Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

    Тази нива е на Аладин!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Пределни наклони (Off-Road статистика)



      Land Rover Defender 90 (междуосие 92,9")

      (http://www.parkcity4x4classics.com/index.php/specs/defender):

      Преден ъгъл на проходимост: 51 градуса (= 123% !!!)
      Заден ъгъл на проходимост: 35 градуса (70%)


      Според други:

      (http://www.autoblog.com/2008/04/05/pics-aplenty-land-rover-defender-90-svx/) :
      Ъгъл на проходимост: 45° (100%)

      Hummer H2, H3, с гуми P265/75R 16
      (http://www.hummer.com/html/h2.html#/AMERICAS/us/en-us/
      http://www.zercustoms.com/news/HUMMER-H3-in-UK.html) :
      Страничен наклон – 40% (22°), надлъжен – 60% (31°)

      Тука са сравнени тези две коли на терена:
      http://www.youtube.com/watch?v=tWDv8ZQNeFk

      А тези с Нивата са пропуснали да го измерят:
      http://www.youtube.com/watch?v=kVJonSJV27o
      Много сериозно бъркаш понятията. Ъгълът на проходимост или по-често наричан ъгъл на атака, не показва по колко стръмен наклон може да се катериш, а при какъв ъгъл на препядствието предната или съответно задната броня ще заоре в земята.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Ще дойдеш ли ?
        Може и с байк ...... ще те качим до горе и ти ще я спуснеш ( пистата).
        Като цяло -Офроуда си е един абсурд . То за това е кеф !
        За сега тази писта се слави , че още никой не я е спускал "ШУС" със ски .
        Другите са спускани , само тази е останала и то заради бабуните в горния край - точно където сте спускали серпентини .
        Благодаря за поканата, но не обичам да си чеша пръстите с безсмислени изхвърляния.
        Ако някой качи пистата - шапка му свалям. Като казвам че е абсурд нямам предвид - "да ви видя можете ли да се претрепете".
        За мен пистата е достатъчно стръмна и опасна на спускане, не смятам, че е възможна за качване и толкова. Не държа някой да ме оборва, нито да се "събираме" и да я "пробваме", нито пък ще я пускам с колело в близко бъдеще.

        Весело посрещане.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

          Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
          Благодаря за поканата, но не обичам да си чеша пръстите с безсмислени изхвърляния.
          Ако някой качи пистата - шапка му свалям. Като казвам че е абсурд нямам предвид - "да ви видя можете ли да се претрепете".
          За мен пистата е достатъчно стръмна и опасна на спускане, не смятам, че е възможна за качване и толкова. Не държа някой да ме оборва, нито да се "събираме" и да я "пробваме", нито пък ще я пускам с колело в близко бъдеще.

          Весело посрещане.
          А бе колега - ние само си търсим ПОВОД за събиране , не че ще поставяме рекорди или искаме да се доказваме .
          Ще качваме докъдето стигнем и после си слизаме - докато ни е весело .
          Никакви ....... здрависвания със св. Петър не търсим .
          Само приятни емоции . И по стръмни баири сме качвали , но по-къси като разстояние . Там дължината ще се окаже трудност - не знам Нивата дали ще има толкова сила , нито Дефендъра 2.5 ТД дали няма да загрее . Ще видим ...... лятото .
          И повече за развлечение си разговаряме в тази тема - поне за мен е забавно .
          Поздрави !
          И весело посрещане не 2010 година . На здраве !

          Коментар


          • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
            *Когато децата бяха по-малки,и много по-глупави, се е случвало да ги засичам как отгоре се спускат на шус. И от засилката стигат почти до четириседалковия... Луди дяца... Направо ти се изправят косите като видиш такова нещо. Поне ски могат да карат и вече им дойде ъкълот у тиквите.
            А по темата: няма невъзможни неща. Ще е трудно,но е възможно.
            Не вярвам! Накллона е такъв, че като спускаш на зиг-заг единия крак ти е прав, а другия макс. свит, не знам дали ме разбирате. А направо не можете да се спуснете, т.к тялото ви ще бъде невъзможно много наклонено напред. Това само за горната част, после става по-нежна.

            Сега по коледа бяхме на ски и возейки се на лифта спорехме дали с АТВ може да се качи на сухо. Та нали джипа е пак на 4 колела?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Не вярвам! Накллона е такъв, че като спускаш на зиг-заг единия крак ти е прав, а другия макс. свит, не знам дали ме разбирате. А направо не можете да се спуснете, т.к тялото ви ще бъде невъзможно много наклонено напред. Това само за горната част, после става по-нежна.

              Сега по коледа бяхме на ски и возейки се на лифта спорехме дали с АТВ може да се качи на сухо. Та нали джипа е пак на 4 колела?
              Явно си добре запознат с тази писта . Точно така е - горната част е невъзможна за "шус" .
              След бабуните ( те са горните 30 % от пистата) , те са и най-стръмната част на пистата - след тях надолу "шуса" е нормален . За добър скиор и ......ако няма пречки се стига спокойно до входа на лифта.
              За още по-добрите скиори - шуса продължава до долната станция на помагалския влек ( Ардашлъ се казва местноста).
              Та за емоциите изкачването с джипове може да започне от там .
              Ще е по-дълго и трудно . Доста джипове ще позагреят ......
              За тези които не могат и не искат да дойдат - ще зснемем цялото изкачване в реално време .

              Коментар


              • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Не вярвам! Накллона е такъв, че като спускаш на зиг-заг единия крак ти е прав, а другия макс. свит, не знам дали ме разбирате. А направо не можете да се спуснете, т.к тялото ви ще бъде невъзможно много наклонено напред. Това само за горната част, после става по-нежна.

                Сега по коледа бяхме на ски и возейки се на лифта спорехме дали с АТВ може да се качи на сухо. Та нали джипа е пак на 4 колела?
                Горе-долу това е траекторията.


                Верно не е от най-отгоре. Под най-стръмното е,но пак е доста.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                  Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                  Горе-долу това е траекторията.


                  Верно не е от най-отгоре. Под най-стръмното е,но пак е доста.
                  Писали сме едновременно .
                  Добра снимка и добра траектория.
                  С момчето карате добре ски , щом от там може да спуснете "шус" .
                  И за късмет - точно от там започват големите бабуни и леко в дясно - нагоре. До там джип ще се качи - Нивата със сигурност .
                  Даже започвам да съм оптимист и за нагоре ......
                  Сега се сещам - ако се качва под влека - се избягват бабуните .

                  Коментар


                  • От: До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                    Колеги,темата е старичка,но вълнува вероятно повечето от офроудъри-е поне мен де.Изчетох всичко и тъй като и аз съм изкачвал няколко наклона,които са ми се стрували доста стръмни,реших да намеря лесен начин за измерване на наклоните.Четох теореми,смятах синуси и тангенси и ...Днес след работа се метнах на джипката и на терена-да меря.Накрая ето до какъв лесен,практичен и с достатъчна за практиката точност метод открих:
                    1.Трябва да се намери една летва или каквато и да е права сопа,която да е висока точно до рамото Ви:



                    2.Застава се на наклона -рамото сочи наклона и края на летвата се опира в рамото и се вдига по посока на наклона,като агъла между тялото и летвата трябва да е приблизително 90 градуса-т.е. прав-става лесно.Така тялото и летвата образуват двата катета на равнобедрен правоъгълен триъгълник.Ако края на летвата опира в наклона,то ъгъла на наклона е 45 градуса(или по голям-ако летвата здраво Ви натиска в рамото и иска да отиде към врата).
                    Този наклон на снимката долу е 45 градуса,т.к. летвата точно опира в наклона:



                    А този наклон е по-малък от 45 градуса,т.к. от края на летвата до наклона има мнооого място.Колкото повече място остава,толкова по-малък от 45 градуса е наклона:



                    Същия наклон от джипа изглежда доста страшен,а от друга снимачна точка,изглежда така:



                    Знам,че метода е приблизителен,но поне лесно може да се определи дали наклона е по-голям от 45 градуса или не.Поне аз ще го използвам-летвата остава в джипката точно за тази цел.

                    А в книжката за Дефендъра пише:
                    Преден ъгъл на атака 48 градуса
                    Заден ъгъл на атака 53 градуса
                    Ъгъл на изкачване 45 градуса.
                    Така че,ако летвата ви натиска в рамото-бегайте далече,е поне аз така ще правя....за сега...
                    Явно наклоните,които до сега съм изкачвал и слизал с него са по-малки от 45 градуса,макар че ми се струват много повече-на страха очите са големи .Сега качвам малко клипове как се изкачват измерените по-горе наклони в youtube
                    и най-вероятно утре ще кача и тях тук.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                      Най-после видеото за измерване на наклон по-малък от 45 градуса:

                      http://www.youtube.com/watch?v=AWnUVigq76k

                      Това е изкачването на измерения наклон по-малък от 45 градуса:
                      http://www.youtube.com/watch?v=gimgr4EN7WE

                      А това е слизането на същия наклон по-малък от 45 градуса:
                      http://www.youtube.com/watch?v=TqZK17sERhE
                      Забележете колко страшно може да изглежда наклона в зависимост от положението на камерата.

                      Това е видеото за измерване на наклон 45 градуса:
                      http://www.youtube.com/watch?v=4k1jyS_yZ14

                      А това е видеото за това как изглежда от борда подхода към измерения наклон от 45 градуса:
                      http://www.youtube.com/watch?v=BYbV8RD5QQg
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                        Полезно.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                          Простото и приблизително точно решение е: Взимаме конец с тежест (отвес) дълъг Х и летва (желателно с нивелир) дълга 2Х. С това нещо можем да мерим ъгли от окло 26.5 градуса нагоре, ако летвата е по-дълга, можем и по-малки, но мисля че няма нужда. След това разграфяваме, по формулата която ще дам по-долу, летвата през примерно 5 градуса (може и по-финно при желание). Слагаме летвата успоредно на земята (нивелирана), отвеса виси надолу и плъзгаме въжето по летвата докато той опре земята опънат, ако е на отметката Х см, то имаме 45 градуса, ако отива на по-малко сантиметри, то сме над 45 градуса, ако се отдалечава сме под 45.

                          Формулата, по която смятаме какви градуса на какви сантиметри от летвата отговарят е:

                          Х/У=tg A , Където Х е дължината на конеца, У е търсените сантиметри, А е ъгълът. За който не знае как, калкулаторът на Уиндоуса смята тангенси.

                          Примерно (със закръгляне) при 10 сантиметра конец, ъгъл 40 градуса (tg 40 = 0.84) отговаря на 11.9 см. Ъгъл 35 градуса (tg 35 = 0.7) на 14.3 см., 26.5 са 20 см. и т.н. На тези сантиметри слагаме отметките за ъгли.

                          Желателно е летвата да е по-дълга, но пак няма да се налага да е чак до рамото. Въпростът е да е предварително разграфена в градуси, а да не се смята на място. Примерно един метър летва с половин метър конец, разграфена през 3 градуса, би била идеална, но може и по-компактно

                          П.П.: Само да добавя, че човек трябва да си прави и сметка, ако машината му във фабрична комплектация може да преодолее 45 градуса без да се обърне, какво става сцентъра на тежеста, след като я е повдигнал (или дори само сложил по-големи гуми) и какво става, ако тръгне да катери такъв наклон и настъпи някое камъче спредна гума или задната попадни в малка дупка... Пресеченият терен не е равен, като асвалта...
                          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 21-08-10, 12:59.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • От: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                            Тодор,абсолютно съм съгласен и с твоя метод,който позволява и измерване на ъгъла,освен даване на представа дали е по-малък или по-голям от 45 градуса.Особено е валидна и важна забележката най-долу,за центъра на тежестта.Точно заради това вчера демонтирах багажника от покрива.Другата седмица ще се заема да поразчистя и бабуните на 45 градусовия наклон и се надявам до следващата неделя да покажа тук как изглежда изкачването и слизането му и отвътре и отвън.За съжаление няма как да махна лифта на машината.А с по-малките и стандартни гуми(за асфалт) нямам никакъв шанс да стигна дори до половината-все пак отгоре има трева,а отдолу-лесно ронлива почва.Обаче ще намаля налягането на 33 ките,за да не подскачам като топка и да съм по ниско до земята.Ще ви държа информирани за прогреса.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • От: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                              А има ли формула,с която приблизително точно да е ясно с колко градуса се увеличава възможния страничен наклон с монтирането на фланци с определена дебелина?Ами,ако и височината според заводската е променена дали от лифт,дали от гуми,и най-вече от двете...?Ясно е,че и марката и моделът са от значение,та задачата се усложнява съвсем,но ако някои фирми за тунинг на окачването са правили практически замервания,и са ги публикували ще се радвам,ако някой знае да сподели!
                              Струва ми се,че едно сериозно повдигане трудно ще се компенсира с фланци и джанти с доста отрицателен офсет,и на практика "ъпгрейдната" "жипка" обикновенно е, като правило с по-влошени показатели,ако иде реч за допустим страничен наклон?Или греша?
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                                Младене, след събора се накани да дойдеш до Шумен, а по-точно до селото ми-Ивански, на 18 км на юг. Там където караме бъгитата. Има и наклони по-стръмни от 45 градуса, гарантирано. Не съм ги мерил, но снимката на аватара ми е правена на излизането от едната стръмнина. Преди 2-3 седмици gen4 с неговата витара(бившата на DJ PACH) го изкачи. Аз даже не можах да повярвам, но следите от гумите ме убедиха.
                                Аз още не съм ги пробвал с моята витара де... Може да донесеш и летвата, но наклоните са сериозни.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X