Обява

Свий
Няма добавени обяви.

C категория под 21 години

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • C категория под 21 години

    Здравейте, на 18 съм, наскоро взех Б категорията и искам да се запиша за Ц категория, въпроса ми е може ли на 18 години, понеже някъде пишат че искат 21 год, на други места пише че трябва 18 год и завършен курс за професионална компетентност. Ако някой знае, нека ми каже или някой, който е взел Ц категория преди 18 год. Благодаря предварително

  • #2
    Защо не питаш там, където кара курса за Б? Иначе на въпроса ти, аз изкарах С на 18, ама това беше 2001 г.
    пп Даже и 18 нямах, сега се сещам. Без един месец.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Виж тук: http://avtoinstruktor.bg/polezno/kategorii_za_mps
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        И в другата ти тема отговорих, тази сега я виждам.
        Не, не можеш на 18 да караш С кат, трябва да имаш 21,т.е към датата на изпита да ги имаш навършени.
        Професионална компетентност не можеш да запишеш ако нямаш С кат.
        Явно тия при които караш искат да те вържат при тях, за да вземат пари за шофьорския и квалификацията. Сега не знам колко пари е, преди беше 900,после 600
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Lubomir_03 Преглед на мнение
          Здравейте, на 18 съм, наскоро взех Б категорията и искам да се запиша за Ц категория, въпроса ми е може ли на 18 години, понеже някъде пишат че искат 21 год, на други места пише че трябва 18 год и завършен курс за професионална компетентност. Ако някой знае, нека ми каже или някой, който е взел Ц категория преди 18 год. Благодаря предварително
          Глава IV-та ЗДвП по спомен къмто чл.152. ЗДвП е това дето "скоро" трябва да си чел за "Б" категория.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
            Не, не можеш на 18 да караш С кат, трябва да имаш 21,т.е към датата на изпита да ги имаш навършени.
            Мен и хиляди други, как ли са ни пуснали на 18 да имаме С?

            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              Тогава е било така, сега искат 21г
              То и аз карах С само с изпит по кормуване, а сега има и листовки, т. е от 09.2004 има

          • #7
            При мен почнах да карам курс за С категория на 15 годишна възраст.на 17 г и 9 месеца издържах изпита и чаках да навърша 18 г да си получа книжката.

            Дали сега не е същото.Да караш курс и положиш изпит,но да я получиш на 21 години.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Skorpion_BG
              Skorpion_BG коментира
              Редактиране на коментар
              Не, не е същото. Едно време можеше и В категория да изкараш на 16 и да чакаш 18 да я получиш. Сега не може, може да почнеш курсовете 6 месеца преди да навършиш 18.

          • #8
            Минало свършило..., 1992 година за професионална книжка карах 6 месечен ПУЦ.

            Коментар


            • #9
              Можеш да се явиш на изпит за "С" категория след като имаш "В" и 2 годишен стаж. Сина ми така изкара "С".
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #10
                А, добре че тука активистите сте се юноши старша възраст, я кажете сега, че говорим тука с един колега и двамата не се сещаме нещо...
                Средата на 80-те - колко часа се кормуваше за С ? Другото го помним, ама часовете... Аз карах 93-та, беше вече различно.

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз за С кормувах под 10 часа, тогава бях на 17 години в средата на 90те години, а С + Е опитах след 6-7 часа но ме скъсаха на маневрата на заден на полигона и се наложи да карам още 2-3 часа докато взема изпита.

              • #11
                На 2 януари почнах курса за С, на 6 юни взех книжката ....1986 г.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #12
                  Едно време можеше да се вземе категория С на 18 години,защото родната казарма имаше нужда от такива кадри.Сега,понеже не ходят редовни войници,и измислиха,че му трябват 21 години.Демек,да "узрее" като шофьор с "В".Ама че искал да става професионален шофьор,кво ще прави,да чака 3 години.А тази работа е толкова трудна и неблагодарна,цяло чудо е,че недостигът на такива специалисти е толкова само...А и как да се насочи млад човек към тази професия,като чете,че до 10-15 години максимум,и ще има автономни камиони.Риск да остане безработен по някое време

                  Коментар


                  • jordanov sv
                    jordanov sv коментира
                    Редактиране на коментар
                    Хем си прав, хем не си. Тогава освен казармата, икономиката /или народното стопанство както се казваше/ също искаше кадри. Караш техникум, СПТУ или донаборна автошкола и си готов за Газка или ЗиЛ, като минимум. Като отидеш у ДАП-а, ТКЗС-то или казармата някой ще прецени на какво да ти даде ключовете, ако трябва ще минеш някакво допълнително обучение и тъй нататък.
                    И сега може младежта да изкара С1 на 18 и да кара нещо до 7500, демек аналогично на Газка. За четириосен самосвал не става, разбира се. Особеното вече е че процесът на обучение е съвсем различен, техниката е различна, а и всичко е комерс и всичко се плаща.

                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Честно казано и аз не съм много за, на 18 годишен да му дадеш 4-осен самосвал с 40т. пясък. Като му е мерак, може да започне с бусове, или както каза Йорданов с малки камиони. А и нормално се завършва училище на 19. Вие с двете години казарма кога сте излизали на трудовия пазар? Като се знам как карах в началото, само камион ми е трябвал.

                • #13
                  Човек, скоро си изкарал курса за "В" категория.
                  Най-чистосърдечно си питай инструктора как е по закон.Ако е човек и професионалист - ще ти обясни.
                  Не мога да разбера хора, дето питат по форуми за такива неща.То и затова готвим буламачи, лекуваме се алтернативно, а децата минават два класа назад с това онлайн обучение....
                  Сори за отклонението.
                  И аз взех "С" на 18.
                  Ама преди 20+ години.
                  Питай човек, дето е минал пътя СКОРО.
                  Успех!
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    А, добре че тука активистите сте се юноши старша възраст, я кажете сега, че говорим тука с един колега и двамата не се сещаме нещо...
                    Средата на 80-те - колко часа се кормуваше за С ? Другото го помним, ама часовете... Аз карах 93-та, беше вече различно.
                    Изкарах Ц в техникум ОТЕ В. Пик 87-ма. Почнахме Септември с "Безопасност на движението", тренажор 2 часа, нещо към 50 часа (по спомен) кормуване (ама имаше яко полигон) и два часа кормуване на лек автомобил. Пролетната ваканция яко решаване на листовки в техникума и изпита края на Април. Аз карах ГАЗ-ка (тия на ЗИЛ бяха гъзари, че бяха "синхронизирани"). А ние "двойно амбриране" "междинна газ"...Моят инструктор ме учеше да карам без съединител. И до днес ми върши работа това.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #15
                      Абе и аз нещо като за 50 часа си спомням... колегата е карал 82-3та и ми говори за 70 часа, ама сигур и някаква теория включва и затова се бърка... Аз В карах 84 и наистина - много теория, закон и правилник, устройство на автомобила и яко листовки, разбира се. То бях и в гимназия де, до предната година преди нас караха на Газка и ЗиЛ, имахме чудесно оборудван кабинет и инструкторите бяха на висота.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X