Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво рискуваме като караме сами ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Истинския кеф /поне за мен / е да си сам в гората, само тогава усещаш силата на природата..
    Въпроса е да я уважаваш и да излизаш подготвен и екипиран!
    В днешния ни тъп живот това е едно от малкото истински удоволствия - сам в гората!

    Преди половин година паднах по гръб от коня в гората на северна Гърция / бях попрескочил кльона/, паднах върху манерката и беше голям зор с ребрата.Телефона беше вече минал към гръцкия оператор и не виждах смисъл да звъня - иди им обясни къде си след като и аз общо взето не знаех..Едвам се добрах до седлото, отървах се защото бях с великолепен кон, друг на негово място щеше да се прибере в обора при кобилите! Във вашия случай - да ти е повреден при падането мотора..
    Затова си позволих да дам този списък, защото съм мислил и аз половин година какво щеше да ми е минимум нужно, ако бях останал там да си отлежавам!

    А, да - във ВИП ТРЕЙДИНГ има също комплект за оцеляване - той съдържа рибарски кукички и др. подобни кретенизми! Сигурно върви с камуфлажните бикини!

    Коментар


    • #47
      Аз бих добавил няколко свински опашки и ниакакжа лепка, всмисъл тиксо, скоч, изолирбанд учудващо е какви работи могат да се сглобят с тях. В темата за раниците започна да се коментира кои са най-необходимите неща при кратко каране и по-дълго такова но нещо западна, мисля че е добре като идея модераторите да направят една оделна тема, да се заключи или да се оставят само систематизираните постове. Има много хора които не са се сблъсквали с подобни проблеми и е хубаво да се подготвят преди да тръгнат занякъде

      Коментар


      • #48
        Мисля че сега отивам по-подготвен в гората като прочетох всичко ще си подготвя раницата с всичко необходимо Човек наистина се учи от грешките на другите.Пожелавам бързо възстановяване

        Коментар


        • #49
          ... и презервативи
          Планините според един от членовете на нашия клуб били пълни с туристки! Онзи все срещаше по две-три на най-невероятни места като излезнехме да караме и затова пристигаше след половин час.
          Като го питахме: "Що толкова се забави?", той отговаряше, че се спрял да си полафи с две туристки, а имаше по един тон кал на якето дето сигурно се е търкалял ...

          с тях!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
            ... и затова пристигаше след половин час...
            само толкова.....мога да го запозная с едно симпатично младо момче да му даде някой и друг урок по......... разговор с туристки

            Коментар


            • #51
              Re: Какво рискуваме като караме сами ?

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Най-минималното необходимо е чантичка НА КРЪСТА , за да е с теб а не с мотора или коня, в която да има:

              - зареден докрай телефон

              - футболна свирка /или нещо друго издаващо силен шум/

              - турникет / за спиране на кръвта при външни фрактури /

              - запалка

              - няколко ивици по 1 см. вътрешна гума / за да се запали лесно огън /

              - ГПС е много полезен, ама горските и овчарите не го ползват често, а форума е далече..

              - сгъваем нож

              Целия този коплект е не по голям от вафла морена, обаче може отърве човек!

              А, има и едни станиоли по западните аптечки - сгънати са колкото дамска превръзка, обаче може да се завиеш и да си спиш идеално в гората..
              Като казах дамска превръзка - няма нищо по-подходящо да сложиш върху рана при полеви условия - най-добре от тия с крилца, че имат и лепенки!
              и тоалетна хартия се взима че без нея ...

              Коментар


              • #52
                До: Какво рискуваме като караме сами ?

                Първоначално публикуван от TT-Raa Преглед на мнение
                ...Аз два месеца в легнало положение умувах дали да пусна тази тема...
                И много добре направи, че я пусна.

                Аз отскоро се запалих по оф-роуда (ама ми се струва, че ще е задълго). Доста парадоксално е, но се замислих по въпроса на темата, откакто взех да карам в компания. Преди това правих индивидуално разни фокуси, така да се каже "да видя какво може джипчето".

                Когато сте в група и едва ли не умишлено "си търсите белята", нагледно виждаш колко разнообразни и непредвидими могат да бъдат рошавите ситуации. Второ - виждаш, че далеч по-опитни от теб, с далеч по-мощни и подготвени машини, също загазват. Трето - имаш онзи страхотен дух на взаимопомощ, който много колеги са отбелязвали в най-различни теми. Този дух за мен е едно от най-хубавите неща в оф-роуда.

                Кога тръгваш сам? 1. По импулс - нормално е и всеки го е правил. 2. От мързел - "Кога ще търся хора? Ами кой ще е свободен?" и т.н. 3. От естественото желание за пълна свобода, като по Киплинг:

                Аз съм котката, която ходи и броди, където си ще,
                И където и да иде, й е много добре.

                Как ще се съвместят първите три причини и вторите три причини, е много индивидуално. Зависи от машините, от обстановката и т.н. Но има и много за споделяне.

                Така или иначе, смятам, че темата ти е добра и затова гласувам за нея.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X