Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

    Предната седмица имах късмета да направя един приятен преход от х. Партизанска песен до Триглав и обратно.
    Неприятно впечатление ми направи бръмченето на кросови мотори и АТВ, както и джиповете, качени на хижа Мазалат
    Виждал съм ги близо до Рогачовата гора под хижа Рай, в Русалийския проход и къде ли още не.

    В тоя ред на мисли бих искал да попитам следното:

    Редно ли е в Централен Балкан, резерват, в който изрично е забранено влизането на МПС, да се ходи на каквито и да било преходи с мотор, джип, атв, УАЗ или каквото и да било там?

    Искам да чуя вашето мнение.

  • #2
    От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

    Че до Мазалат може. Тя почти е на границата. По Русалийския също е разрешено.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #3
      От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

      Щом не е забранено значи може,но ако има забрана трябва да се спазват законите.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

        Как да може през Русалийския като има бариера от южната страна???
        Друг е въпросът кой се съобразява с това

        А и да няма табела е достатъчна табелата Национален парк

        Коментар


        • #5
          От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

          Виждам и снимки на много офроудъри на Голям Кадемлия, който е в сърцето на парка - тъпо е

          Коментар


          • #6
            От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

            Прав си тъпо е. Над определена надморска височина возилата могат да направят голяма беля на почвата. И то ще се види следващата година примерно.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

              Ами честно да ви кажа на места пътеката за хижа Мазалат беше разровена от ендуро и след дъжда там е една голяма кална каша. А не беше така преди. На много места нагоре пак така е изровена пръстта

              Коментар


              • #8
                От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                От малките вадички започва ерозията на почвата!

                п.п. Всъщност ето една тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39337

                п.п.п. И още нещо: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34465
                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 16-10-14, 14:07. Причина: теми
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                  В двете теми, цитирани от Стоян, е казано доста. Нека не дигаме шум предварително, защото пътя от село Тъжа до хижа Тъжа и отттам до Априлци е абсолютно отворен и разрешен за движение, дори се води част от националнат пътна мрежа и бариерата е само за контрол кой минава, не за да спира хората. Друг е въпроса за от Тъжа към Ботев, там е абсолютн озабранено, както и за Голям Кадемлия.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                    Във тоя ред на мисли, Българина спазва ли нещо.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #11
                      От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                      Златев,
                      не съм съгласен ако и да е част от националната пътна мрежа (вероятно административен пропуск от отдавна) Дефакто пътят минава през средата на парка, но както и да е де. Ясна ми е идеята

                      Коментар


                      • #12
                        От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                        Първоначално публикуван от chukov Преглед на мнение
                        Златев,
                        не съм съгласен ако и да е част от националната пътна мрежа (вероятно административен пропуск от отдавна) Дефакто пътят минава през средата на парка, но както и да е де. Ясна ми е идеята
                        Чувал ли си приказката "Прекален светец и Богу не е драг" ?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                          Абе в интерес на истината не е прекалено това, което говоря. Дори да се абстрахираме от животните, които вероятно свикват, то в събота или в няколко почивни дни човек отива в планината да се наслади на спокойствието, а през половин час някой му пили на главата я с мотор, я с АТВ, орат по туристическите пътеки, звукът е непоносим. Дефакто един човек си прави кефа за сметка на десетки други. Аз на това му викам егоизъм

                          Тъй, че за прекаления светец - не е на място репликата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                            Към автора на темата:
                            Това което си констатирал е така,но смея да твърдя ще освен шум, нищо друго не вреди в парка.Поне за габровци каращи с джип-ове,мотори и атв-та.Говоря ти неща който съм видял с очите си.
                            Общо взето хората излизат събота или неделя за да отпуснат ,не съм видял някои да хвърля хартии ,шишета или въобще боклуци.Спираме общо взето на обособени за целта места ...........и така ,мисля няма причина за сериозни притеснения.
                            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                            0895шест29410 .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Редно ли е да се влиза в Централен балкан с моторни превозни средства?

                              За боклук не съм коментирал изобщо
                              Шумът е непоносим и разораването на пътеките
                              Аз затова се принудих да отида в Централен Блакан белким там никой не ми пили на главата - уви - няма такова нещо. Българинът трябва навсякъде да се качи, независимо има ли право или не.
                              ОК, ако х.Мазалат е на границата на парка - така да бъде при все, че не оправдавам разораването на туристическите пътеки по маршрута, защото един се кефи, другите в калта го духат. Няма какво да се лъжем българинът си е 100%-ов егоист

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X