Обява

Свий
Няма добавени обяви.

закъсах в калта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • закъсах в калта

    закъсах в калта
    като начало, закъсах в една кал вадиха ме с трактор не се бях окопал но не помрудваше на никаде

    1. споделете опит как се преминава през кал на 4 по 4 бързи бавни с каква скорост

    2. със засилка без засилка .... има ли значение гумите и ширината им или се си потъва

    3. вообще джипките през кал минават ли

    утре ще сложа снимки на следите питам се ако ми работеше блокажа на задния диф щеше ли да ме измъкне

    една хонда ЦРВ вообще неможа да ме заклати с трактор ме извадиха
    Прикачени файлове

  • #2
    До: закъсах в калта

    Колега,минават.С мерак и силна воля-минават...Но първо трябват гуми.Колкото се може по-големи и по-рошави.А за да се сложат те,ти трябва окачване.Колкото се може по-високо и по-широко...И тогава с цЕлата газ...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: закъсах в калта

      Това дали си на бързи или бавни зависи от двигателя, моя на бавни е толкова мощен че просто няма смисъл - първа-втора бърза ми стигат. Бавните за бавно каране не за мощност ги ползвам.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: закъсах в калта

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Това дали си на бързи или бавни зависи от двигателя, моя на бавни е толкова мощен че просто няма смисъл - първа-втора бърза ми стигат. Бавните за бавно каране не за мощност ги ползвам.
        На бавните от 3-та нагоре. 1-вата е за скалолазване. А и като ръгнеш на трета бавна и му дадеш целата газ, просто прелиташ какво и да има като препятствие
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          До: закъсах в калта

          Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
          На бавните от 3-та нагоре. 1-вата е за скалолазване. А и като ръгнеш на трета бавна и му дадеш целата газ, просто прелиташ какво и да има като препятствие
          Е тя 3-та бавна се равнява на 1-ва бърза Що да редуцирам още веднъж нещо?
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: закъсах в калта

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Е тя 3-та бавна се равнява на 1-ва бърза Що да редуцирам още веднъж нещо?
            Е не е ли 2-ра бавна, на 1-ва бърза
            RB Patrol Team

            Коментар


            • #7
              До: закъсах в калта

              Виж там някъде имаше числата предавателните на скоростната кутия и на раздатката. Мисля че баш 3-та беше.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: закъсах в калта

                Последно редактирано от T.T; 25-06-07, 23:46.
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #9
                  До: закъсах в калта

                  Това нещо не го разбрах? Ако се опитваш да ме намекнеш нещо го казвай направо - иначе рискуваш в прав текст да ти кажа някои неща които иначе не бих казал на никого. Надявам се да си ме разбрал и да няма повече подобни глупави подмятания. На някои аграрни душички тракторите са им в кръвта....
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: закъсах в калта

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Това нещо не го разбрах? Ако се опитваш да ме намекнеш нещо го казвай направо - иначе рискуваш в прав текст да ти кажа някои неща които иначе не бих казал на никого. Надявам се да си ме разбрал и да няма повече подобни глупави подмятания. На някои аграрни душички тракторите са им в кръвта....
                    Сорри, чел недочел. знаеш че с теб не мога да се заяждам, нито да пиша простотии.Ппоздрави
                    Тодор Томов
                    =============================
                    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                    Коментар


                    • #11
                      До: закъсах в калта

                      ще взема да ви отправя предизвиактелство викаме трактор водя в и на място ) 200 километра от София е и ви паркирам до язовира пред калта , 30 км преди Велико Търново ... язовир поляни черни пътища много.

                      да видиме резултата )

                      Коментар


                      • #12
                        До: закъсах в калта

                        Не знам какво е след тази калчица дето си снимал, но ако е сухо от там направо прелитам с Фрилендъра
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #13
                          До: закъсах в калта

                          Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                          Не знам какво е след тази калчица дето си снимал, но ако е сухо от там направо прелитам с Фрилендъра

                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • #14
                            До: закъсах в калта

                            Тука стана като на пазара.

                            Кал и локви има навсякъде. Според мен колегата за първи път се сблъсква със по-дълбока кал и затова реагира така. За да излезе човек от дълбока кал му тябват няколко неща:
                            0. Джип ( някакъв )
                            1. Добри гуми, предназначени точно за кал. Марката е индивидуален избор
                            2. Добър клиренс. Все пак не е необходимо да се влачат и 2 тона кал пред джипа
                            3. Добра гарнитура между волана и седалката.
                            4. Бавни. Така се щадят и СК и РК
                            5. Приятел тракторист ( поне за всеки случай)

                            За пример прилагам две клипчета
                            http://htftp.offroad-bulgaria.com/pu...en_Hunter1.AVI
                            http://htftp.offroad-bulgaria.com/pu...6/terano_1.AVI
                            не казвам, че това са перфектините преминавания, само илюстрирам, откъде ми е опита в калта.
                            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                            NULLA TENACI INVIA EST VIA

                            Коментар


                            • #15
                              До: закъсах в калта

                              мдаммм ще ви кажа колеги ... следния прост факт това е рекичка която захранва язовир с размер 1/2 от панчерево ... а иначе сте прави че запръв път кал и даммм

                              но се пак предизвикателството си остава язовир даже два от мен паржолите тракториста го познавам вече имам му телефона ) подреждате зверовете и пробваме )))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X