Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КС реши: Отнемането на книжката за глоби е противоконституционно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от mdim Преглед на мнение
    ... колегите на Гагич...
    КАТ от десетилетие насам категорично не иска и да чуе за събиране на глобите от "колегите на Гагич". НАП станаха клиенти на "колегите на Гагич", съдебната власт отдавна, отдавна и общините станаха, всякакви агенции и инспекции, последно МО на Шкембе Войвода стана клиент на "колегите на Гагич", но КАТ - не, не и не. Защото глобите им влизали в джоба, както се подразбира, под формата на "ДМС", а така щели да отидат в Републикански бюджет. Абе, друга държава е това, КАТ. ДрЪжава в дрЪжавата.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • mdim
      mdim коментира
      Редактиране на коментар
      Гагич, съгласен съм, че КАТ са "особени". Ама не съм съгласен да плащам заплата на държавен служител с пагони за работа, която се върши от вас. Не става въпрос само за заплатата, става въпрос за осигуровки, отпуски, нощен труд и всички полагащи им се предимства, които излизат от нашите джобове и за какво? За да събират такси. И естествено събираемостта бележи невиждани върхове.

      Иначе както казах по-горе, шом 10 години не са издавали международни СУМПС, заради счупена пишУща машина, с нищо не могат да ме изненадат.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      КАТ та КАТ. Щом кварталния може да разнася призовки, защо те да не събират глоби, сайбията им е един и от години отгоре пак един. Май само един се пробва за няколко месеца и го отнемА

    • mdim
      mdim коментира
      Редактиране на коментар
      Че може - може. Ама каква е файдата? Не е ли по-добре всеки да си върши това, което му е работата и от което си разбира. Нали на катаджията му плащаме заплатата с наште данъци, за да се грижи да не се изпотрепваме на пътя (това, разбира се в идеалния случай). А това което се плаща от данъците хич не е малко. Даже енергото и ВиК установиха, че им е по евтино това да се аутсорсне на фирма която се занимава само с това, а като някой не си плати - Гагич не е сам, има и други, на които това им е работата. И всеки прави това, което знае.

      Само да напомня, че тез хорица с униформите се пенсионират на 53 г. Та тая разлика в годините за пенсиониране се плаща. От данъците. От моя и твоя джоб. А това хич не са малко години разлика. И честно, предпочитам тоз човек с униформата, след като струва толкова от джоба на всеки от нас, да пречи на джигитите да газят деца по улиците,вместо да обикаля и да напомня, че някой не си е платил данъка или застраховката.

  • #17
    Като стана въпрос за КАТ, да кажа една смешка.
    Тук при нас на канала има един образ, още като го видиш и си личи веднага какъв капацитет е.
    По интересното е как произнася букви от латинската азбука, когато диктува номера на шасито.

    Y - Чатал (гръмогласно)
    J - Бастун (също гръмогласно)
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      И как е влязал в системата? Риторичен въпроЗт



      Имах един съученик, дето чакА... 7 години за да стане квартален на село...
      То убуу, ма приказката не свършва до тук.
      Пропи се. Колегите му правят всичко да кара само "нощна", че да спи и да не се дъни... Да, ама нашия не се спира. Напил се и хоп - в града с колата. Ловят го както е с униформа да шофира след употреба на алкохол. И... сбогом 20 заплати, аут от системата.

      Въпросния съученик не беше много стока, но чак мене ме хвана яд как се е усрал!

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      По мое време Симеоново си беше опция, за да не се ходи в казармата. Не питай отде толкова акъл, да сметне, че това е от трън, та на глог.
      Но с годините се промениха изискванията и сега имам доста бивши колеги от университета, дознатели. Сега...аз това...да си зарежеш бизнеса и да идеш да висиш на държавно, с девет етажа началници над главата, не го разбирам...ама те си знаят, така са преценили. Харесват си работата. То друга причина да се стои там няма, защото парите са абсолютно мизерни.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Баткоооо.... сичките 9 етажа началници са в една нонстоп ниарвана барабар с подчинените под тях: големи отпуски, бонуси на всеки 3 месеца, почивни станции и кебапчета по 15 стинки, увеличение на надника сяка година според прослужен стаж, парното бумти в канцеларията, имаш пищов....кво беше още...

  • #18
    mdim коментира
    Днес, 18:10
    ...

    Само да напомня, че тез хорица с униформите се пенсионират на 53 г. Та тая разлика в годините за пенсиониране се плаща. От данъците. От моя и твоя джоб. ...
    Не на 53 На толкова - ако нямат поне 10 г. стаж "в системата".
    Имат ли - на около 43 (четиридесет и три, повтарям, че-ти-ри-де-сет и три) години
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Чи той моя освен в мевере никъде не е работил. Само последните 3-4 години е в криминална.

      Иначе излиза, че хорат дето копаят уран в мините им трябват повече години стаж отколкото един катаджия.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Май ги попромениха тия неща с пенсиите, и ВЕЧЕ няма чак толкова млади пенсионери.

    • BRANCO
      BRANCO коментира
      Редактиране на коментар
      Те урановите мини ги закриха, в мамковината вече почти няма рудодобив. Нещо съвсем дребно остана край Лъки и Мадан.

  • #19
    Иван Жоров коментира
    Днес, 20:53
    Гагич пак се излагаш. И 30 години стаж да имаш в системата, нямаш ли 53 - няма пенсия. Стажа е изискването за да можеш на 53, иначе чакаш да го направиш. Аз съм II категория, по спомен беше 58, ама май е 60, не ми се рови. Ако е 58 няма да съм събрал достатъчно стаж и ще го събера на 59 по груби сметки.
    Яд ли те е? Яд ли те е, че клатикурци се пенсионирват 15 години преди тебе?
    Иначе, сериозно: може да ми е стара информацията, отпреди някое от множеството изменения на члена. Помня, че Дянков нещо ги порезвà, та се събирàха да стачкуват, да пушат и да пият вОда пред министерството им. Имам няколко познати, връстници, млади пенсионери от десетилетие вече.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #20
      Я, бай Ристосков , бивш шеф на НоЙ какво е писàл през 2012 г.:
      Един полицай, ако започне работа на 20 г. след полицейското училище, на 47 ще може да се пенсионира.
      Ами преди това?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Освен да е бил е фърст доносник?
        пп освен ако училището не е 3 г след 7 клас, като МТУ?

      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        През 2012г.... Сега през 2021г. е 53 и ако не бъркам плана е да расте до 55. Пак ти казвам - не ми се рови за точни цифри. Беше нещо с навършени години и сбор от години и стаж. По спомен за мен за II категория беше минимум 58г. и сбор години+стаж равен на 100, като 4 години стаж II категория се броят за 5. Преди малко в един от линковете мернах 60 и това 58 може да е било за в 2019-2020 когато съм го гледал, а аз имам почти 30г. до пенсия и явно ще стане 60 до тогава.

        Цар си на това да сменяш темата. Написваш 1-2 глупости и се започва един спор дали си прав или не, ама на теб не ти пука, че се излагаш и пишеш глупости.

    • #21
      cecoa1 коментира
      Днес, 21:04
      Май ги попромениха тия неща с пенсиите, и ВЕЧЕ няма чак толкова млади пенсионери.
      Аватарът на младия пенсионер Караганчев се вижда отдоле под темата
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #22
        От 2016 г. военни и полицаи се пенсионират на 55 г. по закон, Тази година се пенсионират на 53 г. и 8 мес. Всяка година се увеличава възрастта с по 2 месеца до достигане на 55 г.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Точно, това е новата капиталистическа действителност. Експлпоатация на човек над човека.

      • #23
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Аватарът на младия пенсионер Караганчев се вижда отдоле под темата
        Аз успях да се пенсионирам по стария закон. Ама бях на 50 г., не на 43...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #24
          veskov коментира
          Днес, 21:13
          Освен да е бил е фърст доносник?
          пп освен ако училището не е 3 г след 7 клас, като МТУ?
          Не знам какво е МТУ. СМУ (питай Коко Келеша) беше точно след 7 клас
          От моите познати млади пенсионери двама са ми съказарменици. Може да са направили някаква врътка с 2-те години служба в Граничните войски (към МВР). След казармата си станаха милиционери, точно на 20 г., евентуално 21 г. Описвал съм тука, как един от тях нахлу с униформата си да ме търси по време на лекция на гнусния баща на не по-малко гнусния ми Румен Гечев и след като се скара с "професора" и поиска да мине по редиците да провери дали не се крия, аз се изправих и оня се провикна: "Аре, бе, куре, шо се криеш, бе?!"
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Има и "по-зле" - тия, дето са учили в "сержантски" училища - смята им се трудов стаж. И сега се сещам, че познавам един,дето по тази схема верно се пенсионира на 40 и стана линейкаджия. Ама говорим за много години назад, сега нещата са други.

            50 годишен преко сили се пенсионира един познат, надзирател в МЛС преди 5 години. Най-щастливия пенсониращ се дето съм виждал. Камък му падна от плещите - купи си едно колело и почна да разцъква

        • #25
          Е па станете стюардеси или балерини, и ще сте млади пенсионери
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Балерин знам. "Зле" му е...

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X