Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как го правите ... - преминаване през река

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как го правите ... - преминаване през река

    А вие какво си помислихте пак

    Та днес след "бурните" дъждове, реших да си се поразходя.
    Отивам си аз към връх Аида и разбирасе си избирам нов път през който досега не съм минавал. След дълго лутане /около 2 часа/ и недуумяващи погледи на измокрени пастири стигам до едно място ,през където обикновено прекосявам неголяма река.

    Обаче реката е ОГРОМНА не много дълбока, но адски разлята и широка. Не посмях да влезна.

    Наложи се да се върна по същия маршрут, не че нямаше екстремни изкачвания и залитания в разкаляната от някого си пътека , ама ....... ИСКАХ ПЪК ДА МИНААААААААААА

    Та въпросчето : имали ли сте подобни мераци ,с какво трява най-вече да се съобрази човек като реши да форсира някос локва/река и какви "тунинги" могат да са ти б от помощ.
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    Първо дай инфо с кво минаваш реката,пък аз ще ти кажа почти
    всичко.Напоследък ме обвиниха че съм воден дух
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от derhunter
      Първо дай инфо с кво минаваш реката,пък аз ще ти кажа почти
      всичко.Напоследък ме обвиниха че съм воден дух
      Скромността краси човека
      B+

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от vokel
        Първоначално публикуван от derhunter
        Първо дай инфо с кво минаваш реката,пък аз ще ти кажа почти
        всичко.Напоследък ме обвиниха че съм воден дух
        Скромността краси човека
        Аха да беше дошъл предишните две недели с ОТБОРА и щеше да
        разбереш че направо съм срамежлив.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от derhunter
          Първоначално публикуван от vokel
          Първоначално публикуван от derhunter
          Първо дай инфо с кво минаваш реката,пък аз ще ти кажа почти
          всичко.Напоследък ме обвиниха че съм воден дух
          Скромността краси човека
          Аха да беше дошъл предишните две недели с ОТБОРА и щеше да
          разбереш че направо съм срамежлив.
          Вярвам ти ,звучиш убедително.Даже повече от v8,звучиш убедиелно
          B+

          Коментар


          • #6
            Ти май ме обърка с...апологета на всичко американско
            Карам Самурай редови 4 цил.1.3,коне незнам сигурно половината са
            избягали и са останали само магаретата.И ината им,вероятно.А за
            водичката-просто ме привлича.Имам Н-броя давенета с джип и
            от всяко някаква поука съм си взел.Надявам се :
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от derhunter
              Ти май ме обърка с...апологета на всичко американско
              Карам Самурай редови 4 цил.1.3,коне незнам сигурно половината са
              избягали и са останали само магаретата.И ината им,вероятно.А за
              водичката-просто ме привлича.Имам Н-броя давенета с джип и
              от всяко някаква поука съм си взел.Надявам се :
              Е,не .Нали затова ти казвам ,че звучиш ПО-УБЕДИТЕЛНО от V8 мотор.
              B+

              Коментар


              • #8
                Няма ли да дойдеш някоя неделя да топнем и мерчо в някоя локва
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  Правилно не си влязъл
                  На такива места трябва не тунинг а разузнаване на брода. Скорост, дълбочина, покритие на дъното. Но. В бърза река (не ручейче сякаш изтича от манерка) не се влиза без осигуряване с въжета отпред и отзад, защото повлича колата. В случай че спреш макар и за секунда, веднага подмива под колелата и я закопава и обръща, освен ако дъното не е строго каменно. По нашите земи обаче това значи големи кръгли камъни, така че пак не може.
                  В придошла река също не се влиза, защото тя непрекъснато носи буклуци, и още не е измила тинята и пясъка.
                  Така че, и да не си разбрал какво си направил, те поздравявам с успешното разузнаване на брода, може интуитивно, но си го обявил за непроходим без подготовка. Да пращат сапьорите, ние ще минем ей от там)

                  Коментар


                  • #10
                    Абсолютно правилно. Виждал съм как нищо и нисакъв ручей който се преджапва без усилия с крака, повлича джип на няколко метра встрани. Така че Вокел да не го слуша Хънтъра, неговите рекички са си баш за игра. Там където има течение сериозно, нещата са неприятни.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Абсолютно правилно. Виждал съм как нищо и нисакъв ручей който се преджапва без усилия с крака, повлича джип на няколко метра встрани. Така че Вокел да не го слуша Хънтъра, неговите рекички са си баш за игра. Там където има течение сериозно, нещата са неприятни.
                      Ами те Искъра и Лесновска по наводненията си бяха само за игра.
                      По това време между Чепинци и Кремиковци също.Ей вече 2-3 недели
                      газим Елешница.Само за игра е.Ела ако искаш,ще те научим
                      как става.Понякога е страшно понякога не.Земи си рибарски ботуши.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        Виж в архивите, темата беше ръфана отсякъде. Това че са високо не ги пази от нищо.

                        Коментар


                        • #13
                          Сузуки Самураи сериен
                          Предстоят "тунинги"

                          Мисля че тук имаше доста "танкити" \бихте ли се включили с някоя и друга военна тайна. Как се проучва дъното и самото течени, какво се взема в предвид =тегло ,дълкжина , за да не се получяват неприятни инциденти като онзи при които някакви войничета се издавиха в танка

                          п.с. За шнорхелитв и т.н. прочетох в други теми 10х.
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от derhunter
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Абсолютно правилно. Виждал съм как нищо и нисакъв ручей който се преджапва без усилия с крака, повлича джип на няколко метра встрани. Така че Вокел да не го слуша Хънтъра, неговите рекички са си баш за игра. Там където има течение сериозно, нещата са неприятни.
                            Ами те Искъра и Лесновска по наводненията си бяха само за игра.
                            По това време между Чепинци и Кремиковци също.Ей вече 2-3 недели
                            газим Елешница.Само за игра е.Ела ако искаш,ще те научим
                            как става.Понякога е страшно понякога не.Земи си рибарски ботуши.
                            А не, вие си ходите отборно, оправяйте се, Вальо като го достраша да дойдем при вас, сега недей ми отправя такива предложения през главата на началника си, да не те обвини в измяна и сътрудничество с врага и не те разстреля по военновременните закони
                            Щото ще е комично да те нагърмят на една стена с толкова топчета, после ще ти остане само силуета небоядисан отзад
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              правиш сметка дали наблизо има виетнамка .джапаш пеша ако не те отнесе може да пробваш ако е широко разлята пробваш твърдо ли е отдолу и какво е ако има наноси ;пясък пробваш полека и пробваш дали ше се върне ако докато пробваш затъне или почне да затъва режеш подходящ клон и го ползваш като лост от 1 род на предната броня

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X