Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Броячите не са махнати от нормативната уредба, в София ги има все още. Действително много намаля броят им, но това е защото не могат да се използват при гъвкаво управление на светофарите. Мигащото зелено няма общо с градския транспорт.
    За нагласите на форума има анкета от 2008 г.
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D1%82%D0%B5

    Коментар


    • #17
      Попълних анкетата. И без нея ми е правило впечатление , че ползата от броячи и мигащи сфетофари е само при адекватни реакции на водачите. И понеже практиката /за Сф говоря/сочи масова липса на такива , ползата е с обратен знак.

      Коментар


      • #18
        То изобщо, светофарите са започнали първо само с една светлина, после две, а жълтото се е добавило за да се осигури време в което хем да не си виновен, хем да не нарушаваш закони на физиката.

        Така и не съм намерил регламент за продължителността на жълтото. В някои страни има, тамошните катаджии го ръчкат за да вадят повече глоби и съответно периодично гръмва скандал.

        У нас... у нас видео с високо качество как пътен полицай взема подкуп не е скандал. Жълтото често е проформа (1 секунда) ама пък ваденето на глоби в градска обстановка толкова рядко е свързано с фактическата ситуация, че е все тая.

        Тааа, мигащото зелено е някакво разширение на жълтото. Броячите - и те. Няма лошо да ги има, не знам доколко помагат в общата картина. Това все едно не е въпрос на анкета, а на изследване.

        Добавянето на мощност в края на зеленото си е простотийка, ама от малките. На някои места се толерира полуофициално и ако не го правиш ще ядосваш останалите, а някой ще те нашие отзад.

        Коментар


        • Kozzzec
          Kozzzec коментира
          Редактиране на коментар
          Може ли аз да помоля за видео с жълто 1 с? Както и инфо от кой град е.

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Kozzzec, druncho, на някои светофари в Русе и жълтото, понякога и червеното или зеленото, са в отпуск по майчинство. Като преминеш и се роди нещо, тичат да ги оправят. Моля ви посочете къде е регламентирано това със секундите, че ако събера достатъчно злоба към поддържащите ги, да се аргументирам

        • Kozzzec
          Kozzzec коментира
          Редактиране на коментар
          сто бъди по-конкретен. Така казано не се разбира какво имаш предвид.

      • #19
        Попълнена

        Коментар


        • #20
          Гръцкото решение с изнесено жълто преди светофар е най-добро.

          Изгаснало - физически минаваш с малко под ограничението което действа.(дори да си в завой и още да не виждаш кръстовището)
          Светне ли - знаеш че ще има червено точно половин сек. преди да си до светофара.

          Мигащи зелени често объркват разни шьофери, та съм си мислел че най-удачен е брояч "намаляващ триъгълник" (че други пък с цифрите имат проблема )
          Последно редактирано от DBRS; 26-08-21, 08:59.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #21
            Моето виждане по въпроса е, че жълта светлина преди червената е необходима , на големите кръстовища и би трябвало да се спира на нея , защото няма да стигне времето да излезеш от кръстовището; а след червена , не трябва да има жълта , а направо зелена , без таймер .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #22
              Броячите на светофарите са полезни и информативни, докато мигащото зелено не толкова.
              Бегъл поглед върху брояча дава информация какво предстои да направи светофарната установка.
              Бегъл поглед върху мигащото зелено не дава почти никаква информация. Не винаги се поглежда към светофара при първото му мигване. Все пак при шофиране има и други неща за оглед, не е само светофара...
              Съответно не е ясно колко "мигвания" остават. Отделно, че някои светофари мигат, други тц. И очаквайки зеленото на светофара да се размига, той светва жълто без да е мигал...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #23
                Мигащо зелено нямало да има вече, поне докато не сменят закона.
                пп
                странно ми е, че за броячите казват, че не могат да са динамични
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • Kozzzec
                  Kozzzec коментира
                  Редактиране на коментар
                  И да сменят закона пак няма да има - в международна конвенция го няма.
                  А за броячите - няма как да даваш оставащо време, което не знаеш колко е.

              • #24
                А за броячите - няма как да даваш оставащо време, което не знаеш колко е.
                Ако управлява процесор, времето със сигурност се знае, остава само да намерят начин да го показват и броячите.

                Не е ли обсъждан варианта на гърците с изнесено жълто преди кръстовището?
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X