Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в гръмотевична буря

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Каране в гръмотевична буря

    Важно "Какво да не правим" изискване - не носете метални предмети. Ако имате часовници - сваляте ги, GSM-и - по на далеч. Причината - шанса за директен удар от мълния е малък, но шанса за изгаряне, причинено от индуциран ток - голям.
    За това и горят компютрите в бурите - тресне някъде светкавица, индуцира ток в LAN-а, горят суичове, горят портове, гори всичко свързано с кабела.

    Коментар


    • #77
      От: Каране в гръмотевична буря

      тока избира пътя с по-малкото съпротивление

      съпротивлението е по-малко, когато разстоянието е по-късо

      на тези устой се базира теорията на Фарадей и неговата клетка

      аз лично съм бил в политехническия музей и съм сядал в клетка, по която е пускан ток с огромна мощност, може би 10к волта

      ако не си покажеш пръста през отворения прозорец няма начин да пострадаш от мълния

      Коментар


      • #78
        От: Каране в гръмотевична буря

        Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
        тока избира пътя с по-малкото съпротивление

        съпротивлението е по-малко, когато разстоянието е по-късо

        на тези устой се базира теорията на Фарадей и неговата клетка

        аз лично съм бил в политехническия музей и съм сядал в клетка, по която е пускан ток с огромна мощност, може би 10к волта

        ако не си покажеш пръста през отворения прозорец няма начин да пострадаш от мълния
        Всичко хубаво, ама волтовете не са за мощност, а за друго. За съпротивлението и разстоянието - без коментар.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Каране в гръмотевична буря

          колега, бил съм 8ми клас, нямам ясни спомени какви бяха точните параметри на експеримента, но тока си беше сериозен

          Коментар


          • #80
            От: Каране в гръмотевична буря

            Ама по-голям ли беше от напрежението?

            Коментар


            • #81
              От: Каране в гръмотевична буря

              Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
              .....на тези устоИ се базира теорията на Фарадей и неговата клетка.....
              Само дето историята разказва, че самият той не е посмял да влезе вътре за експеримент... Иначе теорията е вярна. И... тока е функция на напрежението и съпротивлението. Ако облечеш вълнен пуловер и изкуствено поло под него ще се заредиш поне до 2-3 хиляди волта и ще пускаш искри по 1-2 сантиметра, ама тока, който ще произведеш едва ли може да се нарече голям ....
              Последно редактирано от kuzdov; 16-10-11, 13:53.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X