Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за прекратена регистрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за прекратена регистрация

    Преди 5 месеца съм си купил по всички правила ...там нотариус и т.н две мпс-та.....

    Да обаче нито ми трябват чак толкова ,нито много и ме интересуват ....става въпрос за кола и мотор......

    Коли и мотори си имам предостатъчно и тези просто са в девета глуха.

    Тоя мотор обаче почнах да го карам все по често....например сутрин ходя за банички в квартала,до кауфланд,лидъл....ходя до коша за смет...взе да става работно магаре....Има си номер...гражданска ...даже днес платих нова че старата изтече вчера.Реших че днес следобед в тоя як дъжд няма да има никой в КАТ....и се оказах прав.


    На гишето за смяна на собственост,една леля ми казва че мотора е с прекратена регистрация тъй като не съм отишъл в КАТ да го регистрирам на мое име.Аз пък съм задно колело и казах че никак не ми е приятно да ходя в кат нито доброволно....нито насила засега не ми се е налагало и мисля че ще е интересно.

    МПС е с платени документи всички...данък,гражданска от днес,гтп има още....а бил дерегистриран и трябвало да го закарам в кат за нова регистрация с нови табели и все едно го регистрирам за първи път.....глоба 200 лв трябвало да платя че не съм ходил в срок........те щи ми казват кога и как да ходя в кат....баси и бесмислицата

    Въпроса е дали е такава процедурата или лелята ме пуска по пързалката...щото и казах че всички в кат са ми неприятни.Не визирам хората ,а системата,но не това е темата .
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Виж чл.143 ал.15 от ЗДвП. При смяна на собствеността, срокът за заявяване в КАТ е 2-месечен и ако не е спазен, следва служебна дерегистрация. Дали не си в тази хипотеза? Скоро не съм проверявала.
    То трябваше да се изгради единна автоматизирана система, ама не съм следила докъде е стигнала.
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Да... повече от 4 месеца са минали

  • #3
    Това е процедурата. Аз я минах преди един месец.
    Ако на МПС-то е изтекъл техническият преглед през това време, ще те пратят на Технотест.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #4
      Що не говориш с някой по - нависоко? Нема начин да нема начин.

      Коментар


      • Emilppp
        Emilppp коментира
        Редактиране на коментар
        Има начин да нема начин....

    • #5
      Да, от известно време се направиха някакви процедури и глоби, за да се накарат новите собственици да си оправят документите на свое име в някакъв по-кратък срок.
      Май всичко започна преди около година, когато чужденци бяха купили кола от българин, и я ползваха за трафик на хора в Гърция, без да са сменили документите, и предишния собственик се оказа без вина виновен.
      А и има логика, ако ти правиш нарушения с тази кола, преди да се води в КАТ на твое име, снимки и глоби ще се пращат на стария собственик, който няма вече нищо общо, а ще трябва да ходи да доказва "че няма сестра".
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        В кат знаят прекрасно на кой се води и кой е купил мпс-то .Нали именно щото знаят ,дерегистрират....

      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Те знаят някои неща, но докато не идеш да си го регистрираш, не си в системата... А за да не е и стария собственик, дерегистрират колата от името му, за да не носи отговорност какво се прави с бившето му возило.
        Е, в един идеален свят, би било хубаво всичко да става автоматично, и новите документи да идват по пощата... Ама не би. То и глупостта с нотариус е добре да отпадне, както е в голямата част на цивилизования свят. Добре работещи системи има достатъчно, все някоя може да се нагоди към нашите условия, и да роботи достатъчно просто и надеждно, но явно за сега няма да го бъде.

    • #6
      Точно така е както ти казва лелята !
      Срока е един месец в който трябва да я регистрираш в КАТ и да си извадиш талони на твое име. След това има още месец време през което не прекратяват регистрацията, но вече дължиш глоба 200 лв.
      Ако и до 2-та месеца не отидеш, става това в твоя случай.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #7
        Значи накратко.

        1.Карам мпс-тата в кат.
        2.Подавам там каквото се подава за нова регистрация 3.Плащам си каквото трябва.

        ​​​​​​А в технотест за какво да ходя,за нов ГТП ли?

        В технотест не се ли ходи за промяна конструкция и т.н

        Тея мпс са се движили и едното още се движи всеки ден почти....на колата прегледа е изтекъл VW е марката ...

        Мотора е купен чисто нов от Бг и имам фактурата от магазина на стария собственик със всички документи с които го е регистрирал в КАТ
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #8
          Добре де, няма ли давност? И да пият една студена вода? Вече има и начин онлайн да се пусне всичко.

          Коментар


          • #9
            Не ми се пише пак... тук https://offroad-bulgaria.com/forum/%...76#post6878476
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
              Не ми се пише пак... тук https://offroad-bulgaria.com/forum/%...76#post6878476
              Разкажи за технотест......единия преглед на VW е изтекъл......на мотора изтича съвсем скоро,и със сигурност ще изтече докато се организирам да ида пак до кат.За колата не ми пука,ама изобщо...За мотора обаче ми е кофти...щото е 2009 г и е на има няма 4000 км....ако е някаква пречка...ще го прежаля и него.

              Да взема да го регистрирам в Гърция на приятел...и да го карам с гръцки номера в Пловдив...Пак не разбирам,за къв чеп е технотест и каква функция точно ще изпълняват не ми става ясно......Вероятно в тоя живот няма да успея да видя Кат лишен от малоумни простотии.Пък не съм много възрастен да го еб......Направо ми е смешно,аз така се смях и като излизах от Кат де......и то само щото трябва да докарам мотора на платформата....ако знаех за тея допълнителните подробности,щях много повече да се смея...
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Да...много ми е трудно да отида в КАТ.Мотора си е мой,купен с мои пари,и аз решавам дали,кога и изобщо ще.....Може би грешно съм се изразил с тая тема...не се жалвам....а питам
                .....и пак казвам,мотора го карам....щото така искам!
                За протокола,тоя мотор ми е четвърти наличен който карам.Карам и другите три....

              • novatech
                novatech коментира
                Редактиране на коментар
                Да де , щом го караш имаш задължение да спазваш правилата , без значение дали искаш или не.

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Колега ,спазвам ги....до днес всичко по мотора е платено,и ако не бях отишъл в петък,в КАТ.....нямаше да знам че му е прекратена регистрацията.......Не съм получавал уведомление....плащам си ГО даже в петък направих нова...данъка платих март и т.н
                Нищо не изрядно няма....не съм прецакал никой....не съм спестил нищо....Толкова.

            • #11
              А...и защо ми направиха застраховка ГО днес на същия мотор без никакъв проблем?Нали ставала невалидна като били дерегистрирани?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Emilppp
                Emilppp коментира
                Редактиране на коментар
                Защото има ГТП... и за пари естествено.
                Не се сещам кой застраховател ще плати за дерегестрирано МПС...

            • #12
              Защото дефакто никой няма връзка с никой, мани ги, че говорят, че имали...
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #13
                Актовете са 200лв на МПС. Технотест се минава до Митницата за около час на определени дати. 360лв с ДДС ми струваше.
                За Гърция не знам как са нещата, но тук ако не минеш по този път, отиваш в Надин...

                ПП. Опитах да мина ГТП при приятели, за да спестя Технотеста, но не стана...
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #14
                  Талоните на МПС-тата на чие име са?
                  Питам, щото има автомобили, които са на мое име, давам ги под наем на фирмата и ги кара кой ли не; а има автомобили на фирмата, ама тя ме упълномощила да ги карам аз. За КАТ, ТОЛ, ДАИ... е важен субектът, фигуриращ в талона.
                  Последно редактирано от Тропчо; 02-09-22, 23:36.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    На предишните собственици се водят по талони.В един договор за покупко продажби са.
                    Последно редактирано от Roninn; 04-09-22, 10:05.

                • #15
                  Собственост се прехвърля до един месец. Следва санкция в размер на фиксирани по закон 200 лв. При изтичане на двумесечен срок следва служебно прекратяване на регистрацията. Следва нова регистрация, като при наличие на валиден ГТП няма проблем (след смяната на табелите се минава нов ГТП на пункт за ГТП). При изтекъл ГТП се минава през акредитирана лаборатория за протокол за възстановяване ( може и Технотест, може и друг). С протокола в КАТ. Ще дадът и "преглед" без стикер за категория.

                  п.п. Това всичкото по закон. КАТ не ви е виновен!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X