германия искат да забранят моторите по уикендите и празниците, че им било шумно(сякаш косачките, резачките, автомобилите, самолетите и прочие техника не е шумна!), в Тирол и Брюксел, същото но тотално не само уикендите, по техни си някакви съображения, нямащи много общо с истината(моторите отделяли повече прахови частици и замърсявали повече от колите и камионите?!?). Изобщо вървим към забрани за всичко освен ходене на работа и плащане на данъци.
        А всъщност всичко това е донякъде оправдано заради няколкото процента хора, които се имат за над всичко и че могат да си правят където и да е и каквото и както поискат безнаказано. Манталитет, култура или пълната и липса, тъпотия.... определения да искате, но резултата е като в казармата, заради няколко човека, и липса на контрол от страна на общините, налагане на глоби(за замърсяване, за шум, за екология), страдат останалите деветдесет и кусур процента съвестни дето всичко си им е наред!
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #11
          Аз съм ЗА глобите-за замърсяване,за сеч ...за всякакви други "къмпингарски" мурафети......
          Но някак не е конституционно да забранят свободното къмпингуване
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • Stbd
            Stbd коментира
            Редактиране на коментар
            Достатъчно е да има поне минимален контрол над сечта. И замърсяването.
            Думата "къмпингарски" е излишна.

        • #12
          Интересно ми е мнението на колегата пуснал темата.Ако искаш не отговаряй.
          Какво мислиш за събиранията на Рупите и на подобни места свободни ?
          Като гледам колко кемпери и каравани се събират по разни поляни дали някой ще се сети за някаква подръжка не за чистотата ами за отъпканото място.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • kalinntv
            kalinntv коментира
            Редактиране на коментар
            .....Не е безплатно пич!Не е безплатно,защото вече съм си платил данъците към тзи държава,защото съм сипал гориво и съм платил акциза към тази държава,защото съм пазарувал в местния магазин и съм оставил парите се там,защото съм отишъл да видя местния музей и съм платил вход,купил сувенири.....Разбра ли защо не е безплатно.Защото съм гражданин на тази държава и искам да мога да ходя и да спя където ми харесва-така пише в конституцията!
            Аз не искам да бъда сравняван със тези,дето даваш за пример от Рупите,които дънят музика на мах,които секат дървета,серат и оставят боклуци навсякъде......
            А за тревата не се тревожи-природата си знае работата,газенето на тревата не ни е проблема.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Искаш ли да покажеш къде в конституцията пише, че можеш да правиш, каквото ти е кеф? В т.ч. и да разпънеш катун в частен имот? Дали искаш или не искаш, все ще те сравняват. Така, както "тия с джипките" или "ония с кучетата" го отнасят заради тъпанарите сред тях. От "свободно къмпиращи" около Беглика, Широка поляна, Доспат и т.н. от години е отвратителен кенеф ...

          • kalinntv
            kalinntv коментира
            Редактиране на коментар
            Никъде не съм казал,че можеш да правиш "каквото ти е кеф"!
            А ето тук пише,че подобна забрана е в противоречие с
            нормите на Конституцията на Република България относно принципите на демократичната и правова държава (чл. 1, чл. 2, чл. 4, ал. 1), задълженията за опазване и възпроизводство на околната среда и за разумно използване на природните богатства и ресурси(чл. 15), за уреждане на
            режима на земята със закон (чл. 22, ал. 3) и правото на гражданите на здравословна и благоприятна околна среда (чл. 55).
            И за да разбереш Чавдаре,че цветовете в живота не са само черно и бяло,а има и нюанси-моето мнение е,че за нарушители се налагат глоби,а не тотални забрани.....

        • #13
          Е-е-е,кой е модератор на тази тема бе... Защо изтрихте поста на Петьо с разказа за плевенският човек и свободно стоящата палатка!? Тъкмо се канах да попитам - колко злосторници са преброили..? Или пък е бил само един,но с редовен стомах и...я е...ползвал...поне 3 - 4 дни..?
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #14
            Дивото къмпране е пред приключване и без да го забраняват. От години ни мачкат в това отношение и все по-трудно става да си намериш читаво място да опънеш палатката. А бетона става все повече и повече...

            Дали подкрепям забраните - чудя се. Не мога да преценя кое ще доведе до по-добър резултат. Поне си имаме съседна държава с читави условия по къмпингите.

            Коментар


            • #15
              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Аз съм засегнат, ама няма да уважа петицията. Основната причина е, че ОБИКАЛЯХ Черноморието (известно сега и като "бетономорие", също напоследък и като "ла*номорие") с палатчица под едната мишничка и една торбичка с дрешки - в другата. От тук: защо ме слагат под общ знаменател с кемперите и караваните? Не ме разбирайте на криво - нямам нищо против всяка форма на къмпингуване! И от там - моята палатка заема 2х1 метър, докато един румънски кемпер заема 50 квадрата, като в тея 50 квадрата са включени импровизирана оград на "градинка", барабар с градински мебели, керамични джуджета и какво ли не. В същото време серат зад караваната....
              Мога да пиша цял роман по темата...
              Колега,кажи честно - верно ли се изсраха на човека в палатката?! А къде я беше оставил,да не е в частен имот и просто стопанинът да е показал мнението си за свободното къмпиране,че и семейството си довел..?
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • Пенчо
                Пенчо коментира
                Редактиране на коментар
                Има ли начение, дали е в частен/чужд/, общински или държавен имота?
                Според мен все е извън закона.
                Или още не сме забравили - "моето си е мое, общото и то си е мое?

              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                КОлега, беше я оставил под едно дърво, в едни храсталаци, на 200 метра от брега (предполагам знаеш, че на брега рядко растят дървета). Реално палатката беше на 50 метра от други наши палатки. Но се появиха за няколко дена едни пишман тОристи и оцапаха на човека палатката.

                Иначе, мястото, където къмпингуваме, си е частна "нива" (ако скалата наречем "нива"), но човека по никакъв начин не си пречи и сме приятели с него.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X