Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за N1?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за N1?

    Гледах една Гранд Витара къса база вкарана от Италия като товарна N1 и така регистрирана тука с номера, обаче нормална, със задни седалки. Предполагам е проблем на пътя като те спрат и гледат 1+1 пък вътре четирима? Изобщо кое е правилното действие - пререгистриране през Технотест или може и така да се кара? Някой да е правил наскоро процедурата и да каже връткава ли е, цена? Мерси!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    Без да гарантирам мисля, че може така да караш и проблем няма като те спрат, стига да няма качени хора отзад.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Може да се кара безпроблемно, без да се ползват седалките отзад.Явно се води 1+1.
      Ако те хванат с повече пътници....секса е дълъг и неприятен.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        Има някои N1 с 4+ 1 места, та виж какво пише в талона. Иначе да те спрат при 1+1 и само със седалки пак могат да ти правят проблем.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Задните седалки са товар в товарното помещение ....прекарвам ги до някъде и съм ги закрепил сигурно с болтове.....Виж ако возиш хора в товарното е проблем ....но само седалки ,никой не може да каже какво да возя и какво да не возя отзад в товарното....Ако има хора,не е проблем че стоят на седалки които по принцип не трябва да ги има....проблема е че хората са в товарното помещение,накратко.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Принципно си прав. Дефакто някой милиционер може да се заяде за промяна в конструкцията, акт или спиране от движение...После и да падне всичко времето и нервите няма кой да ти ги върне. Имаше тук преди години споделяне за заяждане за обратното - свалени седалки на пътнически и возене на багаж, което също е абсурд.

      • #5
        1+1 е в талона, някой да каже колко струва процедурата?
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #6
          И Технотест, и Декра, и третите (не им помня заглавието) си имат ценоразпис с цени точно за това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #7
            Cenorazpis_2021_12_16.pdf Това е ценоразписа. Като гледам ще е грубо около 350 лв..
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Да, тези цени ги гледах и аз - по-скоро исках някой който е правил цялата процедура да даде мнение и гранд тотал! Мерси за инфото!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #9
                Цялата процедура е да звъннеш един телефон да се разберете кога да им го закараш. Ако всичко е заводско де-факто процедура няма - пишат там квото, снимат, и след 2-3 седмици си имаш сертификат, с който отиваш в КАТ, където вероятно също трябва да минеш канали.

                На мен късото терано ми е N1G 4+1. Критерия дали пътнически 4+1 места автомобил може да се пише товарен 4+1 е товароносимост. Късото терано има такава да покрие и N1G 6+1, само дето няма къде да набуташ толкова седалики. При Гранд Витара бе знам как стоят нещата.

                Мисля беше нещо като да има товароносимост поне 2 пъти теглото на пътниците без шофьора. Референтното тегло на пътник мисля беше нещо около 70 кила.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Edo
                  Edo коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мерси, Колега! Сега си го представих!

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X