Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технотест- бомба със закъснител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Технотест- бомба със закъснител

    КИА Соренто, Нисан Патфайндър... регистрирани 6+1, ползуващи данъчен кредит... Сега ти го натрисат със задна дата (от момента на закупуването). ДДС не се признава, разходите по автомобила минават за "представителни разходи". На някой да му звучи познато?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    До: Технотест- бомба със закъснител

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    КИА Соренто, Нисан Патфайндър... регистрирани 6+1, ползуващи данъчен кредит... Сега ти го натрисат със задна дата (от момента на закупуването). ДДС не се признава, разходите по автомобила минават за "представителни разходи". На някой да му звучи познато?
    Мммм и откога това?!
    Нещо линк към закона?!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      До: Технотест- бомба със закъснител

      взето напосоки
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        До: Технотест- бомба със закъснител

        Да, това го знам! Ставаше въпрос за влизането в сила с задна дата? Искаш да кажеш, че например кола купена 2005 например, преоборудвана и исползвана досега, не и се признават ДДС разходите от момента на закупуването, а не от 1 януари 2010? Което за мен не е възможно!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          До: Технотест- бомба със закъснител

          Милиционерска работа.По лесно е да забраниш ,отколкото да създадеш условия.Абе само идио.и ли ще ни управляват?Няма ли да се намери някой нормален в тази държава.

          Коментар


          • #6
            До: Технотест- бомба със закъснител

            абсурдното в случая е, че по никакъв начин не може човек да има "легални" транспортни разходи - дори да се движа с грАдския транспорт, както се вменява от данъчните, пак нямам признат разход, защото картата за градския транспорт я водят като бонус към заплатата... Ако ползвам лек а-л, трябва да плащам "представителни"... И после защо имало "сива икономика" - е, то не може само да грабиш бизнеса, а да не му даваш нищо в замяна...

            Ама ще ме хванат за бахура, щото на Хюндай си идват фабрично 6+1 (Санта Фе 2) или "товарни 4+1" за и30

            А колко по-нормално е да има "позитивен" списък с базови модели, да речем до 25000лв, които наистина биха се ползвали като служебни леки автомобили? А не заради тарикати с лимузини по за 200-300 000лв да страдат всички фирми...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Технотест- бомба със закъснител

              Никой не казва, че сега трябва да се наредиш на опашката и да си платиш. Просто инструкциите са такива, че при евентуална данъчна проверка във фирмата, няма да ти признаят ДДС и ще ти набабанят (25% ли беше) данък върху "представителните разходи", които си осчетоводил за колата. Виж, ако митническата декларация покаже, че автомобилът е внесен като 6+1 или 1+1 товарен, това няма да те засегне. Ако има, обаче, разминаване между митническата декларация и регистрацията (масовия случай), ти пишат акта. Темата е дискутирана и друг път, но в момента се пека на тоя огън, за това пиша в първо лице, единствено число. Ако тая проверка беше преди година, вероятно нямаше да има никакъв проблем. Нямам проблеми и с Мазда 5, Дачия Логан, КИА Карнавал... За Санта Фе, не знам- нямам.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                До: Технотест- бомба със закъснител

                Искам само да уточня , за тези които не са съвсем наясно. Технотест е най-обикновенно търговско дружество. Не е оторизиран държавен орган.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  До: Технотест- бомба със закъснител

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Никой не казва, че сега трябва да се наредиш на опашката и да си платиш. Просто инструкциите са такива, че при евентуална данъчна проверка във фирмата, няма да ти признаят ДДС и ще ти набабанят (25% ли беше) данък върху "представителните разходи", които си осчетоводил за колата. Виж, ако митническата декларация покаже, че автомобилът е внесен като 6+1 или 1+1 товарен, това няма да те засегне. Ако има, обаче, разминаване между митническата декларация и регистрацията (масовия случай), ти пишат акта. Темата е дискутирана и друг път, но в момента се пека на тоя огън, за това пиша в първо лице, единствено число. Ако тая проверка беше преди година, вероятно нямаше да има никакъв проблем. Нямам проблеми и с Мазда 5, Дачия Логан, КИА Карнавал... За Санта Фе, не знам- нямам.
                  Баси просотията! Значи ако по стария закон си преоборудвал през 2000 г. кола и докато влезе новия закон през 2010 г. 10 години си си приспадал ДДС-то за гориво, обслужване и т.н., сега при една ревизия ще ти начислят представителни разходи за 10 години?!! Ама ти нищо не си нарушил защото закона тогава беше такъв!Немам думи!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    До: Технотест- бомба със закъснител

                    Не съм юрист но поне до колкото имам представа законите не може да имат обратна сила и така е още от римското частно право така че това няма как да стане.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Технотест- бомба със закъснител

                      При въпросните проверки има давностен период от пет счетоводни години, считани назад от момента на проверката. За 2000 г. не могат вече да ти правят проблем. За по- задни периоди, могат да ти констатират "нарушението" (доколкото това изобщо е нарушение), но можеш да откажеш да платиш.


                      За римското право си прав, но тук не става дума за нов закон, влизащ в сила със задна дата, а за нови тълкувания на съществуващите закони.
                      Пример : Започнал си частен бизнес през 2000 г. с пари, взети на заем от баща ти. Правят ти проверка през 2003 и те питат откъде ги имаш тия 15 000 000 лева, казваш "от баща ми"- казват ти "добре". Идва ти проверка сега, казваш че са от баща ти, но вече ти искат той да докаже произхода на тези пари, да покажеш договора за заем, как си ги връщал и с каква лихва, включил ли е баща ти прихода по този договор в годишните си декларации и т.н. Няма принципни промени в законите по тоя въпрос, просто вече тълкуванията на събитията и документите са други. Винаги е трябвало да имаш доказан произход на парите си, но преди всички подминаваха това правило. Същото е и с ДДС, счетоводните разходи... Държавата търси пари.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Технотест- бомба със закъснител

                        Това ново тълкувание силно ме съмнява че ще издържи в съда.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Технотест- бомба със закъснител

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Това ново тълкувание силно ме съмнява че ще издържи в съда.
                          Зависи дали ще тръгнеш на "бургия", да си търсиш правата в съда или ще предпочетеш да си платиш едни непризнати пари и да те оставят на мира. Щото делата в съда са вече друга бира. Ако вземат че те осъдят да платиш, дори за част от парите, тогава влизаш в една друга графа. На практика вече си ОСЪДЕН за злоупотреби срещу държавата и забравяш за участие в обществени поръчки. Има един чл. 47 от ЗОП по тоя въпрос. Аз също не съм юрист. Ако има спецове- да кажат дали е така.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Технотест- бомба със закъснител

                            Може би все пак колегата трябва да уточни какво разбира под това, че автомобилът е 6 + 1? Дали това е вписано в талона на автомобила (в такъв случай не виждам никакъв шанс за НАП да не го признаят, те не са компетентен орган който да определя дали един автомобил е 6+1 или не, това е само КАТ) Ако просто имате експертиза от технотест, то това напълно нормално не е основание пред НАП...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Технотест- бомба със закъснител

                              И аз това се чудех, как точно НАП ще кажат на черното бяло, при положение , че в талона ясно е написано кое колко е !?
                              Това означава да ми направят пререгистрация в КАТ, без мое знание и съгласие, пък и за тяхна сметка.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X