Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Некоректни търговци от Форума!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Естествено, че ще коментирам амовете, все пак усещам качествените им характеристики на гърба си - защото просто те изчезват в един момент когато застудее. Предните амове, с които взех джипа след 5 години и около 30000 х.км ,ги свалих в нормално състояние.

    Пишеш за неща, които нямат никакво отношение за темата.

    Финансовата ​​​страна ти я засягаш, аз не съм казвал нищо за връщане на пари и гаранции. Както се казва "има'л -дал", здраве да е! Свикнал съм да си плащам за грешките, но с радост бих предпазил някой друг от подобни!

    Амовете изглеждат много добре, яки и масивни, НО замръзват на -9-10 градуса, па нека са от ТЛК 100. Боклуци са бе човек.

    Как не ти мина през ума, че може наистина да са пълни ментаци! Носиш от 9 кладенеца вода, колко нафта си изхарчил, колко доставка си платил, твоите амове какви били и т.н.

    Ако ще спиш по-спокойно и аз ще изхарча 10-ина литра нафта, за да купя други амове и да ги сменя!

    ​​​​​А офертата ти не я приемам и ти вкарвам контра оферта: когато намеря време да ги сменя ще ти пиша, за да ти ги подаря и да имаш възможност и ти да се порадваш на това технологично недоразумение!

    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
    Ямаха ХТ 600Е 95г.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
      Естествено, че ще коментирам амовете, все пак усещам качествените им характеристики на гърба си - защото просто те изчезват в един момент когато застудее. Предните амове, с които взех джипа след 5 години и около 30000 х.км ,ги свалих в нормално състояние.

      Пишеш за неща, които нямат никакво отношение за темата.

      Финансовата ​​​страна ти я засягаш, аз не съм казвал нищо за връщане на пари и гаранции. Както се казва "има'л -дал", здраве да е! Свикнал съм да си плащам за грешките, но с радост бих предпазил някой друг от подобни!

      Амовете изглеждат много добре, яки и масивни, НО замръзват на -9-10 градуса, па нека са от ТЛК 100. Боклуци са бе човек.

      Как не ти мина през ума, че може наистина да са пълни ментаци! Носиш от 9 кладенеца вода, колко нафта си изхарчил, колко доставка си платил, твоите амове какви били и т.н.

      Ако ще спиш по-спокойно и аз ще изхарча 10-ина литра нафта, за да купя други амове и да ги сменя!

      ​​​​​А офертата ти не я приемам и ти вкарвам контра оферта: когато намеря време да ги сменя ще ти пиша, за да ти ги подаря и да имаш възможност и ти да се порадваш на това технологично недоразумение!
      Интересно ми е, щом не те интересуват парите, защо не си купи един чифт Ironman, Dobinson, OME, Trail Master или Bilstein, а предпочете такива с цена по-ниска от най-евтината възможна ?

      Продължаваш да мрънкаш и да ме обвиняваш в нещо, което не мога да разбера какво е ?!

      Явно този който се вози отзад при тръгване от вас по паветата ти пили постоянно на главата, че му друса, като в комбинация с добре напомпани гуми съм сигурен, че е така, като също съм сигурен, че това се случва при всяко тръгване на някъде в студеното време, и явно искаш "да си го изкараш на някой", но какво съм ти виновен аз ?!

      Независимо от написаното от теб до тук, явно по емоционални причини, се надявам да го преосмислиш от позиция на времето, особено след като сложиш други работещи амортисьори и пак стане студено, както и впечатлението с което си останал.

      И да повторя, офертата ми е валидна. Купи си каквито и от където искаш други амортисьори, а аз ще ти дам пари за тези с които си в момента, които ще си сложа заедно с малко по-високите пружини които мисля да сложа като се стопли.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение

        Амовете изглеждат много добре, яки и масивни, НО замръзват на -9-10 градуса, па нека са от ТЛК 100. Боклуци са бе човек.
        Правих една кола да кара 20 000км в Африка на плюс 50 градуса.
        Амортисьори KING по 3000лв за брой.
        Човека я взе и отиде да я пробва до Норд Кап на минус 50 градуса.
        На втория ден замръзнаха боклуците.

        Коментар


        • Ти май Николайчо не го познаваш, ако ще от девет планини вода да докараш никой няма да ти се върже, първо няма как да замръзнат, второ оправи си налягането в гумите и трето, преди да сложиш нещо на джипа или както го възприемаш тоз паркетник, помисли какво търсиш и какво искаш, тези амове ги караме от доста време и няма забележки, просто си признай, че не ти хяресва возията и не е срамно да ги пуснеш за продажба, ще ги вземе някой колега дето разбира и ще му вършат работа. Драмите си ги прави в къщи, щото тука се изложи много и дължиш извинение на Николайчо. Малко са хората като него, ама едва ли ще разбереш какво ти казвам, а и хубаво прочети какво ти е написал KINEX, той поне разбира.
          Ако си пич извини се и просто ги обяви за продан, не е срамно човек да сгреши, срамно е да не си го признаеш и да обвиняваш другите.

          Коментар


          • Крайно време е Джоу да престане да купува амортисьори онлайн, да им източва маслото, да ги пълни с вода и след това да ги продава на загуба!
            Така ще има по-малко недоволни купувачи на супер качествени, но много евтини изделия, за които парите не са от значение!
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • Продължаваш да ми изопачаваш думите. Чак и "играч" ме изкарваш, който не го интересували парите. Никъде не съм написал, че не интересуват парите, а че за конкретните амове съм ги прежалил, ако са дефектни или изначално боклуци, защото ми беше ясно че нямат гаранция, каквато нито съм искал после да ми предоставяш, камо ли да ми връщаш парите. Стиснахме си ръцете, което за мен значи, че сделката е приключена! Не ми се хвърлят 150 лв в кофата, но ако се налага ще го направя и няма да си прережа вените за което, но това означава ли че не мога да споделя впечатление за продукта? Отзад возя сина ми, който е на 2 години 10 месеца. Гумите са ми на 1.9 атм. Маршрута е Бъкстон - Горна Баня, над последната спирка на 260. Това са точно 5 км в посока. Както стъпя на бул. Цар Борис III и буквално столчето на малкия ще изскочи. Той не мрънка, а даже се кефи и се радва, но на мен не ми е хич весело. Все едно оставам само на пружини! Колата се стабилизира някъде на връщане към Горнобански път, което са към 7-8 км изминати. Ако маслото е кофти не е ли невъзможно да замръзне? Това се случваше само, когато имаше студени сутрини, през останалото време возията е нормална. Ако изброените симптоми не са признак на замръзнали амове и проблема може да идва от другаде, съм готов да се извиня на Джоу веднага! За съжаление някои хора много на вътре приеха темата, все едно никога не са попадали на боклучиви части, че чак правят някакви неадекватни аналогии и заключения колко са ми напомпани гумите и кой е мрънкал на задната седалка. Смятам да приключа въпроса, защото почнах да се ядосвам.
              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
              Ямаха ХТ 600Е 95г.

              Коментар


              • Проблема е, че си писал в тази тема, тя е за случаите, когато участник от форума се държи измамно към някой друг с цел облага. По постовете и на двамата личи, че такова нещо не е имало. Купил си нови амортисьори под пазарната цена, които дори да са дефектни продавача е нямало как да знае, съответно си се съгласил с това, че гаранция няма. Тези постове не са за тук и като резултат виждаш негативното отношение на останалите насочено към теб
                Просто трябваше да си отвориш нова тема в раздел части и детайли и да си оплюваш на дълго и широко джапанпартс .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • Хидравличното масло не замръзва . Вероятно в твоя случай амортисьорите са заредени с неподходящо което си променя вискозитета значително при ниски температури .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Хидравличното масло не замръзва . Вероятно в твоя случай амортисьорите са заредени с неподходящо което си променя вискозитета значително при ниски температури .
                    В зависимост от климатичните условия , производителя ги зарежда с подходящото масло , тези най-вероятно са предвидени за Африка и други значително по-топли места. Продавача дали е знаел за това и ако е знаел , предупредил ли е купувача е отделен въпрос.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

                      В зависимост от климатичните условия , производителя ги зарежда с подходящото масло , тези най-вероятно са предвидени за Африка и други значително по-топли места. Продавача дали е знаел за това и ако е знаел , предупредил ли е купувача е отделен въпрос.
                      Намери ми авточаст на която производителя пише за кой климатичен пояс е . В ЮХ на карите работещи в хладилни камери и на открито в хидравличното масло се сипва специална добавка .

                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Намери ми авточаст на която производителя пише за кой климатичен пояс е . В ЮХ на карите работещи в хладилни камери и на открито в хидравличното масло се сипва специална добавка .
                        Като си купувам амортисьори винаги питам и никога не съм имал проблеми , защото са ми предлагали такива които мога да ги карам само лятото. Та в свестните магазини знаят.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • При онлайн търговията кой да питаш ? Пробвах няколко пъти в нашия Е маг отговора беше незнаем производителя не го е написал . Това е положението поемаш си риска на ниската цена .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                            Продължаваш да ми изопачаваш думите. Чак и "играч" ме изкарваш, който не го интересували парите. Никъде не съм написал, че не интересуват парите, а че за конкретните амове съм ги прежалил, ако са дефектни или изначално боклуци, защото ми беше ясно че нямат гаранция, каквато нито съм искал после да ми предоставяш, камо ли да ми връщаш парите. Стиснахме си ръцете, което за мен значи, че сделката е приключена! Не ми се хвърлят 150 лв в кофата, но ако се налага ще го направя и няма да си прережа вените за което, но това означава ли че не мога да споделя впечатление за продукта? Отзад возя сина ми, който е на 2 години 10 месеца. Гумите са ми на 1.9 атм. Маршрута е Бъкстон - Горна Баня, над последната спирка на 260. Това са точно 5 км в посока. Както стъпя на бул. Цар Борис III и буквално столчето на малкия ще изскочи. Той не мрънка, а даже се кефи и се радва, но на мен не ми е хич весело. Все едно оставам само на пружини! Колата се стабилизира някъде на връщане към Горнобански път, което са към 7-8 км изминати. Ако маслото е кофти не е ли невъзможно да замръзне? Това се случваше само, когато имаше студени сутрини, през останалото време возията е нормална. Ако изброените симптоми не са признак на замръзнали амове и проблема може да идва от другаде, съм готов да се извиня на Джоу веднага! За съжаление някои хора много на вътре приеха темата, все едно никога не са попадали на боклучиви части, че чак правят някакви неадекватни аналогии и заключения колко са ми напомпани гумите и кой е мрънкал на задната седалка. Смятам да приключа въпроса, защото почнах да се ядосвам.

                            То на Цар Борис на всички им падат кътнците, то и перничани за това освен вода и кътници нямат повечето. Я пробвай с маршрутка Форд Транзит да минеш оттам и след това се оплаквай Вместо амовете сменяй държавата. )))

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

                              Като си купувам амортисьори винаги питам и никога не съм имал проблеми , защото са ми предлагали такива които мога да ги карам само лятото. Та в свестните магазини знаят.
                              Той ако е "свестен" магазин,няма да предлага неподходящи за климата амове.Или,защото му изпаднала добра цена,що да не измами някой клиент...И предполага,че амортисьори ще се сменят пролет и есен,както гумите

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение

                                Той ако е "свестен" магазин,няма да предлага неподходящи за климата амове.Или,защото му изпаднала добра цена,що да не измами някой клиент...И предполага,че амортисьори ще се сменят пролет и есен,както гумите
                                Като попитам за климата , варианта да ми продадат грешна стока отпада , защото това което купувам е с поне година гаранция , и ако има грешка , зимата ще си проличи. Но когато се търси евтино и на далавера , проблемите са възможни.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X