Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    За българина където е 0.5, там е и 1.5. Като добавиш и "близките роднини" и вече е ясно...Затова 0 промила! Няма да сме единствените. Как на хората системите показват точно, а у нас не може?! И, разбира се, безусловна и сигурна санкция. И кой ще спре нееднократно наказваните за алкохол? Ами затворът! Все си мисля, като изгорят няколко и българинът ще се замисли.
    Явно не ти се случва да караш нощно време из София. Има разликата с там, където е записано 0. Там те спират и проверяват за алкохол, ако караш неадекватно. Неадекватно каране плюс над 0 промила, значи, че си пил алкохол. На много места изследване против волята ти, ако няма сериозни съмнения за злоупотреба, се брои за нарушаване на човешките ти права. Докато тук те спират и те проверяват за добър ден. Случвало ми се е да ме проверяват с дрегер 4 пъти в рамките на час, без да съм пил естествено. Накрая ме боляха дробовете... Адекватно каране и 0.2 показание на дрегера, въобще не означава, че си близвал алкохол, особено ако си пушач или работата ти изисква да работиш със спирт и вдишваш изпаренията. Веднъж бях използвал спирт за горене, за да охлаждам едно свредло, имаше дрегер на разположение, та се пробвах... 0.3 в дъха, без да съм пил и една бира. Да, кръвната проба ще излезе отрицателна и няма да има последствия... Ама вечер да ходиш по 3-4 пъти до Пирогов, за да даваш кръв, ми се вижда малко прекалено...
    Ако сложат ограничението на 0 промила, то тогава задължително трябва да забранят спирането за проверка без нарушение и проверка с дрегер, ако не се издъниш на по-леките тестове, като стоене на един крак, ходене по права линия и т.н.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

      Абсолютно ДА за сериозната санкция - глоба!
      Ама затвор???!!!
      Пример - отишъл си на купон с преспиване и на сутринта, след повече от 6 часа сън, те спират ей така без причина полицаи и ти правят всички проверки, разбира се, след което се оказва (адски често срещано между другото), че алкохола ти е над нормата и при хипотетична втора такава ситуация - влизаш в затвора!
      А рожденни дни има много в годината и това няма нищо общо с алкохолизъм!

      Коментар


      • #48
        До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

        Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
        Абсолютно ДА за сериозната санкция - глоба!
        Ама затвор???!!!
        Пример - отишъл си на купон с преспиване и на сутринта, след повече от 6 часа сън, те спират ей така без причина полицаи и ти правят всички проверки, разбира се, след което се оказва (адски често срещано между другото), че алкохола ти е над нормата и при хипотетична втора такава ситуация - влизаш в затвора!
        А рожденни дни има много в годината и това няма нищо общо с алкохолизъм!
        Колега, пиенето НЕ е задължително, но адекватното, трезво състояние зад волана - ДА!
        Изборът е твой - или пиеш, или караш.

        П.П. Жалко, ако доброто ти изкарване на купон зависи от изпитития алкохол!
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #49
          До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

          Хапвате си, пийвате си - не се налива никой, особено пък сам!
          На сутринта си напълно адекватен, но в кръвта ти често има алкохол дори да не го усещаш!!!

          ПП. Не се кефя на сухарското пийване на количка отстрани, все пак празнуваме и ще си ходя сутринта.
          Последно редактирано от karviola; 28-08-09, 12:16.

          Коментар


          • #50
            До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

            Е само сън не стига, трябва обилно ядене + много вода и натурални сокове...

            Коментар


            • #51
              До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

              Малко оффтопик. Един приятел в Пловдив се прибира вечерта от работа (живее в стария град). Срещу него върви някакъв Роуъвър, който се "държи странно", Тони (така се казва момчето) няма къде да се прибере (което е очевидно и за двамата водачи), но другия продължава да кара към него. В крайна сметка Роувъра "минава" през него и продължава надолу по уличката, изкъртвайки сума ти огледала на коли, паркирали от дясно. Малко по-надолу, след като за малко да блъсне бременна жена на спирка, колата е спряна от мъжа на дамата. От Роувъра излиза някакаво чиче, очевидно размазан от алкохол. Викат КАТ, другото ви е ясно.
              След проверка излиза, че този пич няма книжка от над година заради каране в нетрезво състояние.
              Еми...

              Снощи в МкДоналдс на бул. България, група тийнеджъри, току що взели книжки, се надпиваха с бира.

              Това не е само до наказанията, колеги, това е до култура и личностни ценности.

              Коментар


              • #52
                До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                Факт, нот тоз дядо би следвало да бъде прибран в затвор затвор за 6 месеца поне. Това му н-то провинение най-вероятно. Та след книжката би следвало да се направи пак нещо, все пак... Иначе за ценностната система съм напълно съгласен, но то и обществото, средата играе особенно важна роля за формирането на ценностна ситема. В наши дни това е усещането за недосегаемост, че всичко ще ти се размине ако имаш достатъчно пари...

                Коментар


                • #53
                  До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                  А! Култура и личностни ценности... Мдамм. Не сме културни и ни липсват личностните ценности, защото нарочно ни е изтърван края. Изтърван е за да можен ние да си поркаме а те да краднат милиони. Закони има, но не се прилагат. Не се прилагат, защото така им изнася на тия келеши по горе. Много е лесно да се разбере дали си пиян или не. Още по лесно е да се усмирят кретените по пътищата. Много искам да видя как им се пукат мазолите пълни с кръв от бачкане в панделата и как после пак ще поркат и карат. Беззаконието е злато за тия, които трябва да налагат законите. Правата да правят това им ги даваме ние.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #54
                    До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                    понеже се твърди, че след купон човек си е наред ама разбираш ли на дрегера давало алкохол...
                    точно след купони след, като някой хора яко са се надънили, ги хваща махморлука и стават още по-неадекватни, а тва че са спали и си мислят, че вече е нов ден и алкохола се е изпарил (магически) си е техен проблем и проблем на хората, които карат редом с тях

                    Коментар


                    • #55
                      До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                      Подкрепям. Аз съм се будил зверски ПИЯН след часове сън!!! Не махмурлия, ПИЯН!!! А не бях пил чак толкоз много, само 5 бири и 5 текили . Много добре ми се отрази, от тогава/10 години вече/ се напивам еднаж на високосна по погрешка и сръбвам умерено и с умисъл, за вкус, а не да се нарежа...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                        Не знам за вас, но аз след тежка напоителна вечер (случва се на всеки) на другия ден не си и помислям да пипна ключовете за колата.

                        Ако ми се налага да пътувам в София - има си таксита. Ако е извънградско - вдигам телефона, извинявам се и отменям срещите за деня. По добре малко срам пред клиентите и махмурлия в къщи, отколкото да претрепам човек и после да го сънувам цял живот.

                        П.С. Лимита ми за алкохол + каране е една глътка бира. Две глътки и оставям ключовете на домакина с изричната заръка да не ми ги дава по никакъв повод. Може и да звучи като презастраховане, ама пък ми е по-спокойно
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                          windwarrior така си застрахован, че няма да караш пил и няма да навлечеш беля на другите. Ти си за пример с оставането на ключовете Макар че и аз ги оставям и даже не ги поглеждам, ако ми се ходи някаде, кафене имам си крака има си и таксите

                          Коментар


                          • #58
                            До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                            ... Случвало ми се е да ме проверяват с дрегер 4 пъти в рамките на час, без да съм пил естествено. Накрая ме боляха дробовете...
                            Потвърждавам, и на мен ми се е случвало. 5 пъти за една вечер, вярно, последния беше вече извън Сф.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                              Аз съм на мнение,че пияните шофьори трябва да понасят много по-големи наказания -и не само в България.
                              Аз в момента нося последствията от поведението на един такъв-хубавото е,че се отвориха всички въздушни възглавници и успях да избегна челния удар и почти нищо ми няма,но това не трябва да оневинява насрещния водач.
                              Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                              Коментар


                              • #60
                                До: Пияни Шофьори НОН СТОП !!!

                                Вече на доста хора им взеха книжките, май се замислят да не карат пили. Но се срещат на патя и тва е лошото, че невидните Плащат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X