Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте ъкъл за каравана...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте ъкъл за каравана...

    Здравейте,

    Това лято имам намерение да си купя каравана (на старо). Приемам всякакви съвети, но най-вече:

    Откъде да я купя (живея в София).
    Откъде да купя огледала за обратно виждане за каравана (за Паджеро 88-ма).
    Колко голяма, щото се заглеждам по дългите, двуосни , а Паджерото (2.5 TD), макар да се опитвам да го поддържам, не е първа младост...
    Къде в София мога да я държа, така че да ми е под ръка през цялата година.

    Също така - каня се лятото да ходя с караваната на поход из Гърция - има ли някой, който да сподели челен опит в тази насока.

  • #2
    До: Дайте ъкъл за каравана...

    На караулката на Горубляне има 2-3 автокъщи, продаващи каравани...
    Допълнителни огледала, които се захващат за стандартните има например Хела, но може и втора употреба да си потърсиш /в споменатие автокъщи има сигурно/... Също така на Симеоновско шосе има "Караван Парк"...
    Естествено, може да търсиш и от частни обяви в мобиле.бг /или мобиле.де ако ти се пътува в чужбина и ти се разправя с регистрации и Технотест/...

    Паджерото все пак е джип и няма да има проблем да се справи с двуосна каравана /естествено с по-малка скорост на придвижване/...

    Наш познат си купи лятото двуоска барабар със запазено място на Златна рибка за 3-4хил. лева /не съм питал за точната сума/...

    За Гърция единственият проблем е, че местата в най-хубавите къмпинзи свършват още зимата.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Дайте ъкъл за каравана...

      Митков от ендуро форума има една запазена караванка в Харманли.
      Някъде към 2000лв. я продаваше ако се не лъжа.
      0888302766 му е телефона.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        До: Дайте ъкъл за каравана...

        Първоначално публикуван от koko107 Преглед на мнение
        Здравейте,

        Това лято имам намерение да си купя каравана (на старо). Приемам всякакви съвети, но най-вече:

        Откъде да я купя (живея в София).
        Откъде да купя огледала за обратно виждане за каравана (за Паджеро 88-ма).
        Колко голяма, щото се заглеждам по дългите, двуосни , а Паджерото (2.5 TD), макар да се опитвам да го поддържам, не е първа младост...
        Къде в София мога да я държа, така че да ми е под ръка през цялата година.

        Също така - каня се лятото да ходя с караваната на поход из Гърция - има ли някой, който да сподели челен опит в тази насока.
        Здрасти
        1. Най евтино и най на далавера ще ти бъде ако си я купиш от Германия. Но малко си закъснял, защото каравана се купува след средата на октомври. Аз също ще купувам и май ще ида до Германия.
        2. Огледала не знам от къде се купуват, но е най-добре да е нещо самоделно.
        3. Ако ще купуваш двуосна имай предвид, че е трудно да се маневрира с нея, и ще я вкарваш на по малко места. Разбира се на морето едва ли ще срещнеш трудности с голяма каравана, но в планината е много кофти. Ако ще я ползваш ти и семейството ти около 5метрова ти е пре-достатъчна. Другото неудобство на големите е, че ти трябва Е категория. Двуосни под 750кг май няма.
        4. За съхранението - където и да е, но да е сухо. Подземен гараж с дълъг абонамент мисля че не е проблем - в Русе е около 30лв/месец.
        5. За Гърция съм НАВИТ
        Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

        Коментар


        • #5
          До: Дайте ъкъл за каравана...

          Ти можеш ли да си купиш , набавиш документи и докараш до БГ каравана от Европа?!Бъди честен със себе си - иначе ще имаш ядове.
          Ако се решиш - не бързай с Германия , виж и другаде ...
          За коли/МПС/ - Германия е подходяща.
          Караваните там .. не са много евтини!!, а и огромно предлагане - няма.
          Камперите са им тръпка , пък и са по разпространени.
          Познавам Немци , дето си копуват каравани на много прилично ниво , като състояние и цена ... от Англия.
          Аз лично с внос на каравани не съм се занимавал , но имам впечатление от Пазара.Ти наясно ли си какво искаш - година , модел , оборудване ,каква сума си приготвил!?Това е първият ми съвет.
          Дай някакъв ориентир - пък ще видим , как да помогна понататък.
          Бъди здрав!
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #6
            До: Дайте ъкъл за каравана...

            Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
            Здрасти
            1. Най евтино и най на далавера ще ти бъде ако си я купиш от Германия. Но малко си закъснял, защото каравана се купува след средата на октомври. Аз също ще купувам и май ще ида до Германия.
            2. Огледала не знам от къде се купуват, но е най-добре да е нещо самоделно.
            3. Ако ще купуваш двуосна имай предвид, че е трудно да се маневрира с нея, и ще я вкарваш на по малко места. Разбира се на морето едва ли ще срещнеш трудности с голяма каравана, но в планината е много кофти. Ако ще я ползваш ти и семейството ти около 5метрова ти е пре-достатъчна. Другото неудобство на големите е, че ти трябва Е категория. Двуосни под 750кг май няма.
            4. За съхранението - където и да е, но да е сухо. Подземен гараж с дълъг абонамент мисля че не е проблем - в Русе е около 30лв/месец.
            5. За Гърция съм НАВИТ
            Всички 5 метрови каравани са над 750 кг! В тези килограми влизат 3 метрови каравани. И в подземни гаражи каравани немогат да влизат. Първо поради височината и второ денивелацията е голям проблем. При малко изкачване или спускане задницата се влачи.

            Коментар


            • #7
              До: Дайте ъкъл за каравана...

              Благодаря за отзивчивостта на всички.
              На поставените въпроси:
              Търся нещо с две помещения и тоалетна, производство, да кажем - след 90-та. Освен на море, мисля да я влача и по язовири и в планината. Мислех си, че двуосната ще затъва по-трудно в кал и пясък...
              Като цена - от това, което виждам в Интернет по наще автокъщи - май ще трябва да се разделя поне с едни 6000 лв.
              В тази връзка - ако може Димитър да даде малко инфо за тази каравана за 2000 лв.
              Знае ли някой къде е най-тънко да я държа в София и колко излиза на месец?

              Коментар


              • #8
                До: Дайте ъкъл за каравана...

                Караваната за която споменах е на Mitkov. Може би ще е по-добре да се свържеш с него за повече информация.
                Иначе е от малките с една ос. вътре има хладилник, мивка, шкафчета, шкаф за дрехи, маса-легло и още едно легло. Има ел.инсталация и газова инсталация. Даже хладилника май може да работи на газ
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте ъкъл за каравана...

                  Ако имаш интерес мога да те свържа с приятел който се занимава
                  само с внос на каравани.Избора е голям и мисля че ще е доста под
                  6000 лв.Мога да говоря и за отстъпки с него.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте ъкъл за каравана...

                    само една година имам опит с караваната и ако може да съм полезен ще споделя.
                    моята е 4-метра е дълга с една ос, тежи към 700кг и колата не я усеща. ширината е такава че няма нужда от панорамни огледала на колата, има баня, печка, ширм, хладилник, мивка и това е на 12, 220 волта и газ, има форселт. за двама възрастни и едно дете е достатъчна. спалнята е широка 210 и дълга 220 .другото дете е по голямо и спи вън в палатката.ползва се само лятото. лесно се пътува с нея.
                    задай си няколко въпроса и самите отговори ще те насочат какво да търсиш.
                    -колко човека ще нощуват и колко често,
                    -ще се мести ли редовно ,
                    -само лятото ли ще се ползва.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте ъкъл за каравана...

                      последното притеснение, което ще имаш с 2-осна каравана е как се държи на пясък и кал обикновено самото излизане от асфалта към черния път е достатъчно за да й остържеш задницата...
                      имай предвид, че като си купиш каравана ще ти трябва и още маса къмпинг инвентар - сумарно сигурно поне 2-3 хиляди лв още...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дайте ъкъл за каравана...

                        Първоначално публикуван от koko107 Преглед на мнение
                        На поставените въпроси:
                        Търся нещо с две помещения и тоалетна, производство, да кажем - след 90-та. Освен на море, мисля да я влача и по язовири и в планината. Мислех си, че двуосната ще затъва по-трудно в кал и пясък...
                        Здравей , колега koko107!
                        Всичко е въпрос на ясни критерии по отношение на изискванията. И в последствие какви компромиси могат да бъдат направени.
                        Например - дълга /тежка/ каравана - влошена / невъзможна /проходимост , намалена скорост на придвижване , повишен разход на гориво, трудно изпреварване и възможност за загряване на теглещия автомобил в колона.
                        По отношение на оборудването:
                        Задължителна проверка на работоспособността му, особенно внимание на работата на хладилника на газ.Трудно се ремонтират този тип хладилници.
                        Ако възнамеряваш да я ползваш в хладно време - задължително газова печка. По-стария тип не са автоматични и изгарянето се извършва в самото помещение - като на домашна отоплителна печка на газ. Това води до отнемане на кислорода и получаване на конденз , влага и мухъл. Тази миризма ще усетиш при огледа. По- новия тип отоплителни печки са автоматични и този проблем го няма.
                        Хубаво е да има и бойлер за топла вода , по-новите са отново автоматични.
                        По отношение на тоалетната - старите са с т.нар. химически тоалетни и техните касети са в самото помещение /тоалетната/. По-новите са с външни касети - разликата е голяма.
                        Щателен оглед на люкове и прозорци- отваряне, затваряне , уплътняване , липса на следи от теч около тях, работещи комарници...

                        Успех в избора!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дайте ъкъл за каравана...

                          Благодаря за практичните съвети - нямах си идея за тези тънкости с печките, бойлерите, прозорците и пр. Има ли и други неща на които трябва да обърна внимание при огледа?
                          Споделените мнения за проходимостта ме карат да се замисля за по-компактен вариант.
                          Колкото до оборудването - имам в изобилие. Голям кеф е "да кривнеш от пътя" , да поокаляш машината, па да поспреш на някое чудно място и да метнеш едни пържоли, с едни салатки и едни ракийки...
                          Обаче - в събота товариш - палатка, лодка, тенджери, тигани и пр., вече и куче (да не забравя жената), приятели . И това всичкото в късата база... После разтоварваш, разпъваш. В неделя - на другия ден - събираш, товариш, разтоварваш... Та затова - каравана.
                          Ще редувам - знам че с караваната няма да е бесен офроуд, ама от друга страна- няма да гледам много, много в огледалото дали още е отзад или съм я оставил на някой камък...
                          Колега derhunter, благодаря за предложението. Като приготвя финансите, ще те търся...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дайте ъкъл за каравана...

                            Пропуснах нещо, много важно - с "жипката" съм ходил на приказни местенца. Обаче - като си тръгвам, не оставям и едно боклуче след себе си...

                            Миналата година ходих да зяпам състезание с АТВ-та до Хисар. На връщтане се отбих до яз.Пясъчник. Мястото е чудно, ама явно там редовно ходят някакви пичове на палатки.... Е, няма такова бунище - бутилки, презевативи,джапанки, гилзи от пушка,найлони и пр.

                            Още се каня да отида там с чували и да направя една "уборка"...

                            "Пазете България чиста, убийте туриста"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дайте ъкъл за каравана...

                              караваната не става за никакъв офроуд.
                              там където няма нормален път трябва да се тегли много внимателно иначе от някъде ще се върнеш само с теглич. просто са много кекави като ходова част.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X